www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

EPYC Rome se 64 jádry na 2,2 GHz v prvních testech

EPYC Rome se 64 jádry na 2,2 GHz v prvních testech
, , aktualita
AMD chce už v dohledné době vypustit na trh procesory EPYC generace Rome, což znamená, že bude mít 64jádrové serverové procesory vhodné i pro starší platformy. Ty nyní už procházejí testy s veřejně dostupnými databázemi.
K oblíbeným
reklama
Procesory EPYC Rome nám mohou leccos prozradit o tom, co nabídnou i nové procesory Ryzen 3. generace, neboť lze očekávat, že budou založeny na stejných 7nm čipletech s osmi jádry. O tomto tématu se ale z nových testů moc nedozvíme.
 
 
Můžeme se ale podívat na to, že se v databázi SiSoftu už objevil procesor ZS1406E2VJUG5_22/14_N, který představuje raný vzorek, čili v žádném případě už hotový model s finálními specifikacemi. To je ostatně vidět na tom, že z jeho označení vyčteme základní takt pouze 1,4 GHz a turbo 2,2 GHz, přičemž v testech byl průměrný takt právě 2,2 GHz, takže nebyl problém se držet maxima. Vzpomenout můžeme také na vzorek EPYC Rome z minulého roku, který měl ještě takt 1,4 až 2 GHz a už tehdy nám potvrdil, že bude mít 16 MB L3 cache na jeden CCX.
 
- klikněte pro zvětšení -  
 
Sandra už má ve své databázi více záznamů procesorů Rome a většina z nich má označení začínající písmenem Z, což znamená zkušební vzorky, které by se měly už velice blížit tomu, co dorazí na trh. Budeme ale předpokládat, že výsledné frekvence budou mnohem vyšší. Samotné výsledky tak zatím ani nejsou moc zajímavé.
 
ZS1406E2VJUG5_22/14_N byl testován na dvoupaticovém serveru Dell PowerEdge R7515 a z označení se vedle taktu opět dozvíme, že tu máme procesor se 64x 512 kB L2 cache a celkem 256 MB L3 cache. Dosud nejlepší model EPYC 7601 se 32 jádry přitom pracuje na taktech 2,2 až 3,2 GHz, takže právě proto lze očekávat, že Rome se na 1,4 až 2,2 GHz opravdu nezastaví. Ostatně i ten nejslabší 32jádrový EPYC měl maximální takt alespoň 3 GHz a all-core boost (max. takt všech zatížených jader) pak 2,6 GHz v případě dvoupaticových modelů. 
 
Nové procesory EPYC už budou mít také výhodu architektury Zen 2, od níž očekáváme asi o 14 % vyšší IPC, či spíše ještě lepší, když budeme srovnávat se Zen a ne Zen+. To by vyrovnalo jistou ztrátu taktu, ale 2,2GHz turbo by i tak bylo opravdu velice málo. 
 
Lisa Su se už ostatně pochlubila, že jeden její EPYC Rome v ray tracingu překonal dva Xeony Platinum 8180, a to jsou sice 28jádrové modely, ale s takty 2,5/3,2/3,8 GHz (základ, all-core, max). Uvidíme tak, co osm čipletů a jeden I/O čip pod společnou "kapotou" umožní. Vodítkem by mohl být údaj o TDP, ale to se zatím nedozvíme a vyhlížet proto můžeme konec května v Tchaj-pej. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kryptoměna IOTA opět hacknuta, systém transakcí byl zastaven Kryptoměna IOTA opět hacknuta, systém transakcí byl zastaven
Kryptoměny jsou zde pořád s námi a s tím i hackerské útoky. Další z nich dopadl na kryptoměnu IOTA, jejíž systémy byly hacknuty už podruhé a nyní to vedlo k zastavení systému. IOTA tak teď nefunguje a nelze potvrzovat transakce.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA připravila zvláštní edici karet pro Cyberpunk 2077 NVIDIA připravila zvláštní edici karet pro Cyberpunk 2077
Aktualizováno: Během víkendu proběhla zajímavá výměna Tweetů mezi oficiálním účtem hry Cyberpunk 2077 a NVIDIA GeForce. Můžeme z toho vyčíst, že se snad chystá speciální verze herních karet právě pro tuto hru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Týdenní šance o mobilní NAS QNAP QGenie (17.2. - 23.2.) Týdenní šance o mobilní NAS QNAP QGenie (17.2. - 23.2.)
Chcete získat hodnotnou cenu za zodpovězení 3 otázek? Taková je naše Týdenní šance, tentokrát se společností QNAP. Odpovězte do 23.2. na soutěžní otázky a zařaďte se do slosování o mobilní NAS QNAP QGenie QG-103N.
Včera, soutěž, Karel Polívka
Tesla pozastavila výstavbu neměcké Gigafactory kvůli ekoaktivistům Tesla pozastavila výstavbu neměcké Gigafactory kvůli ekoaktivistům
Ekologičtí aktivisté jakoby se nemohli shodnout na tom, co je vlastně ekologické. Na jednu stranu by moc chtěli elektrická auta, ale nechtějí, aby se pro ně stavěly továrny. Tesla tak musí pozastavit výrobu německé Gigafactory.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Mobilní GeForce MX330 a MX350 přichází s více CUDA jádry Mobilní GeForce MX330 a MX350 přichází s více CUDA jádry
Jak se šuškalo, tak se i stalo a společnost Nvidia skutečně přišla s novými mobilními čipy GeForce MX330 a MX350. Ty jsou postaveny na architektuře Pascal a znatelně zvyšují počty svých CUDA jader.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář