www.svethardware.cz
>
>
>

EU dala Googlu další pokutu, 1,49 mld. EUR za AdSense

EU dala Googlu další pokutu, 1,49 mld. EUR za AdSense
, , aktualita
Evropská unie a konkrétně její Evropská komise uvalila na společnost Google další obří pokutu. Ta nyní činí 1,49 miliardy EUR a týkala se zneužívání dominantního postavení reklamního systému AdSense.
K oblíbeným
reklama
Za poslední dva roky dostala společnost Google od Evropské komise už dvě obrovské pokuty, jednu ve výši 2,42 mld. EUR za manipulaci s výsledky vyhledávání ve prospěch svých služeb (cenových vyhledávačů), druhou pak za 4,3 mld. EUR kvůli vynucování přítomnosti služeb Google v Androidu. A nyní tu máme třetí obrovskou pokutu, která je ale poněkud nižší než předchozí dvě. Google má nyní zaplatit 1,49 mld. EUR kvůli tomu, že zneužíval své dominantní postavení v reklamních systémech mezi lety 2006 a 2016.
 
Google logo
 
Konkrétně šlo o to, že v roce 2006 spustil Google službu AdSense for Search. Jednoduše to dělal to, že když majitel stránky umístil na svůj web vyhledávací boxík Googlu a někdo přes něj vyhledával, Google se s ním pak rozdělil o zisk ze zobrazené reklamy. Dosud je vše naprosto v pořádku, nicméně smlouva s Googlem současně obsahovala klauzuli, že web nesmí na svých stránkách používat jiné vyhledávací boxíky konkurence, a vymáhání takových věcí už problém je. Později v roce 2009 se pravidla zmírnila a Google službu nabízel tak, že stránka sice mohla používat i vyhledávací boxíky konkurence, ale ten od Googlu musel být ten hlavní. S praktikou skončil v roce 2016, kdy si na něj došlápla Evropská unie a její orgány.
 
Komisařka Margrethe Vestagerová pak zmínila, že následkem změněného chování od roku 2016 stoupla "viditelnost" konkurence z pouhých 6 % na nynějších 40 %. Zatím není jasné, zda se Google odvolá stejně jako v předchozích dvou případech. Jisté je ale to, že orgány EU vyšetřují Google i v několika dalších oblastech a mohou následovat ještě jiné pokuty.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD
Ban Spojených států na čínskou společnost Huawei je už i vidět. Prodeje smartphonů této společnosti padají o desítky procent a firma také předpokládá snížení příjmů o hrozivých 30 miliard dolarů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Unikly benchmarky nového AMD EPYC 7452 s 32 jádry Unikly benchmarky nového AMD EPYC 7452 s 32 jádry
Na internetu se objevily benchmarky připravovaného serverového procesoru AMD EPYC 7452. Ten má být postaven na nové 7nm architektuře Rome a OpenBenchmarking jej postavili proti 20jádrovému Intelu Xeon Gold 6148.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Nvidia: podpora CUDA-X i na superpočítačích s ARM Nvidia: podpora CUDA-X i na superpočítačích s ARM
Společnost Nvidia chystá rozšířit podporu pro HPC se svým rozhraním CUDA-X i na architekturu s procesory ARM. Cílem je pokrýt všechny hlavní architektury a nabídnout velmi úsporné řešení s vysokým výpočetním výkonem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Facebook představuje svou kryptoměnu Libra Facebook představuje svou kryptoměnu Libra
Už dlouhou dobu se spekulovalo nad tím, že sociální síť Facebook chystá svou vlastní kryptoměnu a dnes to bylo i oficiálně potvrzeno. Založena byla finanční divize Calibra a virtuální měna ponese název Libra.
Včera, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů