www.svethardware.cz
>
>
>

EU dala Googlu další pokutu, 1,49 mld. EUR za AdSense

EU dala Googlu další pokutu, 1,49 mld. EUR za AdSense
, , aktualita
Evropská unie a konkrétně její Evropská komise uvalila na společnost Google další obří pokutu. Ta nyní činí 1,49 miliardy EUR a týkala se zneužívání dominantního postavení reklamního systému AdSense.
K oblíbeným
reklama
Za poslední dva roky dostala společnost Google od Evropské komise už dvě obrovské pokuty, jednu ve výši 2,42 mld. EUR za manipulaci s výsledky vyhledávání ve prospěch svých služeb (cenových vyhledávačů), druhou pak za 4,3 mld. EUR kvůli vynucování přítomnosti služeb Google v Androidu. A nyní tu máme třetí obrovskou pokutu, která je ale poněkud nižší než předchozí dvě. Google má nyní zaplatit 1,49 mld. EUR kvůli tomu, že zneužíval své dominantní postavení v reklamních systémech mezi lety 2006 a 2016.
 
Google logo
 
Konkrétně šlo o to, že v roce 2006 spustil Google službu AdSense for Search. Jednoduše to dělal to, že když majitel stránky umístil na svůj web vyhledávací boxík Googlu a někdo přes něj vyhledával, Google se s ním pak rozdělil o zisk ze zobrazené reklamy. Dosud je vše naprosto v pořádku, nicméně smlouva s Googlem současně obsahovala klauzuli, že web nesmí na svých stránkách používat jiné vyhledávací boxíky konkurence, a vymáhání takových věcí už problém je. Později v roce 2009 se pravidla zmírnila a Google službu nabízel tak, že stránka sice mohla používat i vyhledávací boxíky konkurence, ale ten od Googlu musel být ten hlavní. S praktikou skončil v roce 2016, kdy si na něj došlápla Evropská unie a její orgány.
 
Komisařka Margrethe Vestagerová pak zmínila, že následkem změněného chování od roku 2016 stoupla "viditelnost" konkurence z pouhých 6 % na nynějších 40 %. Zatím není jasné, zda se Google odvolá stejně jako v předchozích dvou případech. Jisté je ale to, že orgány EU vyšetřují Google i v několika dalších oblastech a mohou následovat ještě jiné pokuty.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková