www.svethardware.cz
>
>
>

Facebook Pay, nový platební systém pro Facebook i Messenger

Facebook Pay, nový platební systém pro Facebook i Messenger
, , aktualita
Facebook chce opravdu proniknout na finanční trh. S kryptoměnou Libra je to zatím docela nahnuté, nicméně zavádí alespoň Facebook Pay, který umožní snadné posílání peněz v prostředí aplikací od Facebooku.
K oblíbeným
reklama
Zatímco s kryptoměnou Libra se Facebooku zatím moc nedaří, je trnem v oku nejedné vládě, finančním regulátorům a spousta partnerů projekt opouští, existují i další finanční projekty této sociální sítě. Nyní spouští novou službu Facebook Pay, která zajistí pohodlné placení v rámci aplikací od Facebooku, tedy nejen na této sociální síti, ale i Messengeru a později se dostane i do Instagramu a WhatsAppu. Můžete tak posílat peníze přátelům pomocí aplikace, což je jednodušší než např. zjišťovat čísla jejich účtů a až poté jim to posílat na účet. Také to lze využívat k nákupům v aplikacích, koupi vstupenek a jiným platbám. Kdo chce, může si pro každou aplikaci nastavit jinou platební metodu a Facebook Pay tak nemusí být všude výchozí.
 
Facebook Pay
 
Prozatím bude k dispozici jen ve Spojených státech, další země se dočkají později. Nejde o žádný nový platební systém, který by vzbuzoval tolik kontroverze jako Libra. V podstatě jde jen o napojení kreditních a debetních karet, příp. PayPalu, takže využívá již existující a ověřenou platební infrastrukturu jiných společností. S Librou tedy nemá nic společného a jde o úplně jiný systém, každopádně může jít o předvoj, který pak Libru bude používat jako další platební metodu v rámci aplikací Facebooku.
 
Facebook Pay
 
Pokud jde o zabezpečení, Facebook se nás snaží přesvědčit, že je nová služba bezpečná, nicméně jeho časté bezpečnostní průšvihy moc důvěry nevzbuzují. Tvrdí tedy, že data o platebních kartách budou šifrovaná, aktivní bude monitorování proti zneužití údajů a notifikace o využívání účtu. Bude také možné přidat PIN nebo biometrickou ochranu při platbě přes Facebook Pay.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: září 2020 Doporučené PC sestavy: září 2020
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek34 komentářů
Děravá herní myš Glorious Model O přichází v bezdrátové verzi Děravá herní myš Glorious Model O přichází v bezdrátové verzi
Ultralehká herní myš Glorious Model O, která si své zákazníky získala i na českém trhu, byla oznámena v nové verzi. Vzhledem k nízké hmotnosti jen 69 g nemohl výrobce použít příliš velkou baterii, přesto se výdrž podařilo dostat na 71 hodin.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Pevné disky WD Red Pro nově ve 16TB a 18TB variantách Pevné disky WD Red Pro nově ve 16TB a 18TB variantách
Společnost WD rozšiřuje nabídku pevných disků pro NASy řady Red Pro o další dva modely. Doposud bylo maximem 14 TB, nově však bude možné koupit i varianty s vyššími kapacitami 16 TB a 18 TB.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval
Kosmická společnost SpaceX poslední dobou kromě jiného také usilovně pracuje na vývoji kosmické lodi Starship. Jednotlivé prototypy prochází různými testy, nyní je na řadě SN8 a jeho let do 15 kilometrů namísto původních 18 km. 
26.9.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
26.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik