www.svethardware.cz
>
>
>

Facebook Pay, nový platební systém pro Facebook i Messenger

Facebook Pay, nový platební systém pro Facebook i Messenger
, , aktualita
Facebook chce opravdu proniknout na finanční trh. S kryptoměnou Libra je to zatím docela nahnuté, nicméně zavádí alespoň Facebook Pay, který umožní snadné posílání peněz v prostředí aplikací od Facebooku.
K oblíbeným
reklama
Zatímco s kryptoměnou Libra se Facebooku zatím moc nedaří, je trnem v oku nejedné vládě, finančním regulátorům a spousta partnerů projekt opouští, existují i další finanční projekty této sociální sítě. Nyní spouští novou službu Facebook Pay, která zajistí pohodlné placení v rámci aplikací od Facebooku, tedy nejen na této sociální síti, ale i Messengeru a později se dostane i do Instagramu a WhatsAppu. Můžete tak posílat peníze přátelům pomocí aplikace, což je jednodušší než např. zjišťovat čísla jejich účtů a až poté jim to posílat na účet. Také to lze využívat k nákupům v aplikacích, koupi vstupenek a jiným platbám. Kdo chce, může si pro každou aplikaci nastavit jinou platební metodu a Facebook Pay tak nemusí být všude výchozí.
 
Facebook Pay
 
Prozatím bude k dispozici jen ve Spojených státech, další země se dočkají později. Nejde o žádný nový platební systém, který by vzbuzoval tolik kontroverze jako Libra. V podstatě jde jen o napojení kreditních a debetních karet, příp. PayPalu, takže využívá již existující a ověřenou platební infrastrukturu jiných společností. S Librou tedy nemá nic společného a jde o úplně jiný systém, každopádně může jít o předvoj, který pak Libru bude používat jako další platební metodu v rámci aplikací Facebooku.
 
Facebook Pay
 
Pokud jde o zabezpečení, Facebook se nás snaží přesvědčit, že je nová služba bezpečná, nicméně jeho časté bezpečnostní průšvihy moc důvěry nevzbuzují. Tvrdí tedy, že data o platebních kartách budou šifrovaná, aktivní bude monitorování proti zneužití údajů a notifikace o využívání účtu. Bude také možné přidat PIN nebo biometrickou ochranu při platbě přes Facebook Pay.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
Včera, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků
Služba Uber zveřejnila svou bezpečnostní zprávu za uplynulé dva roky. Bohužel nebylo vše bez problémů a jen v USA se objevily tisíce případů sexuálních útoků, desítky úmrtí při nehodách a několik vražd.
Včera, aktualita, Milan Šurkala