Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal

Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal
, , aktualita
Koncem loňského listopadu jsme se dozvěděli, že chce Facebook v rámci svého projektu Viepoints platit uživatelům za nejrůznější data, která pomohou vylepšit produkty Facebooku. Jako první je tu projekt Pronunciations.
K oblíbeným
reklama
Abyste dobře natrénovali systémy umělé inteligence, je velmi důležité mít nejen dobrý samotný algoritmus neuronové sítě, ale především dostatek dat, na kterých se bude celý systém učit. Aby společnost Facebook něčeho takového dosáhla, rozhodla se spustit aplikaci Viewpoints, kde hodlá uživatelům platit za vyplňování dotazníků, poskytování nahrávek a podobně. Jedním z prvních projektů je Pronunciations. Jak už napovídá název, půjde o vyslovování textu, na čemž se má systém lépe naučit rozpoznávat, co a jak vlastně lidé říkají.
 
Facebook Viewpoints
 
Uživatel, který se zapojí do programu, musí nejprve říci "Hey Portal" a pak křestní jméno jednoho z přátel na Facebooku. V jedné sadě má takto říci až 10 různých jmen a tyto věty pak má dvakrát zopakovat. Za to si vydělá 200 bodů, přičemž až po dosažení 1000 bodů si lze vybrat odměnu v podobě $5 na účet na PayPalu. Prozatím bude tento program vyhrazen vybraným uživatelům v USA, kteří mají více než 75 přátel. Pokud vám nejde o peníze a chcete se podílet na zlepšování systémů rozpoznávání hlasu, můžete se připojit k projektu Mozilla Voice. Ten sbírá nahrávky v nejrůznějších jazycích včetně češtiny. V jejím případě je tu zatím jen 22 hodin záznamu a 19 hodin ověřených.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře