Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal

Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal
, , aktualita
Koncem loňského listopadu jsme se dozvěděli, že chce Facebook v rámci svého projektu Viepoints platit uživatelům za nejrůznější data, která pomohou vylepšit produkty Facebooku. Jako první je tu projekt Pronunciations.
K oblíbeným
reklama
Abyste dobře natrénovali systémy umělé inteligence, je velmi důležité mít nejen dobrý samotný algoritmus neuronové sítě, ale především dostatek dat, na kterých se bude celý systém učit. Aby společnost Facebook něčeho takového dosáhla, rozhodla se spustit aplikaci Viewpoints, kde hodlá uživatelům platit za vyplňování dotazníků, poskytování nahrávek a podobně. Jedním z prvních projektů je Pronunciations. Jak už napovídá název, půjde o vyslovování textu, na čemž se má systém lépe naučit rozpoznávat, co a jak vlastně lidé říkají.
 
Facebook Viewpoints
 
Uživatel, který se zapojí do programu, musí nejprve říci "Hey Portal" a pak křestní jméno jednoho z přátel na Facebooku. V jedné sadě má takto říci až 10 různých jmen a tyto věty pak má dvakrát zopakovat. Za to si vydělá 200 bodů, přičemž až po dosažení 1000 bodů si lze vybrat odměnu v podobě $5 na účet na PayPalu. Prozatím bude tento program vyhrazen vybraným uživatelům v USA, kteří mají více než 75 přátel. Pokud vám nejde o peníze a chcete se podílet na zlepšování systémů rozpoznávání hlasu, můžete se připojit k projektu Mozilla Voice. Ten sbírá nahrávky v nejrůznějších jazycích včetně češtiny. V jejím případě je tu zatím jen 22 hodin záznamu a 19 hodin ověřených.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Gigabyte vypustil do světa GTX 1650 s paměťmi GDDR6 Gigabyte vypustil do světa GTX 1650 s paměťmi GDDR6
Už nyní můžeme navázat na dnešní zprávu, dle níž jsme mohli čekat nástup karet GeForce GTX 1650 s paměťmi GDDR6, přičemž nemluvíme o verzích Super. Jako první se přihlásila společnost Gigabyte, která nabízí dva modely. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA provedla poslední test Mars Helicopter před letem NASA provedla poslední test Mars Helicopter před letem
Navzdory pandemii se dále pracuje na roveru Perseverance, který by měl startovat letos v létě. Nyní už má NASA za sebou poslední testy, jimiž měla projít malá Mars Helicopter, kterou si rover poveze s sebou. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
3Dfx Voodoo může zase ožít, ovšem jako Lego 3Dfx Voodoo může zase ožít, ovšem jako Lego
Rok 1996 znamenal počátek 3D akcelerátorů na osobních počítačích a postaral se o něj společnost 3Dfx, budiž jí země lehká. Čekala ji zářivá, ale velice krátká budoucnost, ovšem na její Voodoo je těžké zapomenout.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MATLAB už uměle neškrtí výkon procesorů AMD MATLAB už uměle neškrtí výkon procesorů AMD
Loni na podzim se objevila zpráva, že platforma MATLAB zcela zbytečně snižuje výkon procesorů AMD, a to pouze proto, že tyto procesory se zcela pochopitelně nehlásí s CPUID řetězcem GenuineIntel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Desktopový Ryzen 9 3950X v notebooku XMG APEX 15 Desktopový Ryzen 9 3950X v notebooku XMG APEX 15
Německý výrobce notebooků Schenker ohlásil nový model XMG APEX 15, na němž je zajímavé především to, že se neomezuje na mobilní verze procesorů. Využívá desktopový Ryzen, a to rovnou ten v současnosti nejvýkonnější.
Dnes, aktualita, Jan Vítek