Firefox Voice umožní ovládání hlasem. Lze i budovat hlasovou databázi

Firefox Voice umožní ovládání hlasem. Lze i budovat hlasovou databázi
, , aktualita
Internetový prohlížeč Mozilla Firefox je nově možné ovládat pomocí hlasu. Pochopitelně, zatím je podporována jen angličtina, ale to se může změnit. Mozilla totiž pomáhá budovat hlasovou databázi pro vývoj těchto systémů.
K oblíbeným
reklama
Mozilla si chce hrát s ovládání hlasem. Proto spouští zajímavé projekty, které mají za úkol vylepšit schopnosti počítačů a aplikací pro ně v přijímání hlasových povelů. Firefox Voice je tak novým plug-inem do prohlížeče, který pak umožní (prozatím jen v angličtině) dávat Firefoxu různé hlasové povely. Lze třeba aktivovat vyhledávání, položit otázku, jít na zvolený web, přehrát hudbu nebo video, ovládat hlasitost a podobné, nechat Firefox přečíst text na stránce, zobrazit si předpověď počasí, mapy, aktivovat budík, ovládat prohlížeč, kopírovat a vkládat text, čímž možnosti ještě nekončí.
 
Firefox Voice
 
Firefox Voice Add-on zatím funguje pouze v desktopové verzi prohlížeče. Mozilla ani další systémy si neponechávají vaše nahrávky, nicméně se můžete přihlásit do programu pro vylepšování funkce a zapnout telemetrii. Uživatelé také mohou odpovídat na dotazníky.
 
Máme tu také program Common Voice, ve kterém chce Mozilla budovat obrovskou databázi namluvených frází pro vývoj systémů rozpoznávajících lidskou řeč. Pro češtinu je tu prozatím nahráno 14 hodin záznamu (ověřeno 11 hodin), v případě angličtiny je to u obou hodnot 100krát více. Celkově bylo prozatím nahráno 4700 hodin záznamu. Je také možnost si pro některé jazyky stáhnout vytvořené datasety. V případě angličtiny má 30 GB, 1087 hodin záznamu a 39577 různých hlasů. Můžete se tedy přidat a číst připravené fráze, které pak mohou být použity pro vývoj umělé inteligence. Nahrávky jsou vámi i vám poskytovány ve veřejné doméně (CC0), tedy bez autorských práv a jsou anonymizovány (dobrovolně lze poskytnout demografické údaje).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu
Společnost Toshiba se úplně zbavuje divize počítačů Dynabook. Výrazně většinový podíl tu už nějakou dobu měl Sharp a nyní mu prodala i zbývající pětinu. Toshiba tak končí s produkty, které ji pomohly proslavit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
8.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
7.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře