Firefox Voice umožní ovládání hlasem. Lze i budovat hlasovou databázi

Firefox Voice umožní ovládání hlasem. Lze i budovat hlasovou databázi
, , aktualita
Internetový prohlížeč Mozilla Firefox je nově možné ovládat pomocí hlasu. Pochopitelně, zatím je podporována jen angličtina, ale to se může změnit. Mozilla totiž pomáhá budovat hlasovou databázi pro vývoj těchto systémů.
K oblíbeným
reklama
Mozilla si chce hrát s ovládání hlasem. Proto spouští zajímavé projekty, které mají za úkol vylepšit schopnosti počítačů a aplikací pro ně v přijímání hlasových povelů. Firefox Voice je tak novým plug-inem do prohlížeče, který pak umožní (prozatím jen v angličtině) dávat Firefoxu různé hlasové povely. Lze třeba aktivovat vyhledávání, položit otázku, jít na zvolený web, přehrát hudbu nebo video, ovládat hlasitost a podobné, nechat Firefox přečíst text na stránce, zobrazit si předpověď počasí, mapy, aktivovat budík, ovládat prohlížeč, kopírovat a vkládat text, čímž možnosti ještě nekončí.
 
Firefox Voice
 
Firefox Voice Add-on zatím funguje pouze v desktopové verzi prohlížeče. Mozilla ani další systémy si neponechávají vaše nahrávky, nicméně se můžete přihlásit do programu pro vylepšování funkce a zapnout telemetrii. Uživatelé také mohou odpovídat na dotazníky.
 
Máme tu také program Common Voice, ve kterém chce Mozilla budovat obrovskou databázi namluvených frází pro vývoj systémů rozpoznávajících lidskou řeč. Pro češtinu je tu prozatím nahráno 14 hodin záznamu (ověřeno 11 hodin), v případě angličtiny je to u obou hodnot 100krát více. Celkově bylo prozatím nahráno 4700 hodin záznamu. Je také možnost si pro některé jazyky stáhnout vytvořené datasety. V případě angličtiny má 30 GB, 1087 hodin záznamu a 39577 různých hlasů. Můžete se tedy přidat a číst připravené fráze, které pak mohou být použity pro vývoj umělé inteligence. Nahrávky jsou vámi i vám poskytovány ve veřejné doméně (CC0), tedy bez autorských práv a jsou anonymizovány (dobrovolně lze poskytnout demografické údaje).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek