www.svethardware.cz
>
>
>
>

GeForce GTX 1180 s GT104 se objevila ve vietnamském obchodě

GeForce GTX 1180 s GT104 se objevila ve vietnamském obchodě
, , aktualita
Na adrese vietnamského obchodu, která již nefunguje, se měla objevit karta GeForce GTX 1180, a sice z řady Asus ROG Strix. Založena má být na čipu GT104, ale opravdu jde o reálný produkt v prodeji?
reklama
Vzhledem ke zprávám o tom, že k novým grafickým čipům se mají AIB partneři NVIDIE dostat až spíše ke konci letních prázdnin a také s ohledem na to, že nástup nových karet má být spíše pozdržen, je byť jen předběžné zařazení GeForce GTX 1180, a to navíc nereferenční verze, do prodeje krajně podezřelé. Především tu ale máme jeden obrázek, který velice dobře známe ze serveru WCCFTech, a tak i dobře víme, že jde o montáž, či prostě o snímek karty GeForce GTX 1080 Ti s jedničkou namísto nuly. 
 
 
Stejný obrázek byl použit i na stránkách jistého vietnamského obchodu, takže už to je krajně podezřelé. 
 
 
Pod tímto snímkem pak byl ještě jeden, a sice s údajnou kartou ASUS ROG STRIX GTX 1180 O16G. Jde o reálný snímek karty, žádný render, takže když se zaměříme na detaily jako stíny nebo ohnuté rohy papírové krabice, jsou naprosto stejné jako u karty ROG STRIX GTX 1080. 
 
 
Můžeme z toho logicky vyvodit, že zmíněný obchod nejspíše jen zkusil na sebe upozornit, a tak ani nelze věřit uvedeným specifikacím. Ty ostatně víceméně odpovídají tomu, co se obecně od nové GTX 1180 očekává, a sice že se svým výkonem zhruba vyrovná dnešní GTX 1080 Ti. Má tak údajně 3584 CUDA jader v čipu GT104 generace Turing a pak paměti GDDR6, o nichž je dnes už dobře známo, že jsou vyráběny a k dispozici ve verzi s propustností 14 Gb/s. Velice zajímavá byla také cena, která v přepočtu odpovídá 1500 dolarům. Za ty by se ekvivalent dnešní GTX 1080 Ti jen těžko prodal, zvláště když očekáváme zlevňování karet Pascal. 
 
Nicméně dle zdroje má jít o renomovaný obchod, přičemž dostupnost karty byla stanovena na konec září, což zase není tak nereálné a použití upravených snímků z dnešní generace karet může vycházet jen ze snahy poskytnout nějaké obrázky před tím, než budou k dispozici ty reálné. Na druhou stranu, bezskrupulózní používání falešných snímků není hodné obchodu, který by měl být brán vážně.
 
Zdroj: Reddit


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bing se zlepšuje, řeší matematické rovnice, má i OCR Bing se zlepšuje, řeší matematické rovnice, má i OCR
Vyhledávač Microsoft Bing u nás není příliš populární, nicméně dostal pár vylepšení, které by jeho popularitu mohly o něco zvýšit. Je to např. systém pro řešení matematických rovnic nebo vylepšené vyhledávání podle obrázku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cooler Master CK550: bez nesmyslů a kompromisů? Cooler Master CK550: bez nesmyslů a kompromisů?
Žádné nesmysly ani kompromisy, pod tímto heslem Cooler Master nabízí svou novou podsvícenou klávesnici CK550 a my můžeme vytušit, že se tak snaží poukazovat na jednoduchou a kvalitní mechanickou klávesnici.
Dnes, recenze, Jan Vítek
Vyhledávač Googlu pro Čínu sváže dotazy s telefonními čísly Vyhledávač Googlu pro Čínu sváže dotazy s telefonními čísly
Šušká se, že Google vytváří speciální aplikaci vyhledávače pro Čínu, která bude cenzurovaná a neumožní vyhledávat např. dotazy k lidským právům. Navíc ale všechny dotazy prováže s telefonním číslem jeho autora.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Recenze GeForce RTX 2080 a 2080 Ti jsou tu Recenze GeForce RTX 2080 a 2080 Ti jsou tu
NVIDIA konečně umožnila vypustit do světa recenze svých nových karet GeForce RTX 2080 a 2080 Ti, a to oproti staršímu plánu pěkně společně. Můžeme se tak už podívat na to, zda tyto karty konečně stojí za to koupit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Firefox Reality je browser pro AR a VR, zatím toho moc neumí Firefox Reality je browser pro AR a VR, zatím toho moc neumí
Podobně tomu, jak pomalu se rozjíždí celý trh s virtuální, smíšenou a rozšířenou realitou na PC se rozjíždí i webový prohlížeč Firefox Reality. Zatím mají stát celé roky vývoje a zkoumání toho, co jako uživatelé chceme. Co tedy?
Včera, aktualita, Jan Vítek