www.svethardware.cz
>
>
>
>

GeForce GTX 1180 s GT104 se objevila ve vietnamském obchodě

GeForce GTX 1180 s GT104 se objevila ve vietnamském obchodě
, , aktualita
Na adrese vietnamského obchodu, která již nefunguje, se měla objevit karta GeForce GTX 1180, a sice z řady Asus ROG Strix. Založena má být na čipu GT104, ale opravdu jde o reálný produkt v prodeji?
reklama
Vzhledem ke zprávám o tom, že k novým grafickým čipům se mají AIB partneři NVIDIE dostat až spíše ke konci letních prázdnin a také s ohledem na to, že nástup nových karet má být spíše pozdržen, je byť jen předběžné zařazení GeForce GTX 1180, a to navíc nereferenční verze, do prodeje krajně podezřelé. Především tu ale máme jeden obrázek, který velice dobře známe ze serveru WCCFTech, a tak i dobře víme, že jde o montáž, či prostě o snímek karty GeForce GTX 1080 Ti s jedničkou namísto nuly. 
 
 
Stejný obrázek byl použit i na stránkách jistého vietnamského obchodu, takže už to je krajně podezřelé. 
 
 
Pod tímto snímkem pak byl ještě jeden, a sice s údajnou kartou ASUS ROG STRIX GTX 1180 O16G. Jde o reálný snímek karty, žádný render, takže když se zaměříme na detaily jako stíny nebo ohnuté rohy papírové krabice, jsou naprosto stejné jako u karty ROG STRIX GTX 1080. 
 
 
Můžeme z toho logicky vyvodit, že zmíněný obchod nejspíše jen zkusil na sebe upozornit, a tak ani nelze věřit uvedeným specifikacím. Ty ostatně víceméně odpovídají tomu, co se obecně od nové GTX 1180 očekává, a sice že se svým výkonem zhruba vyrovná dnešní GTX 1080 Ti. Má tak údajně 3584 CUDA jader v čipu GT104 generace Turing a pak paměti GDDR6, o nichž je dnes už dobře známo, že jsou vyráběny a k dispozici ve verzi s propustností 14 Gb/s. Velice zajímavá byla také cena, která v přepočtu odpovídá 1500 dolarům. Za ty by se ekvivalent dnešní GTX 1080 Ti jen těžko prodal, zvláště když očekáváme zlevňování karet Pascal. 
 
Nicméně dle zdroje má jít o renomovaný obchod, přičemž dostupnost karty byla stanovena na konec září, což zase není tak nereálné a použití upravených snímků z dnešní generace karet může vycházet jen ze snahy poskytnout nějaké obrázky před tím, než budou k dispozici ty reálné. Na druhou stranu, bezskrupulózní používání falešných snímků není hodné obchodu, který by měl být brán vážně.
 
Zdroj: Reddit


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
3D tiskárny rizikem pro zdraví, emitují nebezpečné nanočástice 3D tiskárny rizikem pro zdraví, emitují nebezpečné nanočástice
Technologie 3D tisku začne být asi brzy posuzována i ze zdravotního hlediska. Další studie totiž ukázala, že jsou při 3D tisku uvolňovány nebezpečné nanočástice, což trápí např. i přímovstřikové motory v autech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD EPYC "Milan" a NVIDIA "Volta-Next" společně vytvoří superpočítač Perlmutter AMD EPYC "Milan" a NVIDIA "Volta-Next" společně vytvoří superpočítač Perlmutter
AMD nedávno představilo své procesory EPYC s kódovým označením Rome, ale my se nyní můžeme z Říma přesunout do Milána a přibrat na cestu následovníka Volty od firmy NVIDIA. Tato kombinace bude tvořit Perlmutter pro DOE.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
SpaceX získala od NASA certifikaci pro vypouštění nejdůležitějších misí SpaceX získala od NASA certifikaci pro vypouštění nejdůležitějších misí
SpaceX se svými raketami Falcon 9 nemá zcela "čistý rejstřík" ovšem v poslední době si není na co stěžovat. Na cestě je také certifikace pro vynášení astronautů na Mezinárodní vesmírnou stanici, ale SpaceX nyní získala jinou.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Windows 10 October 2018 Update už je opět v distribuci Windows 10 October 2018 Update už je opět v distribuci
Microsoft se konečně odhodlal opět vypustit na trh Windows 10 October 2018 Update (verze 1809), který původně přišel už před měsícem, ale rychle zase musel být stažen kvůli závažné chybě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
V Malém Magellanově oblaku rychle dochází vodík, hrozí jeho zánik V Malém Magellanově oblaku rychle dochází vodík, hrozí jeho zánik
Malý Magellanův oblak se měl v minulosti srazit s Velkým Magellanovým oblakem a tato trpasličí galaxie má dle nejnovějších pozorování nyní rapidně přicházet o vodík, a to větším tempem, než by měla být jeho spotřeba díky hvězdotvorbě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek