www.svethardware.cz
>
>
>
>

GeForce GTX 1180 s GT104 se objevila ve vietnamském obchodě

GeForce GTX 1180 s GT104 se objevila ve vietnamském obchodě
, , aktualita
Na adrese vietnamského obchodu, která již nefunguje, se měla objevit karta GeForce GTX 1180, a sice z řady Asus ROG Strix. Založena má být na čipu GT104, ale opravdu jde o reálný produkt v prodeji?
reklama
Vzhledem ke zprávám o tom, že k novým grafickým čipům se mají AIB partneři NVIDIE dostat až spíše ke konci letních prázdnin a také s ohledem na to, že nástup nových karet má být spíše pozdržen, je byť jen předběžné zařazení GeForce GTX 1180, a to navíc nereferenční verze, do prodeje krajně podezřelé. Především tu ale máme jeden obrázek, který velice dobře známe ze serveru WCCFTech, a tak i dobře víme, že jde o montáž, či prostě o snímek karty GeForce GTX 1080 Ti s jedničkou namísto nuly. 
 
 
Stejný obrázek byl použit i na stránkách jistého vietnamského obchodu, takže už to je krajně podezřelé. 
 
 
Pod tímto snímkem pak byl ještě jeden, a sice s údajnou kartou ASUS ROG STRIX GTX 1180 O16G. Jde o reálný snímek karty, žádný render, takže když se zaměříme na detaily jako stíny nebo ohnuté rohy papírové krabice, jsou naprosto stejné jako u karty ROG STRIX GTX 1080. 
 
 
Můžeme z toho logicky vyvodit, že zmíněný obchod nejspíše jen zkusil na sebe upozornit, a tak ani nelze věřit uvedeným specifikacím. Ty ostatně víceméně odpovídají tomu, co se obecně od nové GTX 1180 očekává, a sice že se svým výkonem zhruba vyrovná dnešní GTX 1080 Ti. Má tak údajně 3584 CUDA jader v čipu GT104 generace Turing a pak paměti GDDR6, o nichž je dnes už dobře známo, že jsou vyráběny a k dispozici ve verzi s propustností 14 Gb/s. Velice zajímavá byla také cena, která v přepočtu odpovídá 1500 dolarům. Za ty by se ekvivalent dnešní GTX 1080 Ti jen těžko prodal, zvláště když očekáváme zlevňování karet Pascal. 
 
Nicméně dle zdroje má jít o renomovaný obchod, přičemž dostupnost karty byla stanovena na konec září, což zase není tak nereálné a použití upravených snímků z dnešní generace karet může vycházet jen ze snahy poskytnout nějaké obrázky před tím, než budou k dispozici ty reálné. Na druhou stranu, bezskrupulózní používání falešných snímků není hodné obchodu, který by měl být brán vážně.
 
Zdroj: Reddit


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iCloud pro Čínu běží na čínských kontrolovaných serverech Apple iCloud pro Čínu běží na čínských kontrolovaných serverech
Čínská vláda je posedlá kontrolou svých obyvatel a Applu dala nepříjemné ultimatum, které jde proti firemní politice. Ta ctila soukromí svých uživatelů, nicméně Čína vyžadovala, aby měla kontrolu nad daty čínských uživatelů v iCloudu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Příští Ryzeny by mohly mít až 16 jader Příští Ryzeny by mohly mít až 16 jader
Dle serveru WCCFTech by AMD mohlo začít ještě víc tlačit na pilu. Obecně se očekává, že se počet jader v procesorech Ryzen v rámci další generace zvýší. Otázka je, o kolik a nyní se mluví až o 16 jádrech pro nová desktopová CPU.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
I nové GeForce se budou podílet na výrazném růstu tržeb TSMC I nové GeForce se budou podílet na výrazném růstu tržeb TSMC
Společnost TSMC se těší na opětovný růst tržeb, které jí mimo jiné zajistí také výroba nové generace grafických čipů GeForce. Poslední období přitom pro TSMC nepatřilo mezi nejlepší, takže nyní se chce firma zahojit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
World of Warcraft si už nemusíme kupovat, stačí předplatné World of Warcraft si už nemusíme kupovat, stačí předplatné
World of Warcraft postihla jedna významná změna, která se dotkne peněženek hráčů, a to v pozitivním slova smyslu. Nebude už nutné si kupovat přímo hru a její expanze, takže nám postačí si pořídit jen předplatné.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CHKO Brdy úspěšně chrání policejní dron CHKO Brdy úspěšně chrání policejní dron
Drony nejsou vždy určeny jen k zábavě, ale najdou využití i u záchranných složek. Policie CŘ je např. používá k ochraně CHKO Brdy, kde pomáhá hledat nelegální tábořiště. Dle zkušeností se ji to daří.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů