www.svethardware.cz
>
>
>
>

GeForce GTX 1180 s GT104 se objevila ve vietnamském obchodě

GeForce GTX 1180 s GT104 se objevila ve vietnamském obchodě
, , aktualita
Na adrese vietnamského obchodu, která již nefunguje, se měla objevit karta GeForce GTX 1180, a sice z řady Asus ROG Strix. Založena má být na čipu GT104, ale opravdu jde o reálný produkt v prodeji?
reklama
Vzhledem ke zprávám o tom, že k novým grafickým čipům se mají AIB partneři NVIDIE dostat až spíše ke konci letních prázdnin a také s ohledem na to, že nástup nových karet má být spíše pozdržen, je byť jen předběžné zařazení GeForce GTX 1180, a to navíc nereferenční verze, do prodeje krajně podezřelé. Především tu ale máme jeden obrázek, který velice dobře známe ze serveru WCCFTech, a tak i dobře víme, že jde o montáž, či prostě o snímek karty GeForce GTX 1080 Ti s jedničkou namísto nuly. 
 
 
Stejný obrázek byl použit i na stránkách jistého vietnamského obchodu, takže už to je krajně podezřelé. 
 
 
Pod tímto snímkem pak byl ještě jeden, a sice s údajnou kartou ASUS ROG STRIX GTX 1180 O16G. Jde o reálný snímek karty, žádný render, takže když se zaměříme na detaily jako stíny nebo ohnuté rohy papírové krabice, jsou naprosto stejné jako u karty ROG STRIX GTX 1080. 
 
 
Můžeme z toho logicky vyvodit, že zmíněný obchod nejspíše jen zkusil na sebe upozornit, a tak ani nelze věřit uvedeným specifikacím. Ty ostatně víceméně odpovídají tomu, co se obecně od nové GTX 1180 očekává, a sice že se svým výkonem zhruba vyrovná dnešní GTX 1080 Ti. Má tak údajně 3584 CUDA jader v čipu GT104 generace Turing a pak paměti GDDR6, o nichž je dnes už dobře známo, že jsou vyráběny a k dispozici ve verzi s propustností 14 Gb/s. Velice zajímavá byla také cena, která v přepočtu odpovídá 1500 dolarům. Za ty by se ekvivalent dnešní GTX 1080 Ti jen těžko prodal, zvláště když očekáváme zlevňování karet Pascal. 
 
Nicméně dle zdroje má jít o renomovaný obchod, přičemž dostupnost karty byla stanovena na konec září, což zase není tak nereálné a použití upravených snímků z dnešní generace karet může vycházet jen ze snahy poskytnout nějaké obrázky před tím, než budou k dispozici ty reálné. Na druhou stranu, bezskrupulózní používání falešných snímků není hodné obchodu, který by měl být brán vážně.
 
Zdroj: Reddit


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Wacom uvedl tenčí pero Pen Pro Slim pro tablety Wacom uvedl tenčí pero Pen Pro Slim pro tablety
Společnost Wacom uvedla novou verzi svého pera pro tablety. Nese název Pen Pro Slim a už podle svého názvu je jasné, že je užší než výchozí verze. Výrobce tak slibuje nižší únavu prstů při dlouhodobé práci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Yi Home Camera 3: bezpečnost ohlídá pomocí zdokonaleného AI Yi Home Camera 3: bezpečnost ohlídá pomocí zdokonaleného AI
Nejnovější domácí bezpečnostní kamera od Yi Technology přichází s vylepšeným systémem umělé inteligence, který by měl spolehlivěji rozpoznat osobu. Hlavním lákadlem bude i tentokrát atraktivní cena.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft Store obsahoval aplikace s cryptojackingem Microsoft Store obsahoval aplikace s cryptojackingem
Závadné aplikace se nevyskytují jen na oficiálních obchodech s mobilními aplikacemi, ale také na obchodech pro desktopy. Na Microsoft Store se totiž objevilo hned 8 aplikací, které prováděly tajnou těžbu kryptoměn.
16.2.2019, aktualita, Milan Šurkala
Logitech uvádí webkameru C920s s vyšším soukromím Logitech uvádí webkameru C920s s vyšším soukromím
Společnost Logitech aktualizovala svou oblíbenu webkameru a připravila novou verzi C920s. Ta umí natáčet Full HD videosekvence a jak velí dnešní doba se zájmem o vyšší soukromí, má i krytku objektivu.
16.2.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Opera R3 přináší nové uživatelské rozhraní Opera R3 přináší nové uživatelské rozhraní
Chystaná verze internetového prohlížeče Opera R3 nabídne přepracované uživatelské rozhraní s možností přepínání mezi tmavým a světlým motivem. Integrována byla také peněženka pro kryptoměny.
16.2.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář