www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

GeForce GTX 1660 Super prý nastoupí 22. října

GeForce GTX 1660 Super prý nastoupí 22. října
, , aktualita
Vypadá to, že NVIDIA si na 22. říjen opravdu přichystá hardwarovou novinku, respektive možná i dvě. Toto datum jsme už ve zprávách nedávno viděli, ale to bylo spojené ještě s GeForce GTX 1650 Ti. 
K oblíbeným
reklama
Zrovna včera jsme se od serveru VideoCardz a jeho zdrojů ve firmě Asus dozvěděli, že příchod GeForce GTX 1660 Super je hotová věc. Nebylo ale zmíněno datum, které se dozvídáme dnes z čínského serveru ITHome a to přitom odpovídá tomu, co se říkalo o kartách GeForce GTX 1650 Ti. V druhé polovině příštího měsíce by tak NVIDIA mohla zahustit svou nabídku moderních GeForce GTX pomocí dvou modelů, které se z cenového hlediska vmáčknou mezi 149 a 219 USD a pak mezi 219 a 279 USD. Jde tak o rozptyl 70 a 50 dolarů, což už tedy v případě GTX 1660 Super moc prostoru pro manévrování nedává, a tak lze očekávat, že se výsledné karty asi budou částečně překrývat s vyšší či nižší řadou. 
 
 
NVIDIA by tak měla mezi 149 a 279 dolarů vmáčknout rovnou 5 různých SKU karet řady GeForce GTX 1600, takže tento prostor bude mít velice dobře pokrytý. Nedivili bychom se však, kdyby nástupem GTX 1660 Super přišel konec pro původní model GTX 1660 a nová karta zaujala jeho místo i z hlediska ceny.
 
Takže pokud máte aktuálně zálusk na novou kartu patřící do tohoto segmentu, bude vhodné počkat. Ostatně vedle NVIDIE by měla své novinky s podobnými cenami uvést i společnost AMD (Radeon RX 5500 a 5600) a jestliže ty si vyžádaly (respektive oficiálně teprve vyžádají) reakci u konkurence, lze očekávat, že budou stát za úvahu. 
 
Očekávaná GeForce GTX 1650 Ti očividně žádnou kartu nenahradí, neboť má k dispozici širokou mezeru mezi konfigurací 896:56:32 čipu GTX 1650 a 1408:88:48 čipu GTX 1660. To neplatí pro GTX 1660 Super, která by mohla nabídnout maximálně o 64 CUDA jader více než GTX 1660, neboť pak by už se v tomto ohledu vyrovnala čipu GTX 1660 Ti. Server VideoCardz tak očekává spíše vyšší takty, a to jak v případě GPU, tak pamětí, takže NVIDIA by zde mohla GDDR5 vyměnit za GDDR6. 
 
Je třeba také říci, že v tomto segmentu už bude souboj AMD a NVIDIE zproštěn úvah o tom, jak moc se vyplatí či nevyplatí technologie RTX. A lze očekávat, že funkci Radeon Image Sharpening (RIS) budou podporovat právě i slabší Navi, a tak je vcelku jasné, proč NVIDIA už přišla s odpovědí na RIS, která ovšem přímo ohrožuje DLSS karet RTX. Uvidíme také, jestli NVIDIA kvůli novým Radeonům ještě celkově nezahýbe s cenami svých GTX 1600, takže otázek je mnoho a odpovědi snad dorazí během příštích týdnů. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
Včera, aktualita, Jan Vítek