www.svethardware.cz
>
>

GlobalFoundries chce vstoupit na akciový trh

GlobalFoundries chce vstoupit na akciový trh
, , aktualita
Společnost GlobalFoundries (GloFo) v poslední době zaujala spíše svým útokem na TSMC, od které přišla prudká reakce. Dozvídáme se ale také to, že GloFo plánuje v dohledné době vstoupit na akciový trh. 
K oblíbeným
reklama
GlobalFoundries tak plánuje v roce 2022 spustit IPO (Initial Public Offering), čili nabídnout své akcie na veřejném trhu. Nyní je to tak stále společnost ve zcela soukromém vlastnictví a ta může nyní kvůli plánovanému vstupu na akciový trh doufat, že právní rozmíška s TSMC pro ni dopadne dobře že za dva roky už bude dávno vyřešena. TSMC si totiž nenechala nic líbit a vyjela proti GloFo s těžkými zbraněmi, které zahrnují i požadavek na opatření soudu, jež by ihned zastavilo výrobu. 
 
 
Vlastníci firmy GloFo se měli ke vstupu na akciový trh rozhoupat prý kvůli tomu, aby získali zpět alespoň část ze svých investic, které za více než desetiletí už dosáhly téměř 21 miliard dolarů. Firma se přitom nyní snaží těžit z toho, co má a nedávno představila proces 12LP+, který se prý vyrovná 10nm procesům jiných firem (ovšem těžko tomu od Intelu). Nicméně GloFo už dávno rezignovala na vývoj 7nm procesu, respektive ten by mohlo později uvést do praxe, takže je vhodnější říci, že firma rezignovala na snahy udržet krok s nejlepšími firmami ve svém oboru. 
 
Nicméně GloFo i tak dnes zůstává po Samsungu a TSMC třetím největším smluvním výrobcem čipů na světě. Nyní chce nabízet spíše specializované výrobní procesy a soustředit se na to, aby konečně začala vydělávat, což se jí po ta dlouhá léta soupeření s TSMC a jinými moc nedařilo. Ostatně je jasné, že pro ziskovost není třeba nabízet ty nejpokročilejší výrobní procesy, neboť pak by těžko mohly existovat firmy jako UMC, SMIC, Vanguard, PowerChip a další. 
 
GloFo také nedávno prošlo menší reorganizací, či jinými slovy řečeno prodejem části majetku ve snaze získat potřebné finance. Firma se tak zbavila dvou továren a Marvellu prodala společnost Avera Semiconductor. Nyní skupina Mubadala, která GloFo vlastní, plánuje vyslat na trh akcie představující minoritní podíl, takže si chce nad firmou ponechat kontrolu. Majitelé však tvrdí, že plánované IPO bude zásadním okamžikem, který má ukázat, že mají důvěru ve zvolenou strategii, která má brzy přinést zisk. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet
Odebrání autonomie Kašmíru v Indii má důsledky i na zdejší online život. Vláda zde totiž vypnula internet, aby se lidé nemohli radikalizovat na sociálních sítích, což v důsledku ruší  lidem účty na nich kvůli neaktivitě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420 Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420
Nedostatek 14nm procesorů od Intelu se dá řešit třeba i tím, že se odvolá ukončení výroby stařičkých 22nm procesorů. Intel tak do hry vrací více než 6 let staré Pentium G3420, které se bude opět vyrábět.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane
Soudní proces mezi Elonem Muskem a záchranářem Vernem Unsworthem skončil. Tweet s nařčením z pedofilie soud neshledal takovým, aby Unsworth vyhrál a s tím i získal až 190 mil. USD, které žádal jako odškodnění.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář