www.svethardware.cz
>
>

GlobalFoundries chce vstoupit na akciový trh

GlobalFoundries chce vstoupit na akciový trh
, , aktualita
Společnost GlobalFoundries (GloFo) v poslední době zaujala spíše svým útokem na TSMC, od které přišla prudká reakce. Dozvídáme se ale také to, že GloFo plánuje v dohledné době vstoupit na akciový trh. 
K oblíbeným
reklama
GlobalFoundries tak plánuje v roce 2022 spustit IPO (Initial Public Offering), čili nabídnout své akcie na veřejném trhu. Nyní je to tak stále společnost ve zcela soukromém vlastnictví a ta může nyní kvůli plánovanému vstupu na akciový trh doufat, že právní rozmíška s TSMC pro ni dopadne dobře že za dva roky už bude dávno vyřešena. TSMC si totiž nenechala nic líbit a vyjela proti GloFo s těžkými zbraněmi, které zahrnují i požadavek na opatření soudu, jež by ihned zastavilo výrobu. 
 
 
Vlastníci firmy GloFo se měli ke vstupu na akciový trh rozhoupat prý kvůli tomu, aby získali zpět alespoň část ze svých investic, které za více než desetiletí už dosáhly téměř 21 miliard dolarů. Firma se přitom nyní snaží těžit z toho, co má a nedávno představila proces 12LP+, který se prý vyrovná 10nm procesům jiných firem (ovšem těžko tomu od Intelu). Nicméně GloFo už dávno rezignovala na vývoj 7nm procesu, respektive ten by mohlo později uvést do praxe, takže je vhodnější říci, že firma rezignovala na snahy udržet krok s nejlepšími firmami ve svém oboru. 
 
Nicméně GloFo i tak dnes zůstává po Samsungu a TSMC třetím největším smluvním výrobcem čipů na světě. Nyní chce nabízet spíše specializované výrobní procesy a soustředit se na to, aby konečně začala vydělávat, což se jí po ta dlouhá léta soupeření s TSMC a jinými moc nedařilo. Ostatně je jasné, že pro ziskovost není třeba nabízet ty nejpokročilejší výrobní procesy, neboť pak by těžko mohly existovat firmy jako UMC, SMIC, Vanguard, PowerChip a další. 
 
GloFo také nedávno prošlo menší reorganizací, či jinými slovy řečeno prodejem části majetku ve snaze získat potřebné finance. Firma se tak zbavila dvou továren a Marvellu prodala společnost Avera Semiconductor. Nyní skupina Mubadala, která GloFo vlastní, plánuje vyslat na trh akcie představující minoritní podíl, takže si chce nad firmou ponechat kontrolu. Majitelé však tvrdí, že plánované IPO bude zásadním okamžikem, který má ukázat, že mají důvěru ve zvolenou strategii, která má brzy přinést zisk. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro
Na Kickstarteru se objevil zajímavý projekt počítačové skříně, která může ze všeho nejvíce připomenout počítače Apple Mac Pro. Nejde pochopitelně jen o náhodu, ale o produkt, který přímo má vypadat jako zbrusu nové Mac Pro.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí
Jen McAdam je jednou z mnoha obětí podvodu s kryptoměnou OneCoin. Na rozdíl od mnoha jiných o tom ale veřejně mluví v podcastu na BBC, což ji začalo přinášet vyhrožování znásilněním a smrtí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného
Blizzard si v posledních dnech užívá zloby hráčů ze západu, kteří obecně podporují protesty v Hongkongu a postavili se za streamera a hráče zvaného Blitzchung. Ten vyjádřil protestujícím podporu a byl za to potrestán.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU
Server Hardwareluxx.de se nechal slyšet, že Intel dle jeho informací zrušil přípravy 10nm procesorů. Zůstaly by 14nm modely vycházející ze Skylake, které by až v roce 2022 nahradily rovnou 7nm. Intel to popírá.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE
Pokud potřebujete NAS vyšší kategorie, může vás zaujmout nový Synology RackStation RS820+ a RS820RP+. Ten pojme až čtyři 3,5" disky, má 4jádrový procesor a lze jej vybavit i 10GbE připojením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala