www.svethardware.cz
>
>
>
>

Google si patentoval kolečkové boty pro virtuální realitu

Google si patentoval kolečkové boty pro virtuální realitu
, , aktualita
Boty pro virtuální realitu znějí jako něco, co jsme tu ještě neměli. Google si takovou věc ale nyní nechal zaregistrovat jako patent, a tak se podívejme, o čem to celé je a čeho bychom se možná mohli dočkat. 
K oblíbeným
reklama
Od patentu k hotovému a na trhu nabízenému produktu je velice dlouhá cesta, na kterou se Google vůbec nemusí vydat. Nás ale bude spíše zajímat to, co jeho kolečkové VR boty vůbec představují. V době, kdy se teprve ještě pracovalo na prvních moderních VR headsetech Oculus Rift a HTC Vive, se objevila také tzv. šlapadla. Zmínit můžeme jednak Virtualizer a pak jemu podobný Virtuix Omni, čili plošiny, které měly za úkol nás udržet na místě, a přitom poskytnout iluzi pohybu v prostoru. Řada z nich se ke svým zákazníkům dostala, ale pochopitelně jde o velice úzkoprofilový hardware určený jen naprostým nadšencům. 
 
My jej zmiňujeme ale právě proto, že Google by s pomocí svých bot rád řešil stejný problém. Můžeme si tak představit boty, které nás samy udrží ve vyhrazeném prostoru, ať se vydáme kamkoliv. 
 
 
To je vcelku jednoduchý koncept, ale problém je jeho technické řešení. Takové boty by tedy měly být vybaveny mechanismem, jenž nás udrží na nohou a sám bude posunovat tak, abychom sice měli pocit, že chodíme. Představit si tak můžeme takový moonwalking na místě. 
 
 
Google také navrhl čtyři mechanismy, které by toho měly docílit. Máme tu jednak normální kolečka, ale také rovnou pásy, šnekovitý mechanismus a také různosměrá kolečka (tzv. Mecanum wheels). 
 
To celé je zajímavý koncept, jehož realizace by však mohla být vcelku nebezpečná. Však boty s kolečky v kombinaci s VR helmou na hlavě, z toho koukají nepříjemné úrazy, takže takové zařízení by muselo fungovat bezchybně a je velká otázka, jakou škálu pohybů by boty ještě zvládly kompenzovat, jak silné motory by potřebovaly a kde by braly energii. Ostatně trend ve VR světě směřuje k tomu, aby kabely spíše mizely, než aby přibývaly a jak jinak než kabelem takovou věc napájet? Bezdrátově prostřednictvím podložky? A co při výpadku napájení, to by se nám boty rozjely do stran? 
 
Na takové otázky můžeme zatím zapomenout, tedy za předpokladu, že Google brzy nepřijde s reálným produktem, který bude na tomto patentu založený. A to nelze považovat za zrovna pravděpodobné vzhledem k tomu, jak na tom VR jako odvětví je. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář