www.svethardware.cz
>
>
>

Virtuix Omni: šlapadlo pro virtuální realitu přijde v září

Virtuix Omni: šlapadlo pro virtuální realitu přijde v září
, , aktualita
Zájem veřejnosti v poslední době vzbuzují různé novinky týkající se systémů virtuální reality, neboť ty slibují nic menšího než revoluci ve hraní počítačových her. Do nich bude hráč zapojen nejen svým zrakem a sluchem, ale rovnou celým tělem.
K oblíbeným
reklama
Nedávno jsme se podívali na šlapadlo Virtualizer od Cyberith a mohli jsme sledovat, jak se na něm hraje Skyrim, ovšem nyní jde o konkurenční produkt Omni firmy Virtuix, jenž začal podobně jako jiné produkty jako kickstarter, čili projekt spolufinancovaný veřejností. Podobnou minulost má i headset Oculus Rift, který i s jeho výrobcem Oculus VR nedávno koupil Facebook.

Virtuix Omni má velmi podobné zpracování jako Virtualizer, ovšem přeci jen se v něčem lišší. Zatímco Virtualizer má dole jen malou kruhovou plochu s nízkým třením, Omni má spodek ve tvaru mělkého talíře, na jehož nakloněných stranách jsou drážky. Do nich pak zapadnou výstupy na speciální obuvi, čili zde nepůjde využít prosté kecky jako na Virtualizeru. Jinak tu je ale také středový kruh, do nějž si uživatel vstoupí, aby měl přeci jen nějaké vodítko a spojení s reálným světem.


Dle nejnovějších informací má Virtuix Omni dorazit na trh v září, a to s cenou 499 USD, čili v přepočtu nějakých 10 000 Kč, což nevypadá vůbec špatně. Opravdu by se tedy mohlo potvrdit, že celou potřebnou VR výbavu pořídíme za cenu jednoho herního PC a záležet bude především na ceně headsetu Oculus Rift. Za svých pět set dolarů pak zákazník dostane samotné šlapadlo, které má skládací ramena přidržující vrchní kruh, dále demo pro vyzkoušení jeho funkce, software pro sledování pohybu uživatele a pár speciálních bot, v nichž budeme moci na zařízení chodit, běhat i skákat.

Uživatelé, kteří se podíleli na financování projektu Omni, by měli mít možnost si šlapadlo zakoupit za sníženou cenu. Zpráva pak sice mluví o jeho spojení s Oculus Rift, ale jsou tu i jiné firmy vyvíjející VR headsety. Je to třeba Valve a jeho Steam VR, Sony a Project Morpheus nebo jednodušší Rescape od 13th lab.

Zdroj: Hexus.net

reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek