www.svethardware.cz
>
>
>
>

GPU Turing ve výrobě až ve 3. čtvrtletí i kvůli očekávanému konci těžby na grafikách

GPU Turing ve výrobě až ve 3. čtvrtletí i kvůli očekávanému konci těžby na grafikách
, , aktualita
Server Digitimes přináší špatné zprávy pro všechny, kteří očekávali, že si už brzy budou moci pořídit zbrusu novou herní grafickou kartu s další generací GPU. Jak už víme, to budou čipy Turing, které ale jarní představení nečeká. 
reklama
Server Tom's Hardware na začátku tohoto měsíce rozčísl tehdejší informace o tom, že Ampere budou herní GPU a Turing těžební speciály. Ve skutečnosti se chystají asi těžební speciály založené na čipech Pascal, Ampere bude nová generace hi-endových akcelerátorů a Turing už budou právě ony herní čipy, na něž čekáme.
 
Dle názoru redaktora z Tom's Hardware to přitom mohlo dopadnout tak, že by se už v červenci dostaly na trh hotové karty, ovšem dle nejnovějších informací serveru Digitimes to tak nejspíše nedopadne. 
 
 
Digitimes ale především informují, že poptávka po grafických kartách ze strany těžařů aktuálně nevykazuje žádné známky ochabení a že NVIDIA aktuálně provádí kroky, které mají za úkol minimalizovat škody poté, co by tato poptávka případně prudce opadla. Je ale možné, že toto nebezpečí (z hlediska NVIDIE a AMD) je blíže, než by se mohlo zdát. 
 
Zmínit můžeme společnost Bitmain, která si už na duben chystá nové produkty z řad ASIC, jež však budou schopny těžit i kryptoměny, na něž se dosud nejlépe hodily grafické karty. Lze tak předpokládat, že tyto nové ASIC budou vybaveny nějakou rychlou pamětí a pokud se ujmou na trhu a svým výkonem grafické karty převálcují, mohli bychom tu velice rychle mít konec již druhé vlny těžby kryptoměn na PC. Lidé, kteří investovali právě do grafických karet, se v takovém případě budou snažit je udat v bazarech, poptávka po nových kartách prudce klesne a s ní i ceny. Na to ostatně ostatní lidé se zájmem o koupi herní sestavy čekají jako na smilování. 
 
A jaké jsou ony kroky, které NVIDIA dělá v boji proti případným škodám? Už nyní začala klást omezení na své partnery z řad výrobců grafických karet, kterým zakazuje aktivně propagovat své modely ve spojitosti s kryptoměnami nebo je vědomě prodávat přímo těžařům. NVIDIA tak doufá, že se jí podaří učinit z hráčů opět hlavní cíl prodejů grafických karet. 
 
To vše by mělo za důsledek i další podstatnou věc, a sice zpomalení cyklu vývoje nových generací grafických karet. Ostatně NVIDIA aktuálně nepociťuje ze strany AMD žádný zvláštní tlak na to, aby co nejdříve představila novou generaci. Pokud se k tomu nyní má přidat fakt, že prodeje nových karet v dohledné době prudce ochabnou, nemůžeme se divit tomu, že grafické čipy Turing se mají začít vyrábět až někdy v třetím kvartále. Nyní tak záleží především na tom, s čím přijde Bitmain a jaký dopad to bude mít na trh. 
  
Zdroj: Digitimes


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
CM MasterCase MC600P: originalita nevymřela CM MasterCase MC600P: originalita nevymřela
Cooler Master MasterCase MC600P je nová skříň stavící na celém konceptu Master a modulárním systému FreeForm. Můžeme tak opět očekávat model nabízející řadu možností pro přizpůsobení, který se bude hodit i pro vysoce výkonné počítače.
Dnes, recenze, Jan Vítek
YouTube zvýší počet reklam, aby uživatelé platili za streamování hudby YouTube zvýší počet reklam, aby uživatelé platili za streamování hudby
Přístup k hudbě zadarmo s placením v podobě reklam je velkým trnem v oku hudebních nakladatelství. YouTube tak s příchodem nové hudební streamovací služby zvýší počet reklam, aby záměrně frustroval uživatele využívající bezplatný přístup.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Astronomové zachytili dosud nejjasnější rychlý radiový záblesk Astronomové zachytili dosud nejjasnější rychlý radiový záblesk
Jeden ze záhadných projevů vesmíru jsou FRB (Fast Radio Burst), čili rychlé radiové záblesky a nyní byl zachycen dosud nejjasnější v historii. Jde přitom o pouhé milisekundy trvající úkaz, jehož zdroj však musí být nesmírně silný. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Futuremark ukázal demo ray tracingu pod DirectX Futuremark ukázal demo ray tracingu pod DirectX
Ray tracing v reálném čase ve hrách je blíže, než by se mohlo zdát. Futuremark už ukázal demo, které ray tracing využívá pod DirectX, a to s využitím nové funkce DirectX Raytracing (DXR) pod DirectX 12. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft výrazně srazí čas při instalaci nových verzí Windows 10 Microsoft výrazně srazí čas při instalaci nových verzí Windows 10
Uživatele, kteří nelibě nesou to, jak dlouho trvá aktualizace Windows 10 na nové verze, potěší nový slib, že už jarní aktualizace to podstatně vylepší. Aktualizace tak má zabrat podstatně kratší dobu než dříve.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře