www.svethardware.cz
>
>
>
>

GPU Turing ve výrobě až ve 3. čtvrtletí i kvůli očekávanému konci těžby na grafikách

GPU Turing ve výrobě až ve 3. čtvrtletí i kvůli očekávanému konci těžby na grafikách
, , aktualita
Server Digitimes přináší špatné zprávy pro všechny, kteří očekávali, že si už brzy budou moci pořídit zbrusu novou herní grafickou kartu s další generací GPU. Jak už víme, to budou čipy Turing, které ale jarní představení nečeká. 
reklama
Server Tom's Hardware na začátku tohoto měsíce rozčísl tehdejší informace o tom, že Ampere budou herní GPU a Turing těžební speciály. Ve skutečnosti se chystají asi těžební speciály založené na čipech Pascal, Ampere bude nová generace hi-endových akcelerátorů a Turing už budou právě ony herní čipy, na něž čekáme.
 
Dle názoru redaktora z Tom's Hardware to přitom mohlo dopadnout tak, že by se už v červenci dostaly na trh hotové karty, ovšem dle nejnovějších informací serveru Digitimes to tak nejspíše nedopadne. 
 
 
Digitimes ale především informují, že poptávka po grafických kartách ze strany těžařů aktuálně nevykazuje žádné známky ochabení a že NVIDIA aktuálně provádí kroky, které mají za úkol minimalizovat škody poté, co by tato poptávka případně prudce opadla. Je ale možné, že toto nebezpečí (z hlediska NVIDIE a AMD) je blíže, než by se mohlo zdát. 
 
Zmínit můžeme společnost Bitmain, která si už na duben chystá nové produkty z řad ASIC, jež však budou schopny těžit i kryptoměny, na něž se dosud nejlépe hodily grafické karty. Lze tak předpokládat, že tyto nové ASIC budou vybaveny nějakou rychlou pamětí a pokud se ujmou na trhu a svým výkonem grafické karty převálcují, mohli bychom tu velice rychle mít konec již druhé vlny těžby kryptoměn na PC. Lidé, kteří investovali právě do grafických karet, se v takovém případě budou snažit je udat v bazarech, poptávka po nových kartách prudce klesne a s ní i ceny. Na to ostatně ostatní lidé se zájmem o koupi herní sestavy čekají jako na smilování. 
 
A jaké jsou ony kroky, které NVIDIA dělá v boji proti případným škodám? Už nyní začala klást omezení na své partnery z řad výrobců grafických karet, kterým zakazuje aktivně propagovat své modely ve spojitosti s kryptoměnami nebo je vědomě prodávat přímo těžařům. NVIDIA tak doufá, že se jí podaří učinit z hráčů opět hlavní cíl prodejů grafických karet. 
 
To vše by mělo za důsledek i další podstatnou věc, a sice zpomalení cyklu vývoje nových generací grafických karet. Ostatně NVIDIA aktuálně nepociťuje ze strany AMD žádný zvláštní tlak na to, aby co nejdříve představila novou generaci. Pokud se k tomu nyní má přidat fakt, že prodeje nových karet v dohledné době prudce ochabnou, nemůžeme se divit tomu, že grafické čipy Turing se mají začít vyrábět až někdy v třetím kvartále. Nyní tak záleží především na tom, s čím přijde Bitmain a jaký dopad to bude mít na trh. 
  
Zdroj: Digitimes


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prodeje PC dál klesají, ale velcí výrobci moc neutrpěli Prodeje PC dál klesají, ale velcí výrobci moc neutrpěli
V posledních letech se občas objeví zprávy o tom, jak se pokles prodejů počítačů zpomaluje či zastavuje, ovšem přes to všechno je realita taková, že trh s PC spíše chřadne. Nicméně rozhodně ne každý tím trpí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft couvá z plánů podporovat VR na Xbox One Microsoft couvá z plánů podporovat VR na Xbox One
S nástupem výkonné konzole Xbox One X přišla pro Microsoft i možnost využít její sílu k podpoře virtuální reality. Tím by ostatně celý trh s ní získal další velice potřebnou vzpruhu, ovšem to celé nyní padá.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung ukázal malá 8TB NVMe SSD Samsung ukázal malá 8TB NVMe SSD
Samsung si připravil vysokokapacitní 8TB SSD, která směřují do datových center. Jde přitom o formát NGSFF, který se podobá M.2 kartám a využívá rovněž NVMe. Samsung je prezentuje jako své první NF1 NVMe SSD. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Serverové EPYC slaví rok, co mají za sebou? Serverové EPYC slaví rok, co mají za sebou?
Společnost AMD má už rok na trhu své serverové procesory EPYC, kterými zaútočila na konkurenční Xeony. Nyní doufá, že s touto i příští generací brzy získá výrazný podíl na trhu, který v podstatě celý ztratila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
PUBG slevou oslavuje 50 milionů prodaných kopií a chystá novou mapu Sanhok PUBG slevou oslavuje 50 milionů prodaných kopií a chystá novou mapu Sanhok
PlayerUnknown's Battlegrounds si stále na Steamu drží prvenství mezi nejprodávanějšími hrami, a tak není ani divu, že se této hry prodalo již 50 milionů kopií. To nyní autoři oslavují snížením ceny a rovněž připravují novou mapu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek