www.svethardware.cz
>
>
>
>

GPU Turing ve výrobě až ve 3. čtvrtletí i kvůli očekávanému konci těžby na grafikách

GPU Turing ve výrobě až ve 3. čtvrtletí i kvůli očekávanému konci těžby na grafikách
, , aktualita
Server Digitimes přináší špatné zprávy pro všechny, kteří očekávali, že si už brzy budou moci pořídit zbrusu novou herní grafickou kartu s další generací GPU. Jak už víme, to budou čipy Turing, které ale jarní představení nečeká. 
reklama
Server Tom's Hardware na začátku tohoto měsíce rozčísl tehdejší informace o tom, že Ampere budou herní GPU a Turing těžební speciály. Ve skutečnosti se chystají asi těžební speciály založené na čipech Pascal, Ampere bude nová generace hi-endových akcelerátorů a Turing už budou právě ony herní čipy, na něž čekáme.
 
Dle názoru redaktora z Tom's Hardware to přitom mohlo dopadnout tak, že by se už v červenci dostaly na trh hotové karty, ovšem dle nejnovějších informací serveru Digitimes to tak nejspíše nedopadne. 
 
 
Digitimes ale především informují, že poptávka po grafických kartách ze strany těžařů aktuálně nevykazuje žádné známky ochabení a že NVIDIA aktuálně provádí kroky, které mají za úkol minimalizovat škody poté, co by tato poptávka případně prudce opadla. Je ale možné, že toto nebezpečí (z hlediska NVIDIE a AMD) je blíže, než by se mohlo zdát. 
 
Zmínit můžeme společnost Bitmain, která si už na duben chystá nové produkty z řad ASIC, jež však budou schopny těžit i kryptoměny, na něž se dosud nejlépe hodily grafické karty. Lze tak předpokládat, že tyto nové ASIC budou vybaveny nějakou rychlou pamětí a pokud se ujmou na trhu a svým výkonem grafické karty převálcují, mohli bychom tu velice rychle mít konec již druhé vlny těžby kryptoměn na PC. Lidé, kteří investovali právě do grafických karet, se v takovém případě budou snažit je udat v bazarech, poptávka po nových kartách prudce klesne a s ní i ceny. Na to ostatně ostatní lidé se zájmem o koupi herní sestavy čekají jako na smilování. 
 
A jaké jsou ony kroky, které NVIDIA dělá v boji proti případným škodám? Už nyní začala klást omezení na své partnery z řad výrobců grafických karet, kterým zakazuje aktivně propagovat své modely ve spojitosti s kryptoměnami nebo je vědomě prodávat přímo těžařům. NVIDIA tak doufá, že se jí podaří učinit z hráčů opět hlavní cíl prodejů grafických karet. 
 
To vše by mělo za důsledek i další podstatnou věc, a sice zpomalení cyklu vývoje nových generací grafických karet. Ostatně NVIDIA aktuálně nepociťuje ze strany AMD žádný zvláštní tlak na to, aby co nejdříve představila novou generaci. Pokud se k tomu nyní má přidat fakt, že prodeje nových karet v dohledné době prudce ochabnou, nemůžeme se divit tomu, že grafické čipy Turing se mají začít vyrábět až někdy v třetím kvartále. Nyní tak záleží především na tom, s čím přijde Bitmain a jaký dopad to bude mít na trh. 
  
Zdroj: Digitimes


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Na koncertech Taylor Swift jsou kamery s rozpoznáváním tváří Na koncertech Taylor Swift jsou kamery s rozpoznáváním tváří
Taylor Swift má hodně obdivovatelů i odpůrců a na obou stranách spektra jsou někteří z nich až fanatičtí. Proti nim se nyní bojuje systémem skrytých kamer, které jsou napojeny na systémy rozpoznávání tváří.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adata uvádí SSD SX6000 Lite a XPG Gammix S11 Pro Adata uvádí SSD SX6000 Lite a XPG Gammix S11 Pro
Pokud chcete opravdu rychlé SSD disky, Adata má pro vás několik možností. Třídu levnějších rozšiřuje model SX6000 Lite s rychlostmi až 1800 MB/s, na špičku pak míří XPG Gammix S11 Pro s podporou až 3500 MB/s.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Viceprezident Mike Rayfield opouští radeonovou divizi, prý ztratil zájem o práci Viceprezident Mike Rayfield opouští radeonovou divizi, prý ztratil zájem o práci
Mike Rayfield, dosavadní senior viceprezident a generální manažer Radeon Technologies Group (RTG) s koncem roku ve firmě AMD i sám skončí. To je jisté, avšak spekuluje se o důvodech, které ukazují na vyhoření.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Virgin Galactic SpaceShipTwo dosáhla vesmíru, nebo snad ne? Virgin Galactic SpaceShipTwo dosáhla vesmíru, nebo snad ne?
Titulky hlásají, že loď SpaceShipTwo společnosti Virgin Galactic se přiblížila k hranici vesmíru a jinde se zase dozvíme, že už v něm byla. Pojďme se tak podívat na to, jak to ve skutečnosti je a co se podařilo. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
John Romero uvede Sigil, rozšíření k 25. narozeninám Doomu John Romero uvede Sigil, rozšíření k 25. narozeninám Doomu
John Romero chce oslavit 25. narozeniny hry Doom uvedením megawadu Sigil, který bude k dispozici zdarma. Ten rozšíří původní legendární hru z roku 1993, která se stala průkopníkem FPS her, o pátou epizodu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala