www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Grafické karty ASRock v Evropě nebudou, AMD to zakazuje

Grafické karty ASRock v Evropě nebudou, AMD to zakazuje
, , aktualita
Máme tady další situaci, kdy výrobce GPU diktuje producentům grafických karet to, kde a jak mohou prodávat své produkty. Tentokrát jde o AMD a jeho exkluzivního partnera ASRock. Ten má zakázáno prodávat své karty v Evropě.
K oblíbeným
reklama
Včera jsme si pověděli o tom, že Nvidia zrušila svůj GeForce Partner Program, který měl přinášet znatelné výhody exkluzivním partnerům a házet klacky pod nohy těm, kteří chtějí vyrábět i karty s čipy AMD. Také AMD diktuje výrobcům své podmínky, nicméně zde je to trochu jiného charakteru a není to namířeno proti Nvidii, ale má to podle všeho optimalizovat rozdělení trhů mezi dalšími výrobci grafických karet s čipy Radeon. Společnost ASRock se totiž pustila do výroby grafických karet a poměrně netradičně vyrábí pouze ty s čipy AMD Radeon. Přestože však bude exkluzivní, nebude mít povolení prodávat své karty v Evropě (a možná i Severní Americe).
 
Grafické karty ASRock
 
Kde je zakopaný pes, to se přesně neví, jsou zde ale jakési indicie. V Evropě už mají tradiční výrobci dobrou pozici a je možné, že na AMD zatlačili, aby sem nepustilo další konkurenci. Toto je ale na úrovni spekulací a dohadů. Co se ale ví, je to, že v Asii téměř nejsou žádní exkluzivní výrobci grafických karet s čipy AMD Radeon, takže zde se přítomnost někoho takového náramně hodí obzvlášť proto, že podíl AMD je zde velmi nízký a je zde prostor pro růst. Proto by AMD bylo rádo, kdyby to někdo v tomto regionu pomohl výrazněji "rozjet" a nehádat se někde, kde to už jede.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Neuralink Elona Muska ukázal video makaka, jak hraje Pong svou myslí Neuralink Elona Muska ukázal video makaka, jak hraje Pong svou myslí
Společnost Neuralink Elona Muska se snaží vyvinout rozhraní, které umožní přenášet signály z mozku do různých zařízení. Má pomoci např. paralyzovaným lidem znovu ovládat své končetiny. Prozatím ale umožňuje opicím hrát hru Pong.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG
Samsung Electronics podle nejnovějších spekulací jedná s LG Display o nákupu OLED panelů pro své televizory. Důvodem k tomuto překvapivému rozhodnutí by měla být rostoucí cena LCD panelů, které Samsung dosud upřednostňoval.
9.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
TP-Link nabídne levné 2,5GbE a 10GbE přepínače TP-Link nabídne levné 2,5GbE a 10GbE přepínače
Chtělo by se říci spíše "relativně levné", neboť přepínač či switch může být pro někoho zboží, za něž je ochoten utratit nanejvýš pár stovek. Rychlý Ethernet ale není levný, i když 130 dolarů za 2,5GbE switch už není tak moc. 
9.4.2021, aktualita, Jan Vítek
Informace o půl miliardě účtů z LinkedIn jsou na prodej Informace o půl miliardě účtů z LinkedIn jsou na prodej
Facebook není v této době jediný, koho se týká další velký únik dat. Shodou okolností jde opět o cca půl miliardy uživatelských účtů, jejichž data jsou nyní k dispozici. Někdo se tak nyní snaží obohatit jejich prodejem. 
9.4.2021, aktualita, Jan Vítek
Intel použil MacBook Pro ve své nové reklamě na mobilní CPU Intel použil MacBook Pro ve své nové reklamě na mobilní CPU
Nedávno by se nad tím nikdo nepozastavil, ale nyní působí reklama Intelu na mobilní procesory Core, v níž se ukazuje MacBook Pro, poněkud komicky. A to zvláště ve světle nové reklamní kampaně Intelu. 
9.4.2021, aktualita, Jan Vítek2 komentáře