www.svethardware.cz
>
>
>

Nvidia zrušila kontroverzní GeForce Partner Program

Nvidia zrušila kontroverzní GeForce Partner Program
, , aktualita
Před dvěma měsíci zavedla Nvidia nový GeForce Partner Program, který se ale stal velmi kontroverzním. Měl totiž poškozovat výrobce, kteří chtěli vedle karet s čipy Nvidia prodávat i ty s AMD. Nyní jej raději zrušila.
K oblíbeným
reklama
V březnu spustila společnost Nvidia svůj GeForce Partner Program (GPP), který měl podle jejích slov lépe zajistit, aby uživatelé dobře věděli, co si kupují. V praxi však šlo o to, že výrobci museli dodávat karty Nvidia pod značkou, která zároveň nedodává čipy jiných značek (v dnešní situaci tedy AMD), jinak by přišli o nemalé výhody.
 
Nvidia logo
 
Těch totiž rozhodně nebylo málo. Takový výrobce by pak nebyl zahrnut do raného vývoje technologií, nemohl by ani ke svým kartám přidávat hry, které zajistí program Nvidie. Především jde ale o ztrátu přístupu k Marketing Development Funds, tedy podpoře při propagaci a případně další slevy. Také by v případě nedostatku dostávali čipy přednostně GPP partneři, což by zejména nedávno v době extrémních prodejů těžařům kryptoměn bylo hodně bolestivé. Asus tak např. raději vytvořil novou značku AREZ, pod kterou začal nabízet grafické karty s čipy AMD.
 
Program se tak setkal s odporem jak samotných výrobců, tak i veřejnosti, která v tomto viděla snahu o ještě větší monopol značky Nvidia (ta už dnes ovládá většinu trhu s grafickými kartami). Faktem nicméně je, že programem se už začaly zabývat různé orgány jako je Evropská komise a FTC (Federal Trade Commission). Nvidia se tak rozhodla program po dvou měsících zrušit.
 
Tiskové prohlášení je nicméně plné různých výmluv a zbytečných řečí o tom, jak v Nvidii zasvětili život vývoj GPU a jak veřejnost celý program nepochopila, šířila nepravdy, a aby se zabránilo dalšímu nedorozumění, raději program zrušila. Ten měl dle jejích slov usnadnit lidem výběr karet, aby jasně věděli, jaké GPU si kupují, ale cožpak není označení Nvidia GeForce, případně označení modelu už dnes dostatečně jasným označením? Je to určitě jasnější a více známé označení než znalost toho, který výrobce je pro Nvidii exkluzivní a který ne. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů