www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Huawei představil první desktop MateStation, ale bez svého procesoru

Huawei představil první desktop MateStation, ale bez svého procesoru
, , aktualita
Huawei na domácím trhu představil svůj první stolní počítač. Navzdory spekulacím není vybaven ARM procesorem Kunpeng 920, ale vsází na konvenčnější AMD Ryzen. Novinka bude k dispozici zatím jen v Číně.
K oblíbeným
reklama
Po slibném vývoji v minulých letech se Huawei vlivem amerických sankcí dostal do nezáviděníhodné situace. Nedávno se zbavil své značky Honor, která měla především v Evropě velmi silnou pozici. Huawei se ovšem nevzdává a rozšiřuje své portfolio o další produkty. Již delší dobu prodává povedené notebooky pod značkou MateBook a dlouhou dobu se spekuluje o vstupu na trh s desktopy.
 
V létě jsme psali o prvním modelu s interním označením Pangu, který měl využívat procesory Kunpeng 920 od vlastní divize HiSilicon. Stejně jako v případě procesorů Kirin, které se objevují třeba ve smartphonech nebo routerech, jsou i desktopové a serverové Kunpengy založeny na architektuře ARM.
 
 
Navzdory spekulacím ovšem první stolní počítač od Huawei – MateStation B515 – využívá procesory AMD Ryzen. Můžeme předpokládat, že na trhu se v budoucnu objeví další modely či konfigurace, které již využijí nový hardware od HiSiliconu. MateStation B515 není určen pro koncové spotřebitele, ale podnikovou sféru. V Evropě si ovšem můžeme nechat zajít chuť úplně, neboť počítač se bude prodávat výhradně v domovské Číně. Stejný postup zvolil Huawei v minulosti také v případě notebooků, proto lze očekávat, že by se dostupnost mohla v budoucnu rozšířit na další trhy.
 
Zákazníci mohou vybírat mezi 7nm procesory AMD Ryzen 5 4600G a Ryzen 7 4700G s integrovanou grafikou AMD Radeon. Operační paměť DDR4 může mít kapacitu 8 GB nebo 16 GB, zatímco v případě úložiště se nabízí 1TB 3,5" HDD nebo 256GB/512GB M.2 NVMe SSD. Všechny komponenty napájí 300W zdroj.
 
Počítač měří 293 mm na výšku, 93 mm na šířku a 316 mm na délku, hmotnost se potom zastavila na 4,2 kg. Nenápadný tmavý design ozvláštňuje mřížka chlazení pokrývající celou přední plochu. Bezdrátový modul podporuje dvoupásmové Wi-Fi a Bluetooth 5.0, ale nechybí ani široká nabídka konektorů. Na přední straně najdeme USB-C, USB-A a 3,5mm audio jack. Zadní strana ukrývá ještě několik zvukových vstupů/výstupů, HDMI, dva ethernetové porty a pár dalších portů USB-A.
 
 
Předinstalován je operační systém Windows 10, nikoliv tedy linuxová distribuce, jak se původně předpokládalo. Výrobce také přidal pár chytrých vychytávek, jako je funkce Huawei Share pro snadné sdílení souborů mezi PC a smartphonem Huawei. MateStation B515 bude k dispozici jako set, který kromě počítače obsahuje také 23,8" IPS monitor Huawei s rozlišením 1920 x 1080 pixelů, bezdrátovou klávesnici se čtečkou otisků prstů a bezdrátovou myš. Cenu zatím výrobce neoznámil.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ASRock ROMED4ID-2T: EPYC nyní už i na trošku přerostlé Mini ITX ASRock ROMED4ID-2T: EPYC nyní už i na trošku přerostlé Mini ITX
Pokud má někdo zájem, může si díky společnosti ASRock postavit sestavu založenou na procesoru AMD EPYC i na desce formátu Mini ITX. Je to pravda trošinku přerostlá Mini ITX, ale ne o moc. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 7 5800U na Zen 3 ukazuje vysoký nárůst IPC v Single-Core AMD Ryzen 7 5800U na Zen 3 ukazuje vysoký nárůst IPC v Single-Core
AMD nám udělalo poněkud nepořádek ve značení procesorů, a tak tu máme mobilní Ryzen 7 5700U na architektuře Zen 2 a 5800U, který už bude mít Zen 3. A jak ukazují první testy, jednovláknový výkon šel opravdu hodně nahoru.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
3DMark dostal nové UI a také umí odhadovat herní výkon sestavy 3DMark dostal nové UI a také umí odhadovat herní výkon sestavy
UL Benchmarks představují novou verzi 3DMarku coby hlavní aplikace, pomocí které spouštíme všechny možné testy patřící do celé nabídky. Ta má přepracované uživatelské rozhraní a pak je tu ještě jedna novinka. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
ASRock ohlašuje tenounká PC Mars s mobilními AMD Renoir ASRock ohlašuje tenounká PC Mars s mobilními AMD Renoir
Společnost ASRock si tentokrát nepřipravila nové komponenty, ale hotová PC řady Mars 4000U, jejíž označení už napovídá, čím budou tyto počítače vybaveny. Jde o řadu AMD Ryzen 4000U, čili mobilní Renoir. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel je opět jednička, prudký růst na trhu s čipy však ukazují jiní Intel je opět jednička, prudký růst na trhu s čipy však ukazují jiní
Firma IC Insights opět zveřejnila svůj přehled o světovém trhu mezi výrobci polovodičů, kam patří všichni, ať už mají či nemají své výrobní kapacity. Intel je opět na svém zdánlivě neotřesitelném prvním místě, ale na rozdíl od jiných moc nerostl.
Dnes, aktualita, Jan Vítek