Hyundai nyní vlastní 80% podíl výrobce pokročilých robotů Boston Dynamics

Hyundai nyní vlastní 80% podíl výrobce pokročilých robotů Boston Dynamics
, , aktualita
Už nějakou dobu se projednán prodej většinového podílu Boston Dynamics korejské automobilce Hyundai. Nyní byla celá akvizice plně dokončena a Hyundai vlastní 80% podíl ve společnosti Boston Dynamics.
K oblíbeným
reklama
Společnost Hyundai dokončila akvizici firmy Boston Dynamics, která se zaměřuje na vývoj pokročilých robotů. Korejská automobilka nyní vlastní 80procentní podíl v Boston Dynamics, akvizice byla oceněna na 1,1 miliardy dolarů (což je v přepočtu přibližně necelých 24 miliard korun). 
 
Automobilový výrobce je nyní třetí společností, která vlastní Boston Dynamics. Nejdříve firmu vzniklou v roce 1992 na slavné technologické univerzitě MIT koupila společnost Google a v roce 2017 ji převzala japonská firma SoftBank, ta si nyní ponechává 20procentní podíl prostřednictvím svých dalších společností. 
 
 
Hyundai zveřejnilo na YouTube i video, kterým upozorňuje na začátek nové kapitoly mobility a robotiky s Boston Dynamics. Nechybí v něm vize robotického psa jménem Spot jako pomocníka pro nevidomé či asistenta v nemocničních zařízeních. 
 
Společnost Boston Dynamics je známá především díky svému robotickému psu Spot, který dokáže hravě skákat přes švihadlo nebo i zahradničit. Za pozornost stojí i humanoidní robot Atlas, který zase předvádí profesionální parkourové kousky. Kromě těchto robotů jak vystřižených ze sci-fi příběhů se ale Boston Dynamics pustila například i do vývoje semi-autonomního robota Stretch pro použití ve skladech. 
 
Zdroj: engadget.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice
Intel se rozhodl, že na trh vypustí 10nm procesory Xeon W-3300, které představují to nejbližší, co má tato firma k dispozici na motivy High-End Desktopů (HEDT). Jedná se ovšem spíše o konkurenci pro Threadrippery Pro, i když stále jen s omezeným výkonem.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC
Uprostřed srpna proběhne konference Hot Chips 33, kde bude mezi hlavní témata patřit 3D či obecně pokročilé pouzdření počítačových čipů, a to v podání prezentujících z firem TSMC, Intel a AMD. Na co se můžeme těšit? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal
Dobrá zpráva přichází od leakera zvaného Ulysses, který mluví o dalším slušném pokroku ve výkonu, který má předvést budoucí generace GeForce zvaná Ada Lovelace. Má jít totiž o podobný nárůst, jaký ukázal přechod z Maxwellu na Pascal. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3 Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3
Rozhraní Thunderbolt ve verzi 3 i 4 nabízí propustnost 40 Gb/s, čili v tomto ohledu mezigenerační pokrok nic nového nenabídl, ale právě vyvíjená verze Thunderbolt 5 by už díky PAM3 měla propustnost zdvojnásobit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek