Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Hyundai nyní vlastní 80% podíl výrobce pokročilých robotů Boston Dynamics

23.6.2021, Kateřina Hoferková, aktualita
Hyundai nyní vlastní 80% podíl výrobce pokročilých robotů Boston Dynamics
Už nějakou dobu se projednán prodej většinového podílu Boston Dynamics korejské automobilce Hyundai. Nyní byla celá akvizice plně dokončena a Hyundai vlastní 80% podíl ve společnosti Boston Dynamics.
Společnost Hyundai dokončila akvizici firmy Boston Dynamics, která se zaměřuje na vývoj pokročilých robotů. Korejská automobilka nyní vlastní 80procentní podíl v Boston Dynamics, akvizice byla oceněna na 1,1 miliardy dolarů (což je v přepočtu přibližně necelých 24 miliard korun). 
 
Automobilový výrobce je nyní třetí společností, která vlastní Boston Dynamics. Nejdříve firmu vzniklou v roce 1992 na slavné technologické univerzitě MIT koupila společnost Google a v roce 2017 ji převzala japonská firma SoftBank, ta si nyní ponechává 20procentní podíl prostřednictvím svých dalších společností. 
 
 
Hyundai zveřejnilo na YouTube i video, kterým upozorňuje na začátek nové kapitoly mobility a robotiky s Boston Dynamics. Nechybí v něm vize robotického psa jménem Spot jako pomocníka pro nevidomé či asistenta v nemocničních zařízeních. 
 
Společnost Boston Dynamics je známá především díky svému robotickému psu Spot, který dokáže hravě skákat přes švihadlo nebo i zahradničit. Za pozornost stojí i humanoidní robot Atlas, který zase předvádí profesionální parkourové kousky. Kromě těchto robotů jak vystřižených ze sci-fi příběhů se ale Boston Dynamics pustila například i do vývoje semi-autonomního robota Stretch pro použití ve skladech. 
 
Zdroj: engadget.com