www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel bude na herní akci GDC diskutovat o 11. generaci grafických jader

Intel bude na herní akci GDC diskutovat o 11. generaci grafických jader
, , aktualita
Intel se v příštím roce chystá skočit rovnýma nohama do společnosti AMD a NVIDIE, a to co se týče trhu se samostatnými grafickými čipy. Do té doby si ale bude chystat zázemí a budovat si pověst jako firmy, která se zajímá o hry.
K oblíbeným
reklama
Naposledy jsme mluvili o grafické divizi Intelu minulý měsíc, když Raja Koduri a  Bob Swann mluvili o svých ambicích a o tom, že shání nové inženýry, kteří by se mohli stát součástí "hnutí", než aby získali pouze práci. 
 
 
Za měsíc a týden tu máme nový ročník Game Developers Conference, která proběhne v San Francisku a Intel na ní chce blíže představit 11. verzi své grafické architektury (Gen11). Už dříve jsme se mimochodem dozvěděli, že rovněž na GDC 2019 bude i AMD, které zase sdělí detaily o nových procesorech Ryzen, i když spíše ze softwarového hlediska. 
 
Ze strany Intelu se GDC 2019 zúčastní Antoine Cohade (Sr. Developer Relations Engineer) a Michael Apodaca (Principal Engineer), kteří nám prozradí, jaké novinky a výkonnostní vylepšení můžeme očekávat oproti dnes značně rozšířeným iGPU generace 9. 
 
Dle starších informací bychom mohli očekávat iGPU s celkem 48 Execution Units, což znamená, že jejich počet by se oproti dnes běžným UHD Graphics 630 zdvojnásobil, takže to samé bychom mohli očekávat i od hrubého výkonu. To vše se pak má týkat 10nm procesorů, jež očekáváme na konci letošního roku. 
 
 
Vedle toho tu máme jednu novinku, a sice betaverzi ovladačů Intel Driver 25.20.100.6577 pro procesory Core 6. generace a novější. Jak je vidět z obrázku, polepšit by si měli především hráči Civilizace VI: Gathering Storm, ale vedle toho jsou nové ovladače uzpůsobeny také novince Apex Legends. To však platí pouze pro ty, kteří používají procesor s UHD Graphics 620 nebo lepším iGPU. 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA vypustila první Creator Ready Drivers: více výkonu pro práci NVIDIA vypustila první Creator Ready Drivers: více výkonu pro práci
NVIDIA už dlouho nabízí své Game Ready Driver, které vždy ve své nové verzi reagují na nabídku nejdůležitějších herních novinek. Nyní tu máme Creator Ready Driver a je jasné, že půjde o stejnou věc, jen ne pro hry, ale pro jiné aplikace. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Facebook ohlásil nový Oculus Rift S pro PC, přijde na jaře Facebook ohlásil nový Oculus Rift S pro PC, přijde na jaře
Na GDC byl představen další model headsetu Oculus Rift, který dostal prosté označení S. Jde o přímého následovníka původního modelu Oculus Rift, který stále vyžaduje kabely, ale nabízí vyšší rozlišení a schopnost se sám orientovat v prostoru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel GT2 Gen11 v detailech, aneb 64 EU v mainstreamu Intel GT2 Gen11 v detailech, aneb 64 EU v mainstreamu
Intel se odhodlal po řadě let zásadním způsobem vylepšit své běžné integrované grafické čipy. Chystá si 11. generaci grafické architektury a pro běžné GT2 to bude znamenat především jednu věc. Počet jednotek EU se navýší z 24 na 64. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre
Intel se také účastní GDC a je připraven se s námi podělit o své inovace v oblasti PC grafiky. Dozvíme se tak o Graphics Command Centre, které bude sloužit nastavení grafiky ve hrách či o komunitě The Odyssey nebo programu GameDev Boost.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů
Společnosti Deepcool se povedlo patentovat svou technologii, která má zabránit úniku chladicího média z uzavřených okruhů vodních chladičů, a tak už se odhodlala ji i blíže představit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek