www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel bude na herní akci GDC diskutovat o 11. generaci grafických jader

Intel bude na herní akci GDC diskutovat o 11. generaci grafických jader
, , aktualita
Intel se v příštím roce chystá skočit rovnýma nohama do společnosti AMD a NVIDIE, a to co se týče trhu se samostatnými grafickými čipy. Do té doby si ale bude chystat zázemí a budovat si pověst jako firmy, která se zajímá o hry.
K oblíbeným
reklama
Naposledy jsme mluvili o grafické divizi Intelu minulý měsíc, když Raja Koduri a  Bob Swann mluvili o svých ambicích a o tom, že shání nové inženýry, kteří by se mohli stát součástí "hnutí", než aby získali pouze práci. 
 
 
Za měsíc a týden tu máme nový ročník Game Developers Conference, která proběhne v San Francisku a Intel na ní chce blíže představit 11. verzi své grafické architektury (Gen11). Už dříve jsme se mimochodem dozvěděli, že rovněž na GDC 2019 bude i AMD, které zase sdělí detaily o nových procesorech Ryzen, i když spíše ze softwarového hlediska. 
 
Ze strany Intelu se GDC 2019 zúčastní Antoine Cohade (Sr. Developer Relations Engineer) a Michael Apodaca (Principal Engineer), kteří nám prozradí, jaké novinky a výkonnostní vylepšení můžeme očekávat oproti dnes značně rozšířeným iGPU generace 9. 
 
Dle starších informací bychom mohli očekávat iGPU s celkem 48 Execution Units, což znamená, že jejich počet by se oproti dnes běžným UHD Graphics 630 zdvojnásobil, takže to samé bychom mohli očekávat i od hrubého výkonu. To vše se pak má týkat 10nm procesorů, jež očekáváme na konci letošního roku. 
 
 
Vedle toho tu máme jednu novinku, a sice betaverzi ovladačů Intel Driver 25.20.100.6577 pro procesory Core 6. generace a novější. Jak je vidět z obrázku, polepšit by si měli především hráči Civilizace VI: Gathering Storm, ale vedle toho jsou nové ovladače uzpůsobeny také novince Apex Legends. To však platí pouze pro ty, kteří používají procesor s UHD Graphics 620 nebo lepším iGPU. 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei možná přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei možná přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick
Společnost Epic Games ukázala ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick, ačkoliv tato technika vykreslování obrazu se při prezentaci hry nedostala zrovna do popředí. A přitom je využita pro řadu prvků. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Adobe varuje zákazníky, že musí využívat nové aplikace Creative Cloud, aby jim nehrozil postih Adobe varuje zákazníky, že musí využívat nové aplikace Creative Cloud, aby jim nehrozil postih
Adobe je známý jako softwarová společnost, která si osvojila model předplatného a moderní pojetí "prodeje" softwaru. Zákazníci si nekupují kopii, nýbrž stornovatelnou licenci na využití produktu a co s tím může přicházet, nám nyní Adobe předvádí naživo. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek
Hubble se podíval na galaxii, již kolize změnila v rodiště nových hvězd Hubble se podíval na galaxii, již kolize změnila v rodiště nových hvězd
Kdysi spirální galaxie NGC 4485 se v dávné minulosti téměř srazila s mnohem větší galaxií NGC 4490. Srážka nebyla přímá, ale i tak změnila menší galaxii v rodiště nových hvězd, na něž se nyní blíže podíval Hubble. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen "Picasso" odhalují své takty AMD Ryzen "Picasso" odhalují své takty
AMD už dokončuje svou novou generaci desktopových APU, což jsou čipy, které nesou kódové označení Picasso. A máme tu opět známého thajského leakera, který nám prozradí, jaké takty můžeme očekávat. O takty totiž zde půjde především. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek