www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel bude na herní akci GDC diskutovat o 11. generaci grafických jader

Intel bude na herní akci GDC diskutovat o 11. generaci grafických jader
, , aktualita
Intel se v příštím roce chystá skočit rovnýma nohama do společnosti AMD a NVIDIE, a to co se týče trhu se samostatnými grafickými čipy. Do té doby si ale bude chystat zázemí a budovat si pověst jako firmy, která se zajímá o hry.
K oblíbeným
reklama
Naposledy jsme mluvili o grafické divizi Intelu minulý měsíc, když Raja Koduri a  Bob Swann mluvili o svých ambicích a o tom, že shání nové inženýry, kteří by se mohli stát součástí "hnutí", než aby získali pouze práci. 
 
 
Za měsíc a týden tu máme nový ročník Game Developers Conference, která proběhne v San Francisku a Intel na ní chce blíže představit 11. verzi své grafické architektury (Gen11). Už dříve jsme se mimochodem dozvěděli, že rovněž na GDC 2019 bude i AMD, které zase sdělí detaily o nových procesorech Ryzen, i když spíše ze softwarového hlediska. 
 
Ze strany Intelu se GDC 2019 zúčastní Antoine Cohade (Sr. Developer Relations Engineer) a Michael Apodaca (Principal Engineer), kteří nám prozradí, jaké novinky a výkonnostní vylepšení můžeme očekávat oproti dnes značně rozšířeným iGPU generace 9. 
 
Dle starších informací bychom mohli očekávat iGPU s celkem 48 Execution Units, což znamená, že jejich počet by se oproti dnes běžným UHD Graphics 630 zdvojnásobil, takže to samé bychom mohli očekávat i od hrubého výkonu. To vše se pak má týkat 10nm procesorů, jež očekáváme na konci letošního roku. 
 
 
Vedle toho tu máme jednu novinku, a sice betaverzi ovladačů Intel Driver 25.20.100.6577 pro procesory Core 6. generace a novější. Jak je vidět z obrázku, polepšit by si měli především hráči Civilizace VI: Gathering Storm, ale vedle toho jsou nové ovladače uzpůsobeny také novince Apex Legends. To však platí pouze pro ty, kteří používají procesor s UHD Graphics 620 nebo lepším iGPU. 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek