www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel si po Sunny Cove má chystat mnohem větší jádra

Intel si po Sunny Cove má chystat mnohem větší jádra
, , aktualita
Intel aktuálně nabízí ve svých prvních 10nm procesorech Ice Lake procesorová jádra Sunny Cove, která nabízí slušný nárůst výkonu na takt oproti klasickým Core, a to o 15 až 18 %. Co dalšího si ale Intel chystá?
K oblíbeným
reklama
Procesory Ice Lake v příštím roce nahradí dle plánu Tiger Lake, jež by měly nabídnout více L3 cache u jader Willow Cove, nástupcích dnešních Sunny Cove. Ty přitom samy o sobě vykazují slušný nárůst IPC až o 18 procent, což ku prospěchu Intelu dokáže mazat rozdíl daný tím, že 10nm Ice Lake nedokáží dosáhnout stejných taktů jako vyzrálé 14nm procesory. Intel ale slibuje, že příští procesorová jádra nabídnou ještě výrazně vyšší výkon a sama budou mnohem větší. 
 
 
Už Sunny Cove jsou ale výrazně větší jádra v porovnání se 14nm procesory Coffee Lake. Jde konkrétně o více než 300 milionů tranzistorů v jádrech procesorů Ice Lake oproti 217 milionům v případě Coffee Lake. 
 
Příští procesorová jádra Intelu by měla být ještě tučnější a také výkonnější, ovšem nebudeme mluvit o Willow Cove v Tiger Lake, jako spíše o těch dalších zvaných Golden Cove. Právě těch se má týkat i výrazně vyšší IPC, o jehož nárůstu se Intel v případě Willow Cove nezmiňuje, a tak lze očekávat jen mírný pokrok. 
 
Nové informace pocházejí od Jima Kellera, aktuálního senior viceprezidenta Technology, Systems Architecture and Client Group (TSCG) a generálního manažera Silicon Engineering Group (SEG). Právě Keller má přitom velký podíl na povedené architektuře Zen, neboť dříve (už dvakrát) pracoval v AMD, než jej letos na jaře ukořistil Intel. Nyní slíbil, že v Intelu pracuje na architektuře, která bude představovat mnohem větší jádra, která také budou mnohem výkonnější. Ostatně Intel má nyní v AMD i mnohem silnější konkurenci, a tak musí zabrat. 
 
Nicméně i Sunny Cove jsou aktuálně k dispozici pouze v nemnohých mobilních procesorech Ice Lake. Intel je vůbec nenabízí v serverových a ani desktopových procesorech, přičemž nás čeká ještě alespoň jedna 14nm desktopová generace, která větší jádra s výrazně vyšším IPC nenabídne. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD
ViewSonic si připravil nový monitor, který bude vyhovovat zákazníkům neprahnoucím po Ultra HD, ale už ani Full HD. Quad HD je tak střední cesta šetrná i pro naše peněženky. ViewSonic XG270Q je také cenově výhodnější alternativa pro model XG270QG.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software
Microsoft získal nový cenný skalp z řad herních společností. Do xboxového světa se bude nově řadit ZeniMax Media, mateřská společnost studia Bethesda Softworks. Microsoft tak získá i práva na mnohé známé herní řady. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy
Americký prezident Donald Trump se rozhodl vydat výkonný příkaz, který měl uvalit ban na čínský komunikátor WeChat. Okresní soud mu to ale zatrhl a říká, že ban byl založen na základě nepodložených obvinění.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači
34letý Australan si chtěl přivydělat těžbou kryptoměn, nezvolil k tomu ale tu nejšťastnější metodu. Místo svého hardwaru použil výpočetní techniku určenou pro vědecké účely, což mu vyneslo 15měsíční trest.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců
Akvizici firmy Arm Ltd. NVIDIÍ ještě zdaleka nelze považovat za dokonanou a vypadá to, že NVIDIA se bude muset zavázat k řadě věcí, aby její záměr prošel skrz regulační orgány. To ostatně platí i pro SoftBank. 
Včera, aktualita, Jan Vítek