www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel si po Sunny Cove má chystat mnohem větší jádra

Intel si po Sunny Cove má chystat mnohem větší jádra
, , aktualita
Intel aktuálně nabízí ve svých prvních 10nm procesorech Ice Lake procesorová jádra Sunny Cove, která nabízí slušný nárůst výkonu na takt oproti klasickým Core, a to o 15 až 18 %. Co dalšího si ale Intel chystá?
K oblíbeným
reklama
Procesory Ice Lake v příštím roce nahradí dle plánu Tiger Lake, jež by měly nabídnout více L3 cache u jader Willow Cove, nástupcích dnešních Sunny Cove. Ty přitom samy o sobě vykazují slušný nárůst IPC až o 18 procent, což ku prospěchu Intelu dokáže mazat rozdíl daný tím, že 10nm Ice Lake nedokáží dosáhnout stejných taktů jako vyzrálé 14nm procesory. Intel ale slibuje, že příští procesorová jádra nabídnou ještě výrazně vyšší výkon a sama budou mnohem větší. 
 
 
Už Sunny Cove jsou ale výrazně větší jádra v porovnání se 14nm procesory Coffee Lake. Jde konkrétně o více než 300 milionů tranzistorů v jádrech procesorů Ice Lake oproti 217 milionům v případě Coffee Lake. 
 
Příští procesorová jádra Intelu by měla být ještě tučnější a také výkonnější, ovšem nebudeme mluvit o Willow Cove v Tiger Lake, jako spíše o těch dalších zvaných Golden Cove. Právě těch se má týkat i výrazně vyšší IPC, o jehož nárůstu se Intel v případě Willow Cove nezmiňuje, a tak lze očekávat jen mírný pokrok. 
 
Nové informace pocházejí od Jima Kellera, aktuálního senior viceprezidenta Technology, Systems Architecture and Client Group (TSCG) a generálního manažera Silicon Engineering Group (SEG). Právě Keller má přitom velký podíl na povedené architektuře Zen, neboť dříve (už dvakrát) pracoval v AMD, než jej letos na jaře ukořistil Intel. Nyní slíbil, že v Intelu pracuje na architektuře, která bude představovat mnohem větší jádra, která také budou mnohem výkonnější. Ostatně Intel má nyní v AMD i mnohem silnější konkurenci, a tak musí zabrat. 
 
Nicméně i Sunny Cove jsou aktuálně k dispozici pouze v nemnohých mobilních procesorech Ice Lake. Intel je vůbec nenabízí v serverových a ani desktopových procesorech, přičemž nás čeká ještě alespoň jedna 14nm desktopová generace, která větší jádra s výrazně vyšším IPC nenabídne. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma
Vývojáři VR titulu Half-Life: Alyx se rozhodli, že se nechají zpovídat na Redditu v rámci AMA (Ask Me Anything), takže můžeme očekávat, že se z odpovědí dozvíme řadu novinek. A vedle toho si můžeme předchozí díly zahrát zdarma. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EVGA RTX 2060 KO přichází i s GPU TU104 a ne s TU106, má to vliv na výkon? EVGA RTX 2060 KO přichází i s GPU TU104 a ne s TU106, má to vliv na výkon?
Velice zajímavé věci se dějí nejen mezi novými Radeony RX 5600 XT, ale také mezi kartami NVIDIA GeForce RTX 2060. Některé EVGA GeForce RTX 2060 KO totiž jsou vybaveny čipy, které by jim vůbec neměly příslušet. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Desky MSI Z490 se objevily v záznamech ECC, které to jsou? Desky MSI Z490 se objevily v záznamech ECC, které to jsou?
MSI si pochopitelně chystá nové základní desky pro procesory Comet Lake-S a nyní se dozvídáme, že ty se objevily v záznamech Eurasian Economic Commission (EEC). Jaké modely to konkrétně jsou?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Týdenní šance o zdroj Chieftronic PowerPlay (13.1. - 19.1.) Týdenní šance o zdroj Chieftronic PowerPlay (13.1. - 19.1.)
Získat hodnotnou cenu za zodpovězení 3 otázek? Taková byla od 13.1. do 19.1. naše Týdenní šance se značkou Chieftronic, v které jste mohli vyhrát 550W zdroj Chieftronic PowerPlay. Doplněno o vyhodnocení.
Dnes, soutěž, Karel Polívka
MSI vysvětluje, proč většina jeho RX 5600 XT nedostala 14Gb/s paměti MSI vysvětluje, proč většina jeho RX 5600 XT nedostala 14Gb/s paměti
AMD svou reakcí na zlevnění karty GeForce RX 2060 dokázalo, že jeho Radeony RX 5600 XT mají výkonnostní rezervy. Nicméně tato náhlá reakce evidentně překvapila i výrobce karet a v důsledku toho přišel zmatek. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář