www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel si po Sunny Cove má chystat mnohem větší jádra

Intel si po Sunny Cove má chystat mnohem větší jádra
, , aktualita
Intel aktuálně nabízí ve svých prvních 10nm procesorech Ice Lake procesorová jádra Sunny Cove, která nabízí slušný nárůst výkonu na takt oproti klasickým Core, a to o 15 až 18 %. Co dalšího si ale Intel chystá?
K oblíbeným
reklama
Procesory Ice Lake v příštím roce nahradí dle plánu Tiger Lake, jež by měly nabídnout více L3 cache u jader Willow Cove, nástupcích dnešních Sunny Cove. Ty přitom samy o sobě vykazují slušný nárůst IPC až o 18 procent, což ku prospěchu Intelu dokáže mazat rozdíl daný tím, že 10nm Ice Lake nedokáží dosáhnout stejných taktů jako vyzrálé 14nm procesory. Intel ale slibuje, že příští procesorová jádra nabídnou ještě výrazně vyšší výkon a sama budou mnohem větší. 
 
 
Už Sunny Cove jsou ale výrazně větší jádra v porovnání se 14nm procesory Coffee Lake. Jde konkrétně o více než 300 milionů tranzistorů v jádrech procesorů Ice Lake oproti 217 milionům v případě Coffee Lake. 
 
Příští procesorová jádra Intelu by měla být ještě tučnější a také výkonnější, ovšem nebudeme mluvit o Willow Cove v Tiger Lake, jako spíše o těch dalších zvaných Golden Cove. Právě těch se má týkat i výrazně vyšší IPC, o jehož nárůstu se Intel v případě Willow Cove nezmiňuje, a tak lze očekávat jen mírný pokrok. 
 
Nové informace pocházejí od Jima Kellera, aktuálního senior viceprezidenta Technology, Systems Architecture and Client Group (TSCG) a generálního manažera Silicon Engineering Group (SEG). Právě Keller má přitom velký podíl na povedené architektuře Zen, neboť dříve (už dvakrát) pracoval v AMD, než jej letos na jaře ukořistil Intel. Nyní slíbil, že v Intelu pracuje na architektuře, která bude představovat mnohem větší jádra, která také budou mnohem výkonnější. Ostatně Intel má nyní v AMD i mnohem silnější konkurenci, a tak musí zabrat. 
 
Nicméně i Sunny Cove jsou aktuálně k dispozici pouze v nemnohých mobilních procesorech Ice Lake. Intel je vůbec nenabízí v serverových a ani desktopových procesorech, přičemž nás čeká ještě alespoň jedna 14nm desktopová generace, která větší jádra s výrazně vyšším IPC nenabídne. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro
Na Kickstarteru se objevil zajímavý projekt počítačové skříně, která může ze všeho nejvíce připomenout počítače Apple Mac Pro. Nejde pochopitelně jen o náhodu, ale o produkt, který přímo má vypadat jako zbrusu nové Mac Pro.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí
Jen McAdam je jednou z mnoha obětí podvodu s kryptoměnou OneCoin. Na rozdíl od mnoha jiných o tom ale veřejně mluví v podcastu na BBC, což ji začalo přinášet vyhrožování znásilněním a smrtí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného
Blizzard si v posledních dnech užívá zloby hráčů ze západu, kteří obecně podporují protesty v Hongkongu a postavili se za streamera a hráče zvaného Blitzchung. Ten vyjádřil protestujícím podporu a byl za to potrestán.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU
Server Hardwareluxx.de se nechal slyšet, že Intel dle jeho informací zrušil přípravy 10nm procesorů. Zůstaly by 14nm modely vycházející ze Skylake, které by až v roce 2022 nahradily rovnou 7nm. Intel to popírá.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE
Pokud potřebujete NAS vyšší kategorie, může vás zaujmout nový Synology RackStation RS820+ a RS820RP+. Ten pojme až čtyři 3,5" disky, má 4jádrový procesor a lze jej vybavit i 10GbE připojením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala