www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel začal nabízet Retro Scaling: slíbené nevyhlazované škálování obrazu

Intel začal nabízet Retro Scaling: slíbené nevyhlazované škálování obrazu
, , aktualita
Intel před několika týdny slíbil novou funkci pro fanoušky starých her. Ti žádali funkci, která bude vhodně převádět starou grafiku do vyššího rozlišení a zachová jí stejný ráz namísto toho, aby ji nevkusně vyhladila. Dočkali se, ovšem s jistým omezením.
K oblíbeným
reklama
Jde tak o funkci Integer Scaling, kterou již Intel slíbil a popsal, přičemž NVIDIA již již také nabízí v rámci nových grafických ovladačů. A je trošku s podivem, že pro takovou v principu jednoduchou věc si musíme připravit moderní Turing s jeho hardwarově akcelerovaným programovatelným škálovacím filtrem, ovšem to platí svým způsobem i pro Intel. Jeho nová funkce zvaná Retro Scaling totiž bude nabízena pouze na integrovaných grafikách 11. generace v 10nm procesorech Ice Lake. 
 
 
Funkce Retro Scaling je k dispozici v nastavení grafiky v rámci ovladačů verze 25.20.100.7155 z 30. srpna, a to zatím v betaverzi. 
 
 
A jak už bylo řečeno, jde prostě a jednoduše o celočíselné zvýšení rozlišení, čili v každé ose alespoň dvakrát. Pokud tak zvětšujeme obraz v rozlišení 800 x 600, potřebujeme monitor, který zvládne alespoň 1600 x 1200, případně i 2400 x 1800 a tak podobně a to s tím, že zbytek plochy monitoru může zůstat prostě nevyužitý. Tím se zajistí ostrá grafika v případě her, které prostě mají být rozkostičkované, takže jde především o všemožné retro tituly, pokud ne rovnou o staré hry hrané v emulátoru. 
 
Ovladače nám dají na výběr tři možnosti, a sice jednak vypnuto a pak Fixed With a Scaled Width. První možnost odpovídá tomu, co je popsané o odstavec výše a druhá pak umí obraz zvětšit tak, že využije alespoň v jedné ose celou obrazovku. Nicméně je jasné, že výsledek nebude na displeji vypadat tak dobře jako při fixním celočíselném zvětšení. 
 
Zdroj: Hexus.net 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Hackerský útok na youtubery, napadli kanály o autech Hackerský útok na youtubery, napadli kanály o autech
Poslední velký koordinovaný hackerský útok na vybranou skupinu youtuberů byl zaznamenán během posledních dní. Útočníkům se podařilo získat kontrolu nad účty mnoha úspěšných kanálů zejména těm věnovaných autům.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google Chrome vylepší systém karet a synchronizaci Google Chrome vylepší systém karet a synchronizaci
Oblíbený internetový prohlížeč Google Chrome se v průběhu podzimu dočká několika užitečných vylepšení. Především to bude správa otevřených karet, odkazů, ale také jejich synchronizace napříč různými zařízeními.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA testuje autonomní vrtačku ARADS pro hledání života na Marsu NASA testuje autonomní vrtačku ARADS pro hledání života na Marsu
Vrtačka ARADS od vesmírné agentury se už na vyprahlé poušti Atacama testuje nějaký ten pátek. Má sloužit k hledání života na Marsu a nyní se pracuje na autonomním ovládání vrtáku, které je na rudé planetě nezbytností.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků
Citlivým údajem může být i fotografie registrační značky. To postihlo obchodní řetězec Tesco ve Velké Británii, který měl nedávno problém s tím, že databázi snímků RZ svých zákazníků nechal povalovat volně na internetu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek24 komentářů