www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel začal nabízet Retro Scaling: slíbené nevyhlazované škálování obrazu

Intel začal nabízet Retro Scaling: slíbené nevyhlazované škálování obrazu
, , aktualita
Intel před několika týdny slíbil novou funkci pro fanoušky starých her. Ti žádali funkci, která bude vhodně převádět starou grafiku do vyššího rozlišení a zachová jí stejný ráz namísto toho, aby ji nevkusně vyhladila. Dočkali se, ovšem s jistým omezením.
K oblíbeným
reklama
Jde tak o funkci Integer Scaling, kterou již Intel slíbil a popsal, přičemž NVIDIA již již také nabízí v rámci nových grafických ovladačů. A je trošku s podivem, že pro takovou v principu jednoduchou věc si musíme připravit moderní Turing s jeho hardwarově akcelerovaným programovatelným škálovacím filtrem, ovšem to platí svým způsobem i pro Intel. Jeho nová funkce zvaná Retro Scaling totiž bude nabízena pouze na integrovaných grafikách 11. generace v 10nm procesorech Ice Lake. 
 
 
Funkce Retro Scaling je k dispozici v nastavení grafiky v rámci ovladačů verze 25.20.100.7155 z 30. srpna, a to zatím v betaverzi. 
 
 
A jak už bylo řečeno, jde prostě a jednoduše o celočíselné zvýšení rozlišení, čili v každé ose alespoň dvakrát. Pokud tak zvětšujeme obraz v rozlišení 800 x 600, potřebujeme monitor, který zvládne alespoň 1600 x 1200, případně i 2400 x 1800 a tak podobně a to s tím, že zbytek plochy monitoru může zůstat prostě nevyužitý. Tím se zajistí ostrá grafika v případě her, které prostě mají být rozkostičkované, takže jde především o všemožné retro tituly, pokud ne rovnou o staré hry hrané v emulátoru. 
 
Ovladače nám dají na výběr tři možnosti, a sice jednak vypnuto a pak Fixed With a Scaled Width. První možnost odpovídá tomu, co je popsané o odstavec výše a druhá pak umí obraz zvětšit tak, že využije alespoň v jedné ose celou obrazovku. Nicméně je jasné, že výsledek nebude na displeji vypadat tak dobře jako při fixním celočíselném zvětšení. 
 
Zdroj: Hexus.net 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
WD: 24TB a větší disky už běžně využijí energeticky podpořený zápis dat WD: 24TB a větší disky už běžně využijí energeticky podpořený zápis dat
Společnost Western Digital máme v případě technologií pro energetický podpořený zápis dat spojenou především s MAMR. Ta se ale trošku překvapivě zatím ještě nepoužije, nicméně od 24TB modelů by to mělo být jiné. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře