www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel zařadil zpátečku a čipové sady dělá opět 22nm procesem

Intel zařadil zpátečku a čipové sady dělá opět 22nm procesem
, , aktualita
Intel se už řadu měsíců potýká s dopadem nedokonaného přechodu na 10nm proces. Jeho 14nm linky jsou přetížené a už se mluvilo o přesunutí části výroby do TSMC. To potvrzeno nebylo a nyní tu máme další zprávu. 
K oblíbeným
reklama
Server Tom's Hardware informuje o tom, že Intel začal vyrábět čipovou sadu H310C, která je tvořena opět 22nm procesem, což je jednoznačně reakce na nedostatečnou výrobní kapacitu pro 14nm čipy. Zda Intel skutečně nechá některé čipy vyrábět v TSMC, to je stále otázka, ale že přešel u čipové sady H310 opět na 22nm proces bere zdroj jako potvrzenou věc. Vypadá to, že může v důsledku jít o tu samou věc, která byla dříve jen mylně interpretována, takže by nešlo o výrobu v TSMC, ale na 22nm linkách Intelu, ale to je otázka. 
 
Intel H310 
 
Rozhodně pak dává smysl, aby zpětný přechod na 22nm proces postihl low-endový čipset H310 a aby si Intel pro ty lepší produkty nechával své 14nm linky. Ty jsou nyní přetíženy, což ovlivňuje dostupnost veškerých příslušných produktů a analytici očekávají, že to postihne i celý trh s PC. Jakkoliv výkonné bylo v posledním roce a půl konkurenční AMD, stále platí, že na tomto trhu dominuje Intel. 
 
 Intel H310C
 
Právě základních desek s čipsetem H310 je na trhu nedostatek, který trvá už od letošního března a předznamenal ještě větší problémy, které mají teprve vyvrcholit ve zbytku tohoto roku. Intel přitom běžně používal pro výrobu čipových sad o stupeň horší výrobní proces než pro své stěžejní produkty. Ovšem 10nm proces zprovozněn ještě nebyl a ještě celý rok asi ani nebude, ale to moc nesedí s dlouhodobými plány, dle nichž Intel s výrobou čipsetů už přešel na 14nm proces a to způsobilo problémy. 
 
Můžeme tak očekávat desky s 22nm čipsetem H310C, který měří cca 10 x 7 mm, což je oproti 14nm H310 s rozměry 8,5 x 6,5 mm výrazně větší plocha. Nicméně jde jen o čipset a krom mírně zvýšené spotřeby nelze čekat žádný jiný negativní dopad. 
 
To musí Intel sám ještě potvrdit ve svých materiálech, ale dle Tom's Hardware už desky s čipsetem H310C začínají proudit na trh. Není jasné, jak budou označovány a zda prostě jako H310C nebo prostě jen nové revize stávajících modelů. Je také možné, že Intel už připravuje další "céčkové" verze existujících čipsetů, aby svým 14nm linkám ještě více ulehčil.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu
Také Google má nyní velký bezpečnostní průšvih. Ukázalo se totiž, že podnikoví uživatelé balíku aplikací G Suite mohli mít svá hesla uložená na serverech společnosti v textové podobě bez zahashování.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Závodní GRID zažije reboot v září, GRID 2 je zdarma Závodní GRID zažije reboot v září, GRID 2 je zdarma
Codemasters si pro nás chystají reboot závodní série GRID, jejíž novodobý první díl dorazí na PC a konzole během letošního září. Podívat se už můžeme na první trailer a také na další informace o aktuálních slevách starších dílů. GRID 2 je rovnou zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte nabízí sadu desky s Core i9-9900K na 5,1 GHz Gigabyte nabízí sadu desky s Core i9-9900K na 5,1 GHz
Společnost Gigabyte zkouší zaujmout prodávanou sadou základní desky a procesoru, kterýžto produkt nese označení Z390 Aorus Xtreme Waterforce 5G Premium Edition Bundle. Zákazník si tak velice jednoduše může pořídit už přetaktovaný systém.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Náš pochroumaný Měsíc asi byl v minulosti zasažen trpasličí planetou Náš pochroumaný Měsíc asi byl v minulosti zasažen trpasličí planetou
Lidstvo zná podobu odvrácené strany Měsíce až od 60. let minulého století, kdy se na ni podívaly nejdříve sondy a pak i samotní astronauti NASA. Nyní se ukazuje, že Měsíc měl velice pohnutou historii i po svém dramatickém vzniku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Nové záplaty pro staré Windows si nerozumí s antiviry, systémy nebootují Nové záplaty pro staré Windows si nerozumí s antiviry, systémy nebootují
Microsoft se pochlapil a minulý týden přinesl záplaty pro závažné bezpečnostní chyby i pro své již dávno nepodporované systémy jako Windows XP. Jenomže se asi moc nevěnoval jejich testování, jak se nyní ukazuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář