www.svethardware.cz
>
>
>
>

James Murdoch by měl údajně vést Teslu, Musk to popírá

James Murdoch by měl údajně vést Teslu, Musk to popírá
, , aktualita
Po dohodě s komisí SEC musí Elon Musk odstoupit z pozice předsedy správní rady Tesly. Spekuluje se, že by jej mohl nahradit mediální magnát James Murdoch. Elon Musk ale takovou informaci popírá.
K oblíbeným
reklama
Vedení automobilky Tesla se musí kvůli Muskově nechvalně známém tweetu trochu pozměnit. Zatímco Musk může zůstat v roli CEO společnosti, musí minimálně po dobu tří let opustit místo předsedy správní rady. V radě by se tak měli objevit dva nezávislí členové, kteří budou lépe dohlížet na automobilku i Muska samotného. Internetem tak už začínají kolovat zákulisní informace o tom, kdo by mohl Muska nahradit na pozici předsedy rady. Jedno z jmen, které padlo v článku Financial Times, je mediální magnát James Murdoch.
 
Elon Musk
 
Ten nyní vede známé studio 21st Century Fox, ale ve vedení už nestráví příliš dlouhou dobu. Bylo totiž prodáno studiu Disney a po ukončení transakce tak ze své pozice zmizí. Totéž se týká společnosti Sky, která zas byla prodána Comcastu. Nějaký vysoký post by se mu tak jistě hodil, navíc ve společnosti Tesla už přes rok působí jako nevýkonný ředitel. Byl jedním ze dvou lidí, kteří měli na Muska více dohlížet, ale jak je vidět, i přes jejich "kontrolu" si stále tweetoval, jak se mu zlíbilo. To ostatně nakonec vedlo k tomuto velkému problému s nepovedeným převodem Tesly do soukromého vlastnictví.
 
Murdoch už prý i měl naznačovat, že by o tuto práci stál, oficiálně ale věc nijak nekomentoval. Komentáře se naopak nezdržel Musk, který na Twitteru k článku Financial Times napsal pouze "This is incorrect" (Není to pravda). Muskův favorit má být údajně Antonio Gracias, jenže ten asi neprojde pro příliš úzké vazby na Muska. Je sice kamarádem Muska stejně jako Murdoch, nicméně zároveň je finančně propletený i v dalších Muskových společnostech jako např. SpaceX. Kdo to nakonec bude, ukáže až čas. K výměně by dle dohody se SEC mělo dojít do poloviny listopadu, lhůta se ale může případně prodloužit.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur
Grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti se chystá vstoupit na trh už za několik dní a postupně se dostává do nabídky více a více obchodů. Známe už také ceny, které postupem času spíše klesají. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu
V roce 2021 by mohl světlo světa spatřit „Project Latte“ od Microsoftu. Cílem je přinést aplikace z Androidu do Windows 10. Pokud se vše povede, mohly by být aplikace dostupné v Microsoft Store.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik5 komentářů
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek14 komentářů
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek
Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD
Mít původní balení hry ze série Super Mario Bros. je v dnešní době velmi výnosné. Letos už některý díl této hry podruhé překonal všechny předchozí rekordy. Ten nynější se dostal na částku 156 tisíc USD, tedy zhruba 3,4 mil. Kč.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář