Japonsko spolupracuje s Airbusem, Uberem a dalšími, chce létající taxi

Japonsko spolupracuje s Airbusem, Uberem a dalšími, chce létající taxi
, , aktualita
Japonská vláda podporuje realizaci létajícího taxi, které by se za několik let mohlo stát v Japonsku běžným dopravním prostředkem. Země proto navázala spolupráci s několika společnostmi, které k uskutečnění napomohou. 
K oblíbeným
reklama
Japonsko navázalo spolupráci s velkými dopravními společnostmi, protože chce zavést do běžného provozu létající taxíky už v průběhu příštího desetiletí. Ministerstvo obchodu Japonska uvedlo, že spojí dohromady minimálně 21 společností. Mezi nimi by měla být jména jako Airbus, Uber, Boeing, Japan Airlines a Toyota, která stojí za projektem Cartivator. Společně firmy v nejbližší době prodiskutují plány do budoucna. 
 
Společnost Airbus už má v oblasti přepravy osob autonomním létajícím taxíkem nějaké zkušenosti. Letos v zimě tým projektu Vahana provedl s takovým dopravním prostředkem první zkušební let. 
 
 
Uber zase na vývoji létajícího taxi Elevate pracuje i s pomocí americké vesmírné agentury NASA. Společnost, která v různých koutech světa poskytuje svou taxislužbu by totiž také ráda vzlétla i do oblak. 
 
Na rozvoj autonomních létajících taxíků má zálusk i Dubaj. Ta uvítala například testování dopravního prostředku Volocopter, do kterého investovala společnost Daimler. Známý je také čínský dron pro cestující Ehang 184. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD si připsalo meziročně dvojnásobné tržby a potvrdilo vypuštěný Aldebaran AMD si připsalo meziročně dvojnásobné tržby a potvrdilo vypuštěný Aldebaran
Bylo dopředu jasné, že tržby společnosti AMD budou velice slušné, neboť nyní nejsou aktuální starosti s odbytem, jako spíše lítost nad nedostatečnými výrobními kapacitami. A vedle toho už není třeba čekat na Aldebaran.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Doporučené PC sestavy: červenec 2021 Doporučené PC sestavy: červenec 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře