reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Japonsko spolupracuje s Airbusem, Uberem a dalšími, chce létající taxi

, , aktualita
Japonsko spolupracuje s Airbusem, Uberem a dalšími, chce létající taxi
Japonská vláda podporuje realizaci létajícího taxi, které by se za několik let mohlo stát v Japonsku běžným dopravním prostředkem. Země proto navázala spolupráci s několika společnostmi, které k uskutečnění napomohou. 
Japonsko spolupracuje s Airbusem, Uberem a dalšími, chce létající taxi
Japonsko navázalo spolupráci s velkými dopravními společnostmi, protože chce zavést do běžného provozu létající taxíky už v průběhu příštího desetiletí. Ministerstvo obchodu Japonska uvedlo, že spojí dohromady minimálně 21 společností. Mezi nimi by měla být jména jako Airbus, Uber, Boeing, Japan Airlines a Toyota, která stojí za projektem Cartivator. Společně firmy v nejbližší době prodiskutují plány do budoucna. 
 
Společnost Airbus už má v oblasti přepravy osob autonomním létajícím taxíkem nějaké zkušenosti. Letos v zimě tým projektu Vahana provedl s takovým dopravním prostředkem první zkušební let. 
 
 
Uber zase na vývoji létajícího taxi Elevate pracuje i s pomocí americké vesmírné agentury NASA. Společnost, která v různých koutech světa poskytuje svou taxislužbu by totiž také ráda vzlétla i do oblak. 
 
Na rozvoj autonomních létajících taxíků má zálusk i Dubaj. Ta uvítala například testování dopravního prostředku Volocopter, do kterého investovala společnost Daimler. Známý je také čínský dron pro cestující Ehang 184. 
 


reklama
reklama
reklama