www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ještě výkonnější Core i9-9900 s označením KS se objevil v 3DMarku

Ještě výkonnější Core i9-9900 s označením KS se objevil v 3DMarku
, , aktualita
Intel se snažil při představování procesorů Ryzen 3000 strhnout pozornost na sebe, a to prostřednictvím procesoru Core i9-9900KS. Očekávat můžeme výše taktovanou verzi modelu 9900K a snad s all-core turbem na 5 GHz?
K oblíbeným
reklama
Core i9-9900KS byl krátce představen na konci května, ale dohromady jsme se o něm moc nedozvěděli, ale to prostě jen proto, že toho moc nového ani není. Jde prostě a jednoduše pouze o vyladěný model Core i9-9900K, který bude pracovat na vyšších taktech. Jinak to bude stále stejný procesor. 
 
 
Nový procesor Core i9-9900KS tak bude mít základní takt 4 GHz, což je o 400 MHz výše než 9900K, ovšem především pak slibuje, že maximálního taktu 5 GHz nedosáhne jen při zátěži jednoho či dvou jader. Půjde o tzv. all-core turbo, takže ať bude zatíženo jedno nebo všechna jádra, takt se bude pohybovat na 5 GHz. Respektive může se na této hodnotě pohybovat, protože nikde není určeno, že procesor daného turba dosáhne vždy, za všech okolností a dlouhodobě. Záviset to může na kvalitě chlazení či napájení desky, takže je možné, že se slabším chladičem si oproti Core i9-9900K nemusíme polepšit téměř vůbec. 
 
Ale co ukazuje 3DMark? Dle jeho databáze můžeme od Core i9-9900K očekávat CPU skóre kolem 25.000 bodů, což znamená přibližný nárůst o 6,5 procenta. 
 
Lze také očekávat, že Core i9-9900KS bude mít vyšší TDP, které se odvozuje od výdeje tepla na základním taktu. Ten byl zvýšen o zmíněných 400 MHz, což na 8jádrovém CPU není málo, takže hodnota TDP bude velice pravděpodobně vyšší než 100 W. Ostatně Intel nějak musí naznačit, že by uživatel měl na takové CPU nainstalovat silný chladič. 
 
Kdy ale Core i9-9900KS přijde na trh? Zanedlouho tu máme září a v jeho průběhu očekáváme 16jádrový Ryzen 9 3950X, takže je pravděpodobné, že Intel mu svou novinku vyšle v ústrety. Ostatně do té doby, než dorazí jeho nové až 10jádrové Comet Lake (jak se očekává), nic jiného než ladit Coffee Lake Refresh ani nemůže.
 
Zdroj: Guru3D


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu
Společnost Toshiba se úplně zbavuje divize počítačů Dynabook. Výrazně většinový podíl tu už nějakou dobu měl Sharp a nyní mu prodala i zbývající pětinu. Toshiba tak končí s produkty, které ji pomohly proslavit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
7.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře