www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ještě výkonnější Core i9-9900 s označením KS se objevil v 3DMarku

Ještě výkonnější Core i9-9900 s označením KS se objevil v 3DMarku
, , aktualita
Intel se snažil při představování procesorů Ryzen 3000 strhnout pozornost na sebe, a to prostřednictvím procesoru Core i9-9900KS. Očekávat můžeme výše taktovanou verzi modelu 9900K a snad s all-core turbem na 5 GHz?
K oblíbeným
reklama
Core i9-9900KS byl krátce představen na konci května, ale dohromady jsme se o něm moc nedozvěděli, ale to prostě jen proto, že toho moc nového ani není. Jde prostě a jednoduše pouze o vyladěný model Core i9-9900K, který bude pracovat na vyšších taktech. Jinak to bude stále stejný procesor. 
 
 
Nový procesor Core i9-9900KS tak bude mít základní takt 4 GHz, což je o 400 MHz výše než 9900K, ovšem především pak slibuje, že maximálního taktu 5 GHz nedosáhne jen při zátěži jednoho či dvou jader. Půjde o tzv. all-core turbo, takže ať bude zatíženo jedno nebo všechna jádra, takt se bude pohybovat na 5 GHz. Respektive může se na této hodnotě pohybovat, protože nikde není určeno, že procesor daného turba dosáhne vždy, za všech okolností a dlouhodobě. Záviset to může na kvalitě chlazení či napájení desky, takže je možné, že se slabším chladičem si oproti Core i9-9900K nemusíme polepšit téměř vůbec. 
 
Ale co ukazuje 3DMark? Dle jeho databáze můžeme od Core i9-9900K očekávat CPU skóre kolem 25.000 bodů, což znamená přibližný nárůst o 6,5 procenta. 
 
Lze také očekávat, že Core i9-9900KS bude mít vyšší TDP, které se odvozuje od výdeje tepla na základním taktu. Ten byl zvýšen o zmíněných 400 MHz, což na 8jádrovém CPU není málo, takže hodnota TDP bude velice pravděpodobně vyšší než 100 W. Ostatně Intel nějak musí naznačit, že by uživatel měl na takové CPU nainstalovat silný chladič. 
 
Kdy ale Core i9-9900KS přijde na trh? Zanedlouho tu máme září a v jeho průběhu očekáváme 16jádrový Ryzen 9 3950X, takže je pravděpodobné, že Intel mu svou novinku vyšle v ústrety. Ostatně do té doby, než dorazí jeho nové až 10jádrové Comet Lake (jak se očekává), nic jiného než ladit Coffee Lake Refresh ani nemůže.
 
Zdroj: Guru3D


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink
SpaceX Elona Muska plánuje už brzy spustit internetové připojení přes své satelity Starlink a jak to poprvé veřejně vyzkoušet lépe než tweety, kterými je Musk pověstný? Před pár hodinami se to povedlo a satelity podle všeho fungují.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem
Zatímco u nás se připravuje nutnost registrace všech dronů nad 250 gramů, čili v podstatě i hraček, americké letectvo půjde na věc jinak. K dispozici bude mít od firmy Raytheon zařízení, které dron sestřelí laserem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je? The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je?
The Outer Worlds od studia Obsidian můžeme považovat za duchovního nástupce série Fallout, s níž má společné některé mechanismy, ale i řadu lidí, kteří pracovali na vývoji. Hra už byla ohodnocena recenzenty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4 Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4
Společnost Blizzard by mohla najít malou úlevu od negativních reakcí svých fanoušků na aféru s hongkongským hráčem Blitzchung, a to v urychleném představení hry Diablo 4. Nové informace naznačují, že se tak asi stane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů
Na světlo světa se dostaly podrobnosti o tom, z čeho se skládají procesory AMD EPYC Rome, které tvoří celkem až devět samostatných čipů. Titěrný přitom není už samotný I/O čip, ale když se k tomu přičtou čiplety, vzniká monstrum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů