www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ještě výkonnější Core i9-9900 s označením KS se objevil v 3DMarku

Ještě výkonnější Core i9-9900 s označením KS se objevil v 3DMarku
, , aktualita
Intel se snažil při představování procesorů Ryzen 3000 strhnout pozornost na sebe, a to prostřednictvím procesoru Core i9-9900KS. Očekávat můžeme výše taktovanou verzi modelu 9900K a snad s all-core turbem na 5 GHz?
K oblíbeným
reklama
Core i9-9900KS byl krátce představen na konci května, ale dohromady jsme se o něm moc nedozvěděli, ale to prostě jen proto, že toho moc nového ani není. Jde prostě a jednoduše pouze o vyladěný model Core i9-9900K, který bude pracovat na vyšších taktech. Jinak to bude stále stejný procesor. 
 
 
Nový procesor Core i9-9900KS tak bude mít základní takt 4 GHz, což je o 400 MHz výše než 9900K, ovšem především pak slibuje, že maximálního taktu 5 GHz nedosáhne jen při zátěži jednoho či dvou jader. Půjde o tzv. all-core turbo, takže ať bude zatíženo jedno nebo všechna jádra, takt se bude pohybovat na 5 GHz. Respektive může se na této hodnotě pohybovat, protože nikde není určeno, že procesor daného turba dosáhne vždy, za všech okolností a dlouhodobě. Záviset to může na kvalitě chlazení či napájení desky, takže je možné, že se slabším chladičem si oproti Core i9-9900K nemusíme polepšit téměř vůbec. 
 
Ale co ukazuje 3DMark? Dle jeho databáze můžeme od Core i9-9900K očekávat CPU skóre kolem 25.000 bodů, což znamená přibližný nárůst o 6,5 procenta. 
 
Lze také očekávat, že Core i9-9900KS bude mít vyšší TDP, které se odvozuje od výdeje tepla na základním taktu. Ten byl zvýšen o zmíněných 400 MHz, což na 8jádrovém CPU není málo, takže hodnota TDP bude velice pravděpodobně vyšší než 100 W. Ostatně Intel nějak musí naznačit, že by uživatel měl na takové CPU nainstalovat silný chladič. 
 
Kdy ale Core i9-9900KS přijde na trh? Zanedlouho tu máme září a v jeho průběhu očekáváme 16jádrový Ryzen 9 3950X, takže je pravděpodobné, že Intel mu svou novinku vyšle v ústrety. Ostatně do té doby, než dorazí jeho nové až 10jádrové Comet Lake (jak se očekává), nic jiného než ladit Coffee Lake Refresh ani nemůže.
 
Zdroj: Guru3D


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Francouzská solární silnice je ještě větší průšvih, než se zdálo Francouzská solární silnice je ještě větší průšvih, než se zdálo
Před třemi lety Francouzi postavili kilometrovou solární silnici. Jenže už za rok vyšlo najevo, že nedává zdaleka takové množství energie, kolik bylo plánováno. Další rok ukázal, že jde o naprostou tragédii.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware
Úřady v Texasu se staly terči koordinovaného útoku vyděračským softwarem, tzv. ransomware. Od pátku jim začaly kolabovat počítače a vyděrači se začali dožadovat výkupného za odemčení zašifrovaných souborů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2 AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2
Gamescom je ideální místo pro představení herních monitorů, a tak firma AOC přijela v plné síle a zařadila do nabídky také tři novinky patřící do řady G2. Jde o rychlé panely pro FreeSync ve dvou velikostech. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX
NVIDIA využila startující Gamescom k prezentaci další vlny AAA her, které budou podporovat její technologie RTX. Můžeme se tak podívat i na videa ukazující, to co ray tracing přinese a zde je o co stát. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu
NVIDIA navázala spolupráci s Microsoftem ve snaze vylepšit jednoduchou grafiku Minecraftu pomocí technologií RTX. Sám Microsoft přitom nedávno zrušil přípravy nového grafického vylepšení této hry.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře