www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ještě výkonnější Core i9-9900 s označením KS se objevil v 3DMarku

Ještě výkonnější Core i9-9900 s označením KS se objevil v 3DMarku
, , aktualita
Intel se snažil při představování procesorů Ryzen 3000 strhnout pozornost na sebe, a to prostřednictvím procesoru Core i9-9900KS. Očekávat můžeme výše taktovanou verzi modelu 9900K a snad s all-core turbem na 5 GHz?
K oblíbeným
reklama
Core i9-9900KS byl krátce představen na konci května, ale dohromady jsme se o něm moc nedozvěděli, ale to prostě jen proto, že toho moc nového ani není. Jde prostě a jednoduše pouze o vyladěný model Core i9-9900K, který bude pracovat na vyšších taktech. Jinak to bude stále stejný procesor. 
 
 
Nový procesor Core i9-9900KS tak bude mít základní takt 4 GHz, což je o 400 MHz výše než 9900K, ovšem především pak slibuje, že maximálního taktu 5 GHz nedosáhne jen při zátěži jednoho či dvou jader. Půjde o tzv. all-core turbo, takže ať bude zatíženo jedno nebo všechna jádra, takt se bude pohybovat na 5 GHz. Respektive může se na této hodnotě pohybovat, protože nikde není určeno, že procesor daného turba dosáhne vždy, za všech okolností a dlouhodobě. Záviset to může na kvalitě chlazení či napájení desky, takže je možné, že se slabším chladičem si oproti Core i9-9900K nemusíme polepšit téměř vůbec. 
 
Ale co ukazuje 3DMark? Dle jeho databáze můžeme od Core i9-9900K očekávat CPU skóre kolem 25.000 bodů, což znamená přibližný nárůst o 6,5 procenta. 
 
Lze také očekávat, že Core i9-9900KS bude mít vyšší TDP, které se odvozuje od výdeje tepla na základním taktu. Ten byl zvýšen o zmíněných 400 MHz, což na 8jádrovém CPU není málo, takže hodnota TDP bude velice pravděpodobně vyšší než 100 W. Ostatně Intel nějak musí naznačit, že by uživatel měl na takové CPU nainstalovat silný chladič. 
 
Kdy ale Core i9-9900KS přijde na trh? Zanedlouho tu máme září a v jeho průběhu očekáváme 16jádrový Ryzen 9 3950X, takže je pravděpodobné, že Intel mu svou novinku vyšle v ústrety. Ostatně do té doby, než dorazí jeho nové až 10jádrové Comet Lake (jak se očekává), nic jiného než ladit Coffee Lake Refresh ani nemůže.
 
Zdroj: Guru3D


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů