www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

KFA2 a GALAX uvádí externí grafiku GeForce GTX 1060

KFA2 a GALAX uvádí externí grafiku GeForce GTX 1060
, , aktualita
Společnosti KFA2 a GALAX společnými silami přinášejí na trh externí grafiku SNPR GTX 1060. Jde o další model určený pro napojení přes rozhraní Thunderbolt 3, který se však bude na rozdíl od jiných spoléhat na externí napájení. 
K oblíbeným
reklama
Na trh se dostávají externí grafiky či grafické boxy jako Asus ROG XG Station 2 nebo menší Gigabyte Aorus GTX 1080 Gaming Box, ovšem i ten má svůj vlastní aktivně chlazený zdroj. Nový SNPR GTX 1060 od společností KFA 2 a GALAX ale bude spoléhat na externí napájecí adaptér, takže sám o sobě bude moci být o to menší. 


Zařízení je uzavřeno v kovové skříňce připomínající malý počítač typu HTPC. Celkové rozměry jsou 165 x 157 x 73 mm a hmotnost 1,38 kg. 


V zadní části je záslepka, která je v podstatě stejná, jakou najdeme i v běžné výbavě základních desek pro krytí mezer mezi zadními I/O porty. Zde slouží ke stejnému účelu, přičemž mezi dostupné porty patří HDMI, DVI-D, DisplayPort, USB typ C pro Thunderbolt a čtyřkolíkový napájecí konektor. Z rozložení portů by se mohlo zdát, že výrobci nepoužili prostou grafickou kartu jako ostatní, ale tak tomu není. Karta je jen zbavena své vlastní záslepky, ovšem z toho vyplývá, že její případné nahrazení za jiný model bude složitější než v jiných externích boxech, kde se používají běžné grafické karty, které si můžeme koupit na trhu. 


Uvnitř tak najdeme jednoduchou základní desku, která zajistí komunikaci mezi rozhraním PCIe x16 grafické karty a Thunderboltem 3 a také nezbytné napájení karty. Ta tak sedí přímo nad ní a na ní je zase nezbytný chladič vybavený dvěma 70mm ventilátory. 

Tato grafika je vybavena čipem GeForce GTX 1060 se 6 GB paměti, který pracuje na taktu 1531 až 1746 MHz a paměti GDDR5 běží na standardních 8 GHz. Referenční takty daného čipu jsou přitom 1506 až 1708 MHz, takže zde je karta mírně přetaktovaná. A co se týče napájení, to zajišťuje adaptér s výkonem 230 W, což je na GTX 1060 více než dost. 

V evropských obchodech získala KFA2/GALAX SNPR GTX 1060 6 GB cenovku 499 eur, což představuje přinejmenším dvojnásobek ceny samotné karty. 
Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Na obzoru jsou další GPU Navi 14, přijdou s nimi ještě nějaké karty? Na obzoru jsou další GPU Navi 14, přijdou s nimi ještě nějaké karty?
AMD nás před týdnem svým představením nových Radeonů založených na slabší verzi Navi zrovna moc nepotěšilo. V podstatě představilo jen jednu desktopovou kartu a jednu mobilní a my se nedozvěděli ani podrobnosti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čipset AMD B550A spatřen: PCIe 3.0 a pouze pro OEM Čipset AMD B550A spatřen: PCIe 3.0 a pouze pro OEM
AMD v poslední době najelo na OEM vlnu. V srpnu byly představeny grafické karty Radeon RX 600, což jsou opět Polaris a nedávno jsme se dozvěděli o dvou nových OEM procesorech Ryzen, z nichž je jeden navíc pouze pro Čínu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Alfatest Microsoft Flight Simulatoru začne už tento měsíc Alfatest Microsoft Flight Simulatoru začne už tento měsíc
Microsoft Flight Simulator byl naposledy vypuštěn na trh ve verzi X, která nastoupila už v roce 2006 a později nastoupila jeho Steam verze, která je sice podstatně mladší, ale technicky jen o málo vyspělejší. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft na své nové klávesnice přidal funkce pro Office a smajlíky Microsoft na své nové klávesnice přidal funkce pro Office a smajlíky
Už je to pěkná řádka let, co se řešila role Microsoftu při vývoji počítačových klávesnic. Tato firma přitom jejich funkčnost výrazně ovlivnila, i když tu byly i jiné faktory. Nyní Microsoft navazuje na svou starou roli. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Inno3D zmínila GeForce RTX 2080 Ti Super Inno3D zmínila GeForce RTX 2080 Ti Super
Společnost Inno3D na svých stránkách několikrát zmínila grafickou kartu GeForce RTX 2080 Ti Super, na niž zatím čekáme marně. Nyní se to týká prodejní akce na podporu GeForce RTX a GTX. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře