www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

KFA2 a GALAX uvádí externí grafiku GeForce GTX 1060

KFA2 a GALAX uvádí externí grafiku GeForce GTX 1060
, , aktualita
Společnosti KFA2 a GALAX společnými silami přinášejí na trh externí grafiku SNPR GTX 1060. Jde o další model určený pro napojení přes rozhraní Thunderbolt 3, který se však bude na rozdíl od jiných spoléhat na externí napájení. 
K oblíbeným
reklama
Na trh se dostávají externí grafiky či grafické boxy jako Asus ROG XG Station 2 nebo menší Gigabyte Aorus GTX 1080 Gaming Box, ovšem i ten má svůj vlastní aktivně chlazený zdroj. Nový SNPR GTX 1060 od společností KFA 2 a GALAX ale bude spoléhat na externí napájecí adaptér, takže sám o sobě bude moci být o to menší. 


Zařízení je uzavřeno v kovové skříňce připomínající malý počítač typu HTPC. Celkové rozměry jsou 165 x 157 x 73 mm a hmotnost 1,38 kg. 


V zadní části je záslepka, která je v podstatě stejná, jakou najdeme i v běžné výbavě základních desek pro krytí mezer mezi zadními I/O porty. Zde slouží ke stejnému účelu, přičemž mezi dostupné porty patří HDMI, DVI-D, DisplayPort, USB typ C pro Thunderbolt a čtyřkolíkový napájecí konektor. Z rozložení portů by se mohlo zdát, že výrobci nepoužili prostou grafickou kartu jako ostatní, ale tak tomu není. Karta je jen zbavena své vlastní záslepky, ovšem z toho vyplývá, že její případné nahrazení za jiný model bude složitější než v jiných externích boxech, kde se používají běžné grafické karty, které si můžeme koupit na trhu. 


Uvnitř tak najdeme jednoduchou základní desku, která zajistí komunikaci mezi rozhraním PCIe x16 grafické karty a Thunderboltem 3 a také nezbytné napájení karty. Ta tak sedí přímo nad ní a na ní je zase nezbytný chladič vybavený dvěma 70mm ventilátory. 

Tato grafika je vybavena čipem GeForce GTX 1060 se 6 GB paměti, který pracuje na taktu 1531 až 1746 MHz a paměti GDDR5 běží na standardních 8 GHz. Referenční takty daného čipu jsou přitom 1506 až 1708 MHz, takže zde je karta mírně přetaktovaná. A co se týče napájení, to zajišťuje adaptér s výkonem 230 W, což je na GTX 1060 více než dost. 

V evropských obchodech získala KFA2/GALAX SNPR GTX 1060 6 GB cenovku 499 eur, což představuje přinejmenším dvojnásobek ceny samotné karty. 
Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Dell oznámil nové monitory UltraSharp a desktopy XPS s Comet Lake Dell oznámil nové monitory UltraSharp a desktopy XPS s Comet Lake
Dell dnes představil novou generaci stolních počítačů XPS vybavenou aktuálními procesory Intel Core v menším balení. Řada monitorů UltraSharp se potom rozrostla o několik novinek pro domácí zábavu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
WD navyšuje kapacity: podnikové HDD s 16, 18 i 20 TB WD navyšuje kapacity: podnikové HDD s 16, 18 i 20 TB
Společnost WD znatelně rozšířila nabídku svých podnikových pevných disků o vysoké kapacity. Do řady disků WD Gold poputují verze s 16 TB a 18 TB. Řada Ultrastar přinese dokonce dříve jen těžko představitelných 20 TB.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
NVIDIA nabízí Death Stranding zdarma k GeForce RTX NVIDIA nabízí Death Stranding zdarma k GeForce RTX
Společnost AMD si pro nás připravila Assassin’s Creed Valhalla k moderním procesorům Ryzen 7 a 9, zatímco NVIDIA dokázala svou chystanou akci lépe utajit a neočekávaně přichází s Death Stranding ke všem GeForce RTX. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Microsoft brání v prodeji verzí her pro Xbox Series X v podobě DLC Microsoft brání v prodeji verzí her pro Xbox Series X v podobě DLC
Herní nakladatelé si dle VideoGamesChronicle chtějí v některých případech přilepšit tím, že by zákazníky nutili kupovat si již jednou zaplacené hry v podobě DLC, a to v případě, že by je chtěli hrát na nové konzoli Xbox Series X. To se nelíbí Microsoftu.
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA GA106 a GA107 pro slabší Ampere jsou prý připraveny NVIDIA GA106 a GA107 pro slabší Ampere jsou prý připraveny
V záplavě informací o nových herních grafických kartách firmy NVIDIA nechybí už ani zmínka o novém mainstreamu a také low-endu. Výsledné karty pochopitelně dorazí až někdy později po výkonných modelech. O jaké půjde?
Včera, aktualita, Jan Vítek