www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Konzole Alienware Alpha míří na náš trh

Konzole Alienware Alpha míří na náš trh
, , aktualita
Společnost Alienware oznámila, že již v listopadu se evropští zákazníci dočkají možnosti pořídit si herní konzoli Alienware Alpha. Ta nabídne vysoký výkon a také širokou nabídku herních titulů, jaké jsou k dispozici na Steamu.
K oblíbeným
reklama
Konzole Alienware Alpha je tedy jednou ze Steam Machines, čili počítačů s klasickým PC hardwarem a operačním systémem SteamOS. Alpha přichází v klasické konzolové podobě, čili jako menší zařízení, které se bude hodit mezi ostatní elektroniku v obývacím pokoji.

Vzhledem k tomu, že víme, co od SteamOS očekávat, nás bude zajímat především harware samotné konzole. Ta nepřijde ale jen v jedné verzi, takže v základní variantě nabídne dvoujádrový Intel Core i3, 4 GB operační paměti a 500GB pevný disk. Nejlepší verze bude mít čtyřjádrový Core i7, 8 GB paměti, 2TB pevný disk a neupřesněnoou grafickou kartu založenou na architektuře Maxwell. Nejspíše tak půjde o GeForce GTX 750 nebo GTX 750 Ti.

Společnost Valve také ještě zdaleka nedokončila svůj ovladač Steam Controller, který má být jazýčkem na vahách úspěchu a neúspěchu celé platformy. Ke konzoli tak dostaneme jiný ovladač, přičemž vzhledem k použitému hardwaru se přímo nabízí ovladač z konzole Microsoft Xbox 360.

SteamOS ale také dostane podobně jako mobilní telefony s Androidem nástavbu, zde v podobě rozhraní Alpha UI. Ta poslouží k lepšímu ovládání systému pomocí zmíněného ovladače, ale jinak tu budou klasické funkce systému SteamOS.

Zatím je otázkou, kdy přesně bude Alienware Alpha k dispozici v České republice a ceny pochopitelně také nejsou známy.

Zdroj: TZ Dell - Alienware
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů