www.svethardware.cz
>
>
>
>

Valve stále hledá ideální Steam Controller

Valve stále hledá ideální Steam Controller
, , aktualita
Již několik měsíců se čeká na to, až Valve dokončí svou platformu Steam Machines. To ostatně bude ještě nějakou chvíli trvat, a tak je čas i na vývoj ovladače Steam Controller, který bude zcela zásadní.
K oblíbeným
reklama
Herní ovladač Valve Steam Controller bude muset být opravdu dobrý, a tak je jasné, že si na něm vývojáři dávají záležet. Bude to totiž právě ovladač Steam Controller, který bude muset přesvědčit zaryté hráče na PC, aby odložili své klávesnice a myši a sedli si s ním do gauče před televizor. S hráči, kteří již doma mají některou z konzolí, by to pak mělo být daleko snazší, neboť ti jsou na ovládání gamepadem zvyklí.
předchozí vývoj návrhu ovladače


Co je tedy nového? Máme tu nejnovější návrh, jehož jádrem dále zůstaly dva velké dotykové ovladače, ovšem zbytek byl opět alespoň částečně přepracován. Palec levé ruky bude mít navíc k dispozici také malou páčku, která od posledního návrhu nahradila čtyři konvenční tlačítka. Ta zůstala k dispozici pravému palci a pak tu máme tři středové prvky, jež také zůstaly. Otázkou pak je, jaké konkrétní prvky budou připraveny pro ukazováky. Na obou stranách by měly být stejné s označením LB, LT a RB a RT. Dle tohoto označení by jít prostě o levé a pravé velké tlačítko (Bumper) a levou a pravou spoušť (Trigger), čili tlačítko v bledě modrém.
aktuální návrh ovladače


Ukázány byly také některé další návrhy v podobě renderovaných obrázků, které zahrnují i ovladače vybavený velkým trackballem nebo jen velkou dotykovou plochou.

Valve se tedy opravdu snaží přijít s tím nejlepším možným gamepadem, ovšem jisté je to, že přechod z klávesnice a myši nebude snadný, ať bude Steam Controller sebelepší. V případě her typu FPS si ovládání pomocí takového ovladače lze představit jako možné i pro hráče PC her, ovšem efektivní a rychlé ovládání třeba RTS, čili real-time strategií, to už bude oříšek.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář