www.svethardware.cz
>
>
>
>

Magic Leap nabídne svůj headset smíšené reality v létě

Magic Leap nabídne svůj headset smíšené reality v létě
, , aktualita
Společnost Magic Leap už dlouhou dobu vyvíjí svou technologii pro smíšenou realitu, a sice především brýle, které nám ji zprostředkují. Nyní se už chystá dát na trh brýle Magic Leap One Creator Edition. 
reklama
Můžeme mluvit o brýlích, i když jde o poněkud přerostlé brýle, které na první pohled vypadají, že bychom si je mohli vzít ke sváření. Nicméně jde o výkřik nejmodernější techniky, který umí do reálného světa zasadit počítačově generovanou grafiku. 
 
 
O snahách této firmy jsme se dozvěděli už v roce 2014, kdy ještě dělala velké tajnosti, ale bylo jasné, že půjde o něco zajímavého, když se na investicích čítajících půl miliardy dolarů podílel i Google. V dalším roce už bylo ukázáno to, co má technologie Magic Leap zvládnout, a to ve formě hry s roboty v prostředí kanceláře. Už tehdy jsme ale věděli o konkurenční technologii HoloLens od Microsoftu, který pak firmu Magic Leap dokázal předhonit, alespoň co se týče dostupnosti. 
 
Magic Leap je ale už také připraven nabídnout svůj produkt, a sice celou sadu One Creator Edition, ale konkrétní datum jsme se zatím nedozvěděli. Můžeme se ale podívat na specifikace hardwaru, který bude nabídnut. 
  
V prezentaci bylo prozrazeno, že CPU v headsetu bude mít dvě jádra ARM Cortex-A57 a dalším jádrem NVIDIA Denver. GPU bude vycházet z generace NVIDIA Pascal a nabídne 256 CUDA jader a podporu OpenGL 4.5, OpenGL ES 3.1 a Vulkan API. Vypadá to tak na trošku osekanou verzi čipu NVIDIA Tegra X2. 
 
 
A ačkoliv byla technologie Magic Leap dříve prezentována ve hře, nyní se dozvídáme tu nepřekvapivou věc, že hry opravdu nebudou patřit mezi hlavní softwarovou výbavu. Lidé sledující prezentaci na Twitchi se také ptali na to, jaký úhel pohledu brýle pokryjí, ale odpovědi se nedočkali. 
 
Dozvěděli jsme se ale o tom, že brýle využívají jistý unifikovaný paměťový systém, takže by měly do jednoho poolu integrovat různé paměti. Co se týče výdrže na baterie, o té se dozvíme pouze tu věc, že se bude velice lišit v závislosti na použití, čili na vytížení. A pokud si spustíte na Twitchi odkazované video, můžete se v čase 30:30 podívat na demo hříčky, v níž po nás troll hází kamení. Nejdříve si jako uživatel určíme povrchy, kde se postavička trolla může objevit a my se pak můžeme kamení vyhnout, nebo je odrazit rukama. 
 
 
Nyní můžeme očekávat, že headset v rukou vývojářů nám odhalí více ze svých tajemství, ale na to si musíme počkat. 
 
Zdroj: Twitch


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iCloud pro Čínu běží na čínských kontrolovaných serverech Apple iCloud pro Čínu běží na čínských kontrolovaných serverech
Čínská vláda je posedlá kontrolou svých obyvatel a Applu dala nepříjemné ultimatum, které jde proti firemní politice. Ta ctila soukromí svých uživatelů, nicméně Čína vyžadovala, aby měla kontrolu nad daty čínských uživatelů v iCloudu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Příští Ryzeny by mohly mít až 16 jader Příští Ryzeny by mohly mít až 16 jader
Dle serveru WCCFTech by AMD mohlo začít ještě víc tlačit na pilu. Obecně se očekává, že se počet jader v procesorech Ryzen v rámci další generace zvýší. Otázka je, o kolik a nyní se mluví až o 16 jádrech pro nová desktopová CPU.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
I nové GeForce se budou podílet na výrazném růstu tržeb TSMC I nové GeForce se budou podílet na výrazném růstu tržeb TSMC
Společnost TSMC se těší na opětovný růst tržeb, které jí mimo jiné zajistí také výroba nové generace grafických čipů GeForce. Poslední období přitom pro TSMC nepatřilo mezi nejlepší, takže nyní se chce firma zahojit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
World of Warcraft si už nemusíme kupovat, stačí předplatné World of Warcraft si už nemusíme kupovat, stačí předplatné
World of Warcraft postihla jedna významná změna, která se dotkne peněženek hráčů, a to v pozitivním slova smyslu. Nebude už nutné si kupovat přímo hru a její expanze, takže nám postačí si pořídit jen předplatné.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CHKO Brdy úspěšně chrání policejní dron CHKO Brdy úspěšně chrání policejní dron
Drony nejsou vždy určeny jen k zábavě, ale najdou využití i u záchranných složek. Policie CŘ je např. používá k ochraně CHKO Brdy, kde pomáhá hledat nelegální tábořiště. Dle zkušeností se ji to daří.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů