www.svethardware.cz
>
>
>
>

Magic Leap nabídne svůj headset smíšené reality v létě

Magic Leap nabídne svůj headset smíšené reality v létě
, , aktualita
Společnost Magic Leap už dlouhou dobu vyvíjí svou technologii pro smíšenou realitu, a sice především brýle, které nám ji zprostředkují. Nyní se už chystá dát na trh brýle Magic Leap One Creator Edition. 
reklama
Můžeme mluvit o brýlích, i když jde o poněkud přerostlé brýle, které na první pohled vypadají, že bychom si je mohli vzít ke sváření. Nicméně jde o výkřik nejmodernější techniky, který umí do reálného světa zasadit počítačově generovanou grafiku. 
 
 
O snahách této firmy jsme se dozvěděli už v roce 2014, kdy ještě dělala velké tajnosti, ale bylo jasné, že půjde o něco zajímavého, když se na investicích čítajících půl miliardy dolarů podílel i Google. V dalším roce už bylo ukázáno to, co má technologie Magic Leap zvládnout, a to ve formě hry s roboty v prostředí kanceláře. Už tehdy jsme ale věděli o konkurenční technologii HoloLens od Microsoftu, který pak firmu Magic Leap dokázal předhonit, alespoň co se týče dostupnosti. 
 
Magic Leap je ale už také připraven nabídnout svůj produkt, a sice celou sadu One Creator Edition, ale konkrétní datum jsme se zatím nedozvěděli. Můžeme se ale podívat na specifikace hardwaru, který bude nabídnut. 
  
V prezentaci bylo prozrazeno, že CPU v headsetu bude mít dvě jádra ARM Cortex-A57 a dalším jádrem NVIDIA Denver. GPU bude vycházet z generace NVIDIA Pascal a nabídne 256 CUDA jader a podporu OpenGL 4.5, OpenGL ES 3.1 a Vulkan API. Vypadá to tak na trošku osekanou verzi čipu NVIDIA Tegra X2. 
 
 
A ačkoliv byla technologie Magic Leap dříve prezentována ve hře, nyní se dozvídáme tu nepřekvapivou věc, že hry opravdu nebudou patřit mezi hlavní softwarovou výbavu. Lidé sledující prezentaci na Twitchi se také ptali na to, jaký úhel pohledu brýle pokryjí, ale odpovědi se nedočkali. 
 
Dozvěděli jsme se ale o tom, že brýle využívají jistý unifikovaný paměťový systém, takže by měly do jednoho poolu integrovat různé paměti. Co se týče výdrže na baterie, o té se dozvíme pouze tu věc, že se bude velice lišit v závislosti na použití, čili na vytížení. A pokud si spustíte na Twitchi odkazované video, můžete se v čase 30:30 podívat na demo hříčky, v níž po nás troll hází kamení. Nejdříve si jako uživatel určíme povrchy, kde se postavička trolla může objevit a my se pak můžeme kamení vyhnout, nebo je odrazit rukama. 
 
 
Nyní můžeme očekávat, že headset v rukou vývojářů nám odhalí více ze svých tajemství, ale na to si musíme počkat. 
 
Zdroj: Twitch


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk
Elon Musk se opět rozpovídal o tom, co chystá jeho automobilka Tesla. Podle něj by se už brzy měl objevit autopilot v takové podobě, že půjde o plně autonomní vozy. Dočkat se máme prý už v příštím roce.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery
Soukromí uživatelů je poslední dobou čím dál víc probírané téma a čím dál víc také narušováno. Singapore Airlines to teď schytaly za instalaci kamer mířících přímo na pasažéry každého cestujícího v letadle.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Valve na Steamu ruší video sekci Valve na Steamu ruší video sekci
Společnost Valve nezačala rok 2019 dobře. Na konci minulého roku se najednou objevila konkurence v podobě Epic Games Store, která rychle vyrostla ve vážnou hrozbu a nyní tu máme zprávu o zrušené video sekci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví
Výzkumníci firmy Google se zaměřili na podstatu exploitů Spectre a Meltdown, aby zodpověděli otázku, nakolik představují problém nejen pro Intel, ale i jiné společnosti ne nutně vyrábějící procesory x86. Co k tomu mohou říci?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino
Společnost Sphero rozjela na Kickstarteru kampaň, která se týká financování dálkově ovládaného autíčka, které bude kompatibilní s minipočítači Raspberry Pi, Arduino i BBC micro:bit. Zájem je obrovský a cílová částka padla během chvíle. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek