www.svethardware.cz
>
>
>
>

Magic Leap nabídne svůj headset smíšené reality v létě

Magic Leap nabídne svůj headset smíšené reality v létě
, , aktualita
Společnost Magic Leap už dlouhou dobu vyvíjí svou technologii pro smíšenou realitu, a sice především brýle, které nám ji zprostředkují. Nyní se už chystá dát na trh brýle Magic Leap One Creator Edition. 
reklama
Můžeme mluvit o brýlích, i když jde o poněkud přerostlé brýle, které na první pohled vypadají, že bychom si je mohli vzít ke sváření. Nicméně jde o výkřik nejmodernější techniky, který umí do reálného světa zasadit počítačově generovanou grafiku. 
 
 
O snahách této firmy jsme se dozvěděli už v roce 2014, kdy ještě dělala velké tajnosti, ale bylo jasné, že půjde o něco zajímavého, když se na investicích čítajících půl miliardy dolarů podílel i Google. V dalším roce už bylo ukázáno to, co má technologie Magic Leap zvládnout, a to ve formě hry s roboty v prostředí kanceláře. Už tehdy jsme ale věděli o konkurenční technologii HoloLens od Microsoftu, který pak firmu Magic Leap dokázal předhonit, alespoň co se týče dostupnosti. 
 
Magic Leap je ale už také připraven nabídnout svůj produkt, a sice celou sadu One Creator Edition, ale konkrétní datum jsme se zatím nedozvěděli. Můžeme se ale podívat na specifikace hardwaru, který bude nabídnut. 
  
V prezentaci bylo prozrazeno, že CPU v headsetu bude mít dvě jádra ARM Cortex-A57 a dalším jádrem NVIDIA Denver. GPU bude vycházet z generace NVIDIA Pascal a nabídne 256 CUDA jader a podporu OpenGL 4.5, OpenGL ES 3.1 a Vulkan API. Vypadá to tak na trošku osekanou verzi čipu NVIDIA Tegra X2. 
 
 
A ačkoliv byla technologie Magic Leap dříve prezentována ve hře, nyní se dozvídáme tu nepřekvapivou věc, že hry opravdu nebudou patřit mezi hlavní softwarovou výbavu. Lidé sledující prezentaci na Twitchi se také ptali na to, jaký úhel pohledu brýle pokryjí, ale odpovědi se nedočkali. 
 
Dozvěděli jsme se ale o tom, že brýle využívají jistý unifikovaný paměťový systém, takže by měly do jednoho poolu integrovat různé paměti. Co se týče výdrže na baterie, o té se dozvíme pouze tu věc, že se bude velice lišit v závislosti na použití, čili na vytížení. A pokud si spustíte na Twitchi odkazované video, můžete se v čase 30:30 podívat na demo hříčky, v níž po nás troll hází kamení. Nejdříve si jako uživatel určíme povrchy, kde se postavička trolla může objevit a my se pak můžeme kamení vyhnout, nebo je odrazit rukama. 
 
 
Nyní můžeme očekávat, že headset v rukou vývojářů nám odhalí více ze svých tajemství, ale na to si musíme počkat. 
 
Zdroj: Twitch


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
3D tiskárny rizikem pro zdraví, emitují nebezpečné nanočástice 3D tiskárny rizikem pro zdraví, emitují nebezpečné nanočástice
Technologie 3D tisku začne být asi brzy posuzována i ze zdravotního hlediska. Další studie totiž ukázala, že jsou při 3D tisku uvolňovány nebezpečné nanočástice, což trápí např. i přímovstřikové motory v autech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD EPYC "Milan" a NVIDIA "Volta-Next" společně vytvoří superpočítač Perlmutter AMD EPYC "Milan" a NVIDIA "Volta-Next" společně vytvoří superpočítač Perlmutter
AMD nedávno představilo své procesory EPYC s kódovým označením Rome, ale my se nyní můžeme z Říma přesunout do Milána a přibrat na cestu následovníka Volty od firmy NVIDIA. Tato kombinace bude tvořit Perlmutter pro DOE.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
SpaceX získala od NASA certifikaci pro vypouštění nejdůležitějších misí SpaceX získala od NASA certifikaci pro vypouštění nejdůležitějších misí
SpaceX se svými raketami Falcon 9 nemá zcela "čistý rejstřík" ovšem v poslední době si není na co stěžovat. Na cestě je také certifikace pro vynášení astronautů na Mezinárodní vesmírnou stanici, ale SpaceX nyní získala jinou.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Windows 10 October 2018 Update už je opět v distribuci Windows 10 October 2018 Update už je opět v distribuci
Microsoft se konečně odhodlal opět vypustit na trh Windows 10 October 2018 Update (verze 1809), který původně přišel už před měsícem, ale rychle zase musel být stažen kvůli závažné chybě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
V Malém Magellanově oblaku rychle dochází vodík, hrozí jeho zánik V Malém Magellanově oblaku rychle dochází vodík, hrozí jeho zánik
Malý Magellanův oblak se měl v minulosti srazit s Velkým Magellanovým oblakem a tato trpasličí galaxie má dle nejnovějších pozorování nyní rapidně přicházet o vodík, a to větším tempem, než by měla být jeho spotřeba díky hvězdotvorbě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek