www.svethardware.cz
>
>
>
>

Magic Leap nabídne svůj headset smíšené reality v létě

Magic Leap nabídne svůj headset smíšené reality v létě
, , aktualita
Společnost Magic Leap už dlouhou dobu vyvíjí svou technologii pro smíšenou realitu, a sice především brýle, které nám ji zprostředkují. Nyní se už chystá dát na trh brýle Magic Leap One Creator Edition. 
reklama
Můžeme mluvit o brýlích, i když jde o poněkud přerostlé brýle, které na první pohled vypadají, že bychom si je mohli vzít ke sváření. Nicméně jde o výkřik nejmodernější techniky, který umí do reálného světa zasadit počítačově generovanou grafiku. 
 
 
O snahách této firmy jsme se dozvěděli už v roce 2014, kdy ještě dělala velké tajnosti, ale bylo jasné, že půjde o něco zajímavého, když se na investicích čítajících půl miliardy dolarů podílel i Google. V dalším roce už bylo ukázáno to, co má technologie Magic Leap zvládnout, a to ve formě hry s roboty v prostředí kanceláře. Už tehdy jsme ale věděli o konkurenční technologii HoloLens od Microsoftu, který pak firmu Magic Leap dokázal předhonit, alespoň co se týče dostupnosti. 
 
Magic Leap je ale už také připraven nabídnout svůj produkt, a sice celou sadu One Creator Edition, ale konkrétní datum jsme se zatím nedozvěděli. Můžeme se ale podívat na specifikace hardwaru, který bude nabídnut. 
  
V prezentaci bylo prozrazeno, že CPU v headsetu bude mít dvě jádra ARM Cortex-A57 a dalším jádrem NVIDIA Denver. GPU bude vycházet z generace NVIDIA Pascal a nabídne 256 CUDA jader a podporu OpenGL 4.5, OpenGL ES 3.1 a Vulkan API. Vypadá to tak na trošku osekanou verzi čipu NVIDIA Tegra X2. 
 
 
A ačkoliv byla technologie Magic Leap dříve prezentována ve hře, nyní se dozvídáme tu nepřekvapivou věc, že hry opravdu nebudou patřit mezi hlavní softwarovou výbavu. Lidé sledující prezentaci na Twitchi se také ptali na to, jaký úhel pohledu brýle pokryjí, ale odpovědi se nedočkali. 
 
Dozvěděli jsme se ale o tom, že brýle využívají jistý unifikovaný paměťový systém, takže by měly do jednoho poolu integrovat různé paměti. Co se týče výdrže na baterie, o té se dozvíme pouze tu věc, že se bude velice lišit v závislosti na použití, čili na vytížení. A pokud si spustíte na Twitchi odkazované video, můžete se v čase 30:30 podívat na demo hříčky, v níž po nás troll hází kamení. Nejdříve si jako uživatel určíme povrchy, kde se postavička trolla může objevit a my se pak můžeme kamení vyhnout, nebo je odrazit rukama. 
 
 
Nyní můžeme očekávat, že headset v rukou vývojářů nám odhalí více ze svých tajemství, ale na to si musíme počkat. 
 
Zdroj: Twitch


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bing se zlepšuje, řeší matematické rovnice, má i OCR Bing se zlepšuje, řeší matematické rovnice, má i OCR
Vyhledávač Microsoft Bing u nás není příliš populární, nicméně dostal pár vylepšení, které by jeho popularitu mohly o něco zvýšit. Je to např. systém pro řešení matematických rovnic nebo vylepšené vyhledávání podle obrázku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cooler Master CK550: bez nesmyslů a kompromisů? Cooler Master CK550: bez nesmyslů a kompromisů?
Žádné nesmysly ani kompromisy, pod tímto heslem Cooler Master nabízí svou novou podsvícenou klávesnici CK550 a my můžeme vytušit, že se tak snaží poukazovat na jednoduchou a kvalitní mechanickou klávesnici.
Dnes, recenze, Jan Vítek
Vyhledávač Googlu pro Čínu sváže dotazy s telefonními čísly Vyhledávač Googlu pro Čínu sváže dotazy s telefonními čísly
Šušká se, že Google vytváří speciální aplikaci vyhledávače pro Čínu, která bude cenzurovaná a neumožní vyhledávat např. dotazy k lidským právům. Navíc ale všechny dotazy prováže s telefonním číslem jeho autora.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Recenze GeForce RTX 2080 a 2080 Ti jsou tu Recenze GeForce RTX 2080 a 2080 Ti jsou tu
NVIDIA konečně umožnila vypustit do světa recenze svých nových karet GeForce RTX 2080 a 2080 Ti, a to oproti staršímu plánu pěkně společně. Můžeme se tak už podívat na to, zda tyto karty konečně stojí za to koupit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Firefox Reality je browser pro AR a VR, zatím toho moc neumí Firefox Reality je browser pro AR a VR, zatím toho moc neumí
Podobně tomu, jak pomalu se rozjíždí celý trh s virtuální, smíšenou a rozšířenou realitou na PC se rozjíždí i webový prohlížeč Firefox Reality. Zatím mají stát celé roky vývoje a zkoumání toho, co jako uživatelé chceme. Co tedy?
Včera, aktualita, Jan Vítek