www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft nepřímo potvrdil termín vydání Windows 10 May 2020 Update

Microsoft nepřímo potvrdil termín vydání Windows 10 May 2020 Update
, , aktualita
Přijde „májová“ aktualizace Windows 10 opravdu v květnu? Podle neoficiálních zdrojů by měli vývojáři tento termín stihnout jen s odřenýma ušima. Nyní datum vydání de facto potvrdil samotný Microsoft, i když spíše nedopatřením.
K oblíbeným
reklama
S jarem přichází také pravidelná větší aktualizace pro Windows 10 tentokrát nesoucí označení 20H1 nebo 2004, i když známější jako May 2020 Update. Z toho vyplývá, že by měla vyjít v květnu, ale přesnější termín zatím Microsoft tajil. Minulý týden se potom objevily spekulace, podle kterých by měla nová verze systému vyjít až koncem měsíce. Zatím mohou aktualizaci testovat členové programu Insiders, ale k ostatním uživatelům Windows 10 se prý dostane až 28. května. Nyní informaci na svých oficiálních stránkách potvrdil Microsoft. I když to patrně nebyl záměr, neboť údaj se objevil jen tak mimoděk jako součást upraveného rozvrhu dodávání ovladačů v letošním roce.
 
 
Od 26. do 28. května je v tomto kalendáři vyznačena „Feature Update“, což bude právě velká aktualizace Windows 10. Tento termín navíc odpovídá předchozím spekulacím, které hovořily o 29. květnu. Ze stejného zdroje máme také nepotvrzenou informaci, že důvodem zpoždění byla zero-day chyba týkající se bezpečnosti. Microsoft totiž měl původně plánovat vydat Windows 10 May 2020 Update již 12. května. Asi se shodneme na tom, že zdržení je v tomto případě lepší variantou než další problematická aktualizace, kterých Windows 10 v nedávné době zažil více než dost. Z hlediska nových funkcí je již květnová aktualizace kompletní a již nyní můžeme říct, že nepůjde o žádnou přelomovou verzi, i když pár zajímavých a užitečných novinek přece jen přinese.
 
 
Velká proměna čeká třeba digitální asistentku Cortana a změnami projde také vyhledávání ve Windows 10, které by mělo usnadnit nalezení informací o počasí, zpravodajských článků nebo filmů. Součástí systému bude také nástroj Windows Subsystem for Linux 2, který v nové verzi obsahuje linuxový kernel vyvinutý přímo Microsoftem. To by mělo přinést výrazně vyšší výkon WSL a v budoucnu také nové verze kernelu, které budou dostupné přes Windows Update. Díky efektivnějšímu indexování by také mělo dojít ke zrychlení Windows 10, a to především na počítačích s HDD. Po vizuální stránce bychom aktualizovaný systém měli poznat také díky novým ikonám, které jsou součástí vzhledu Fluent Design od MIcrosoftu.
 
Nová architektura grafického ovladače Windows Display Driver Model ve verzi 2.7 potom přinese vyšší herní výkon či obnovovací frekvenci při použití více monitorů zároveň. Přidává totiž podporu hardwarově akcelerovaného plánování GPU, které umožňuje grafickým kartám lépe spravovat svou grafickou paměť.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC
Lidí, kteří vyhodili pevné disky s Bitcoiny, je mnoho. Dalším z nich je jeden obyvatel Newportu, který měl na disku několik tisíc Bitcoinů. O nález se chce podělit s městem, pokud mu dovolí ho vykopat ze skládky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A
V nabídce herních monitorů společnosti Asus se objevil nejen velký 32" model ROG Swift PG32UQ, ale i menší 28" varianty TUF Gaming VG28UQL1A a 27" ROG Swift PG279QM. Ten druhý zvládne 240 Hz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE
Na letošním CES 2021 se objevilo několik nových routerů s podporou Wi-Fi 6E. Mezi nimi byly i modely od společnosti TP-Link. Najdeme mezi nimi i Archer AX206 se dvěma 10GbE porty pro velmi rychlé drátové připojení.
15.1.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED
Společnost ViewSonic vypouští na trh nové herní monitory, které mají vesměs displeje založené na technologii IPS. Firma ale loni ukázala 55" OLED prototyp herního monitoru, takže byla nasnadě otázka, proč žádný takový ještě nepřišel. 
15.1.2021, aktualita, Jan Vítek13 komentářů
Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera
Není pochyb o tom, že Intel zcela vážně chce outsourcovat výrobu některých svých produktů, ovšem jak se ukazuje, v tomto ohledu ještě nebylo nic rozhodnuto. Bob Swan totiž chce počkat s rozhodnutím až na nového výkonného ředitele.
15.1.2021, aktualita, Jan Vítek