Microsoft vylepšil Game Bar ve Windows 10

Microsoft vylepšil Game Bar ve Windows 10
, , aktualita
Microsoft ohlašuje, že po instalaci nové verze Windows 10, takzvaného květnového update z tohoto roku, budeme mít k dispozici také nový Game Bar. Podívejme se na to, co ten nám nabídne nového. 
K oblíbeným
reklama
Windows 10 Xbox Game Bar tak už má být v nejnovější verzi součástí systému Windows 10 May 2019 Update, který si můžeme od včerejška stahovat a sami instalovat, ale o něco jistější bude počkat si na to, až nám jej Microsoft sám nabídne v rámci Windows Update. 
 
 
Jako obvykle se Game Bar zjeví po stisku kombinace kláves Win + G, ovšem s tím, že hry běžící pod API Vulkan musí být v okně, aby to fungovalo. Jinak ale Microsoft slibuje, že Game Bar bude korektně fungovat v téměř jakékoliv hře. 
 
 
Asi největší změnou je to, že byl přidán widget pro Spotify, který tedy bude nejdříve vyžadovat, abychom měli v systému nainstalovanou příslušnou aplikaci Spotify pro Windows. Pak už budeme moci přímo z Game Bar přistupovat k nabídce hudby či podcastů, ovládat přehrávání i s možností volit si oblíbené skladby, využívat playlisty a samozřejmě i nastavovat hlasitost. 
 
 
Dále byly rozšířeny sociální funkce, a to mezi PC a Xbox One. Budeme si tak moci z PC psát či se přímo bavit s kamarádem, který využívá tuto herní konzoli, anebo také příslušnou mobilní aplikaci. Může jít o přímé konverzace nebo v rámci obecného chatu či ve video streamech Mixer. 
 
Nedávno jsme také zmiňovali funkci Looking for Group (LFG), která umožní tvorbu skupin hráčů s jasnými pravidly, díky čemuž si tak nemusíme pustit k tělu otravné trolly a hrát skutečně jen s tím, s kým chceme. 
 
Dále si můžeme své zachycené screenshoty doplňovat textem a sdílet je i na Twitteru a ještě více si upravit celou podobu Game Baru, čili si zvolit, které widgety se ukáží a které ne, kde budou, jaký prostor využijí a také tu je funkce pro jejich přišpendlení, aby snad nedopatřením nezmizely. 
 
Zdroj: Microsoft


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přehled desktopových procesorů Přehled desktopových procesorů
V článku jsou zastoupeny procesory Intel a AMD do desktopových socketů. Tento přehled bude i nadále pravidelně aktualizován. Dnes přinášíme upravenou verzi obohacenou o nové procesory AMD Ryzen 3000. 
Dnes, článek, Jan Vítek, Petr Popelka98 komentářů
Studie tvrdí, že výpadek GPS by stál miliardu USD denně Studie tvrdí, že výpadek GPS by stál miliardu USD denně
Spojené státy americké zadaly studii, která měla vyhodnotit ekonomické dopady GPS systému. Hodnotil se finanční přínos i hrozba toho, co by se stalo při výpadku. Vyšlo, že výpadek by stál ekonomiku jednu miliardu USD denně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným
Japonsko má novou legislativu, která se týká provozu dronů. Zatímco jiné země řeší především licence pro piloty, Japonsko řeší nezodpovědné létání pod vlivem alkoholu, které se nově bude trestat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice
Automobilka Volvo nedávno představila pozoruhodná autonomní nákladní vozidla Volvo Vera. Ty jsou nejen elektrická, ale především zaujmou tím, že jsou autonomní a dokonce ani nemají kabinu pro řidiče.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
MSI ukázalo "světově první prohnutou herní skříň" MSI ukázalo "světově první prohnutou herní skříň"
Mezi dozvuky Computexu patří MEG Alchemy 700X od společnosti MSI, která si asi řekla, že když můžeme mít prohnuté displeje monitorů, proč by takové nemohly být i skříně. Jak to ale lze skloubit s úložištěm pro běžné komponenty? 
14.6.2019, aktualita, Jan Vítek9 komentářů