Microsoft vylepšil Game Bar ve Windows 10

Microsoft vylepšil Game Bar ve Windows 10
, , aktualita
Microsoft ohlašuje, že po instalaci nové verze Windows 10, takzvaného květnového update z tohoto roku, budeme mít k dispozici také nový Game Bar. Podívejme se na to, co ten nám nabídne nového. 
K oblíbeným
reklama
Windows 10 Xbox Game Bar tak už má být v nejnovější verzi součástí systému Windows 10 May 2019 Update, který si můžeme od včerejška stahovat a sami instalovat, ale o něco jistější bude počkat si na to, až nám jej Microsoft sám nabídne v rámci Windows Update. 
 
 
Jako obvykle se Game Bar zjeví po stisku kombinace kláves Win + G, ovšem s tím, že hry běžící pod API Vulkan musí být v okně, aby to fungovalo. Jinak ale Microsoft slibuje, že Game Bar bude korektně fungovat v téměř jakékoliv hře. 
 
 
Asi největší změnou je to, že byl přidán widget pro Spotify, který tedy bude nejdříve vyžadovat, abychom měli v systému nainstalovanou příslušnou aplikaci Spotify pro Windows. Pak už budeme moci přímo z Game Bar přistupovat k nabídce hudby či podcastů, ovládat přehrávání i s možností volit si oblíbené skladby, využívat playlisty a samozřejmě i nastavovat hlasitost. 
 
 
Dále byly rozšířeny sociální funkce, a to mezi PC a Xbox One. Budeme si tak moci z PC psát či se přímo bavit s kamarádem, který využívá tuto herní konzoli, anebo také příslušnou mobilní aplikaci. Může jít o přímé konverzace nebo v rámci obecného chatu či ve video streamech Mixer. 
 
Nedávno jsme také zmiňovali funkci Looking for Group (LFG), která umožní tvorbu skupin hráčů s jasnými pravidly, díky čemuž si tak nemusíme pustit k tělu otravné trolly a hrát skutečně jen s tím, s kým chceme. 
 
Dále si můžeme své zachycené screenshoty doplňovat textem a sdílet je i na Twitteru a ještě více si upravit celou podobu Game Baru, čili si zvolit, které widgety se ukáží a které ne, kde budou, jaký prostor využijí a také tu je funkce pro jejich přišpendlení, aby snad nedopatřením nezmizely. 
 
Zdroj: Microsoft


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Dell odhalil prohnutý Alienware 34 s WQHD IPS Dell odhalil prohnutý Alienware 34 s WQHD IPS
Včera jsme se dozvěděli o novém monitoru Alienware od firmy Dell, který nabízí 55" panel typu OLED a jde spíše než o monitor pro PC o náhradu televizoru pro herní konzole. Nyní ale už přichází nefalšované LCD pro PC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Walmart žaluje Teslu, její solární panely působí požáry Walmart žaluje Teslu, její solární panely působí požáry
Tesla míří k soudu. Posílá ji tam řetězec obchodů Walmart, který si stěžuje na její solární panely. Kvůli naprosto odbyté instalaci a kvalitě totiž mělo vyhořet už sedm obchodů a řetězec toho začíná mít dost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD EPYC Rome: architektura překonávající limity litografie AMD EPYC Rome: architektura překonávající limity litografie
Řada testů procesorů EPYC druhé generace už prokázala, že ty se společnosti AMD mimořádně povedly a Intel na ně dnes jednoduše nemá odpověď. My se ale nyní nebudeme věnovat výkonu, jako spíše samotným procesorům a jejich platformě.
Dnes, článek, Jan Vítek3 komentáře
Tesla Roadster Elona Muska dokončil první oběh kolem Slunce Tesla Roadster Elona Muska dokončil první oběh kolem Slunce
Starman společně s červeným Tesla Roadsterem je už nejspíš stálým obyvatelem vesmíru. Od jeho vynesení do vesmíru uplynul už více než rok a půl a nedávno Muskovo vozidlo dokončilo oběh kolem Slunce. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Paměti HyperX Fury nyní i jako 64GB sety s 3466 MHz Paměti HyperX Fury nyní i jako 64GB sety s 3466 MHz
HyperX aktualizuje nabídku svých operačních pamětí a představuje inovované moduly Fury a Fury RGB. Nabídnou automatické přetaktování a budou k dispozici i jako velké 64GB sety s frekvencí 3466 MHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář