Microsoft vylepšil Game Bar ve Windows 10

Microsoft vylepšil Game Bar ve Windows 10
, , aktualita
Microsoft ohlašuje, že po instalaci nové verze Windows 10, takzvaného květnového update z tohoto roku, budeme mít k dispozici také nový Game Bar. Podívejme se na to, co ten nám nabídne nového. 
K oblíbeným
reklama
Windows 10 Xbox Game Bar tak už má být v nejnovější verzi součástí systému Windows 10 May 2019 Update, který si můžeme od včerejška stahovat a sami instalovat, ale o něco jistější bude počkat si na to, až nám jej Microsoft sám nabídne v rámci Windows Update. 
 
 
Jako obvykle se Game Bar zjeví po stisku kombinace kláves Win + G, ovšem s tím, že hry běžící pod API Vulkan musí být v okně, aby to fungovalo. Jinak ale Microsoft slibuje, že Game Bar bude korektně fungovat v téměř jakékoliv hře. 
 
 
Asi největší změnou je to, že byl přidán widget pro Spotify, který tedy bude nejdříve vyžadovat, abychom měli v systému nainstalovanou příslušnou aplikaci Spotify pro Windows. Pak už budeme moci přímo z Game Bar přistupovat k nabídce hudby či podcastů, ovládat přehrávání i s možností volit si oblíbené skladby, využívat playlisty a samozřejmě i nastavovat hlasitost. 
 
 
Dále byly rozšířeny sociální funkce, a to mezi PC a Xbox One. Budeme si tak moci z PC psát či se přímo bavit s kamarádem, který využívá tuto herní konzoli, anebo také příslušnou mobilní aplikaci. Může jít o přímé konverzace nebo v rámci obecného chatu či ve video streamech Mixer. 
 
Nedávno jsme také zmiňovali funkci Looking for Group (LFG), která umožní tvorbu skupin hráčů s jasnými pravidly, díky čemuž si tak nemusíme pustit k tělu otravné trolly a hrát skutečně jen s tím, s kým chceme. 
 
Dále si můžeme své zachycené screenshoty doplňovat textem a sdílet je i na Twitteru a ještě více si upravit celou podobu Game Baru, čili si zvolit, které widgety se ukáží a které ne, kde budou, jaký prostor využijí a také tu je funkce pro jejich přišpendlení, aby snad nedopatřením nezmizely. 
 
Zdroj: Microsoft


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10 Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10
CCleaner je populární aplikace, kterou uživatelé nechávají čistit operační systém od nepotřebného softwaru, jeho zbytků či čehokoliv, co nepotřebují. Windows Defender ale nyní tento software vidí jako "potenciálně nechtěnou aplikaci". Proč?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Windows na Chromebooku? Půjde to snadněji, ale ne pro všechny Windows na Chromebooku? Půjde to snadněji, ale ne pro všechny
Google se rozhodl zasadit o to, aby byly v chromeboocích dostupné aplikace z Windows. Tato možnost bude ovšem přístupná pouze pro podnikovou sféru. Na cestě je ovšem i další, tentokrát neoficiální způsob.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mini PC Asus PN50 s Ryzen Renoir přijdou příští měsíc Mini PC Asus PN50 s Ryzen Renoir přijdou příští měsíc
Už příští měsíc se dočkají zákazníci, kteří by si rádi pořídili nové malé PC se slušnou moderní výbavou, jakou nabízí APU Ryzen 4000 mobilní řady. Jedná se o počítače Asus PN50 ve stylu formátu Intel NUC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování
Společnost Ubisoft se stále otřásá v základech, jak probíhá interní vyšetřování toho, co vypadá na celou kulturu sexuálního obtěžování a zneužívání. Nyní společnost opouští viceprezident Tommy François. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání
Letos v červnu měl známý ransomwarový gang napadnout servery několika významných společností, ale použil přitom jiný postup, než bychom očekávali. Po neúspěšném vydírání nyní útočníci zveřejnili desítky gigabajtů interních dat.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář