Microsoft vylepšil Game Bar ve Windows 10

Microsoft vylepšil Game Bar ve Windows 10
, , aktualita
Microsoft ohlašuje, že po instalaci nové verze Windows 10, takzvaného květnového update z tohoto roku, budeme mít k dispozici také nový Game Bar. Podívejme se na to, co ten nám nabídne nového. 
K oblíbeným
reklama
Windows 10 Xbox Game Bar tak už má být v nejnovější verzi součástí systému Windows 10 May 2019 Update, který si můžeme od včerejška stahovat a sami instalovat, ale o něco jistější bude počkat si na to, až nám jej Microsoft sám nabídne v rámci Windows Update. 
 
 
Jako obvykle se Game Bar zjeví po stisku kombinace kláves Win + G, ovšem s tím, že hry běžící pod API Vulkan musí být v okně, aby to fungovalo. Jinak ale Microsoft slibuje, že Game Bar bude korektně fungovat v téměř jakékoliv hře. 
 
 
Asi největší změnou je to, že byl přidán widget pro Spotify, který tedy bude nejdříve vyžadovat, abychom měli v systému nainstalovanou příslušnou aplikaci Spotify pro Windows. Pak už budeme moci přímo z Game Bar přistupovat k nabídce hudby či podcastů, ovládat přehrávání i s možností volit si oblíbené skladby, využívat playlisty a samozřejmě i nastavovat hlasitost. 
 
 
Dále byly rozšířeny sociální funkce, a to mezi PC a Xbox One. Budeme si tak moci z PC psát či se přímo bavit s kamarádem, který využívá tuto herní konzoli, anebo také příslušnou mobilní aplikaci. Může jít o přímé konverzace nebo v rámci obecného chatu či ve video streamech Mixer. 
 
Nedávno jsme také zmiňovali funkci Looking for Group (LFG), která umožní tvorbu skupin hráčů s jasnými pravidly, díky čemuž si tak nemusíme pustit k tělu otravné trolly a hrát skutečně jen s tím, s kým chceme. 
 
Dále si můžeme své zachycené screenshoty doplňovat textem a sdílet je i na Twitteru a ještě více si upravit celou podobu Game Baru, čili si zvolit, které widgety se ukáží a které ne, kde budou, jaký prostor využijí a také tu je funkce pro jejich přišpendlení, aby snad nedopatřením nezmizely. 
 
Zdroj: Microsoft


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru
Společnost Microsoft spustila novou iniciativu Secure-core PC, která by měla zajišťovat vyšší bezpečnost počítačů. Má zajistit to, že operační systém naběhne s ověřeným firmwarem, který nebyl napaden malwarem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra
Oblíbená aplikace NordVPN zaznamenala v minulém roce nepříjemnou událost. Jedno z datových center bylo napadeno a útočníci se dostali k TLS klíčům, což mohlo mít velmi vážné důsledky na bezpečnost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota
Velká Británie, respektive přesněji londýnská společnost Spacebit, se chystá vypustit na Měsíc chodícího robota, který bude chodit v pavoučím stylu. Namísto osmi končetin však bude mít čtyři, což jej řadí spíše vedle Spider Mastermind.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře