www.svethardware.cz
>
>
>
>

Mike Pence ohlásil návrat na Měsíc a cestu na Mars

Mike Pence ohlásil návrat na Měsíc a cestu na Mars
, , aktualita
Viceprezident USA Mike Pence měl projev, dle nějž bude Trumpova administrativa prosazovat vesmírné mise počítající s lidskou posádkou. Nejdříve se tak NASA má zaměřit na návrat na Měsíc a poté už bude následovat cesta k Marsu. 
K oblíbeným
reklama
Nedávno byla v Bílém domě opět ustanovena Národní rada pro kosmonautiku a pak už se očekávalo, že Mike Pence, který ji má na starost, ve své řeči více nastíní, kam bude NASA směřovat. 

 
Učinil tak v rámci 25minutového projevu v samotném Kennedyho vesmírném centru na Floridě, kde mluvil k celkem 700 lidí o tom, že "USA jsou na prahu nové éry průzkumu vesmíru". Volal po návratu na Měsíc a sliboval, že "americké boty vstoupí na tvář Marsu". Co se týče mnohem bližších záměrů, pak Pence uvedl, že NASA bude i nadále působit na nízké oběžné dráze, z níž se měla dle dřívějších zpráv přesunout výš a přenechat ji k využití soukromým společnostem. Tak by se ostatně i elegantně vyhnula většině problémů spojených se stále větší zaneřáděností orbity
 
Pence však nenabídl žádné konkrétní informace týkající se rozpočtu pro NASA nebo časového rámce, v němž se mají vytyčené cíle plnit. Uvedl však, že klíčová bude spolupráce s komerčními společnostmi, což je zajímavé vzhledem k tomu, že ty nebyly k ceremonii ustanovení Národní rady pro kosmonautiku přizvány, pokud jde tedy o firmy jako SpaceX a Blue Origin, ne o tradiční partnery NASA jako Boeing. Tato rada se má ostatně poprvé sejít ještě v létě a jejím úkolem bude radit Bílému domu ohledně "vesmírné politiky".
 
Pence dále prozradil, že záměry prezidenta Trumpa ohledně vesmíru daleko přesahují samotnou NASA, což znamená, že rada bude také koordinovat spolupráci s dalšími vesmírnými agenturami a zabývat se bude jak civilním, tak vojenským využitím vesmíru. 
 
"Amerika bude opět jednou v čele vesmírného průzkumu," řekl Pence, v čemž můžeme jasně vidět echo prosté proklamace Donalda Trumpa "Amerika na prvním místě". 
 
My uvidíme, jak se tyto plány budou kloubit dohromady s dalším vývojem NASA. Klíčové budou především otázky rozpočtu a také směr vývoje raket SLS a lodí Orion. 

Zdroj: Space.com
reklama
Nejnovější články
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU? JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU?
Společnost Jon Peddie Research vypustila do světa další přehled o stavu trhu s GPU, a to samostatnými i integrovanými. Potvrzuje se nám tu, že poptávka po PC byla opravdu vysoká, ovšem co dodávky samostatných GPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky
Už nějaký ten pátek víme, že někteří těžaři kryptoměn začali využívat i celé nové herní notebooky, a to jednoduše proto, že jsou celkově dostupnější než samostatné grafiky. Nyní už je tento trend zřejmý. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache
Nový Samsung SSD 980 Pro už je dávno na trhu, ovšem nyní se dozvídáme o modelech Samsung SSD 980, které by někdo mohl s verzí Pro snadno zaměnit. Dostal by ale SSD bez vlastní DRAM cache.   
Dnes, aktualita, Jan Vítek