Mozilla chystá do Firefoxu placené předplatné novin a VPN

Mozilla chystá do Firefoxu placené předplatné novin a VPN
, , aktualita
Mozilla chystá placené služby v rámci svého Firefoxu a podle uniklých informací z jejích vlastních stránek by mělo jít o předplatné novin jako alternativa např. k Apple News a služba pro VPN připojení.
K oblíbeným
reklama
Před měsícem jsme vás informovali, že Mozilla chystá placenou verzi Firefox Premium, nejspíš jako internetový prohlížeč s extra funkcemi nebo jako systém těchto příplatkových funkcí. Nyní vychází najevo, že by organizace chtěla přijít se dvěma příplatkovými službami. Jednou z nich je VPN připojení Firefox Private Network za $12,99 měsíčně. Už nyní nabízí společný projekt s Proton VPN, nicméně dle zákulisních informací to vypadá, že tuto službu si Mozilla vyvíjí sama. Hovoří se o tom, že by se betaverze projektu mohla objevit začátkem podzimu.
 
Mozilla Firefox logo
 
Další novinkou by mělo být předplatné novin, něco ve stylu Apple News. Nová služba by měla vzniknout ve spolupráci se startupem Scroll a stát $4,99 za měsíc. Celkově by měla sdružovat články od 12 různých vydavatelů (např. Slate, The Atlantic, BuzzFeed, USA Today, Vox Media), což ale znamená, že mimo USA bude mít služba asi jen malé využití, pokud zde bude vůbec přístupná. O lokalizovaných verzích zatím nepadlo slovo. Tato služba by měla nabídnout články bez reklam, možnost audio přehrávání i synchronizaci napříč platformami.
 
Pokud by to Mozille vyšlo a tyto služby by zaznamenaly slušný ohlas, mohla by tak snížit svou závislost na Googlu, který je jejím hlavním zdrojem financí za to, že je jeho vyhledávač tím výchozím v prohlížeči Mozilla Firefox.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový byznys Opery? Neúspěch si prý vynahrazuje lichvářskými půjčkami Nový byznys Opery? Neúspěch si prý vynahrazuje lichvářskými půjčkami
Opera byla kdysi poměrně oblíbeným internetovým prohlížečem. Poněvadž ale prohlížeč Google Chrome vše převálcoval, zkouší to dnes s aplikacemi pro půjčování peněz v chudších zemích s vysokými úroky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
HPE varuje své zákazníky před nedostatkem CPU Intel v celém roce 2020 HPE varuje své zákazníky před nedostatkem CPU Intel v celém roce 2020
Společnost Hewlett Packard Enterprise upozornila své zákazníky na to, že sama očekává nedostatek procesorů Intel, který má přetrvat v celém tomto roce. Doporučuje jim také, aby zvážili jiné možnosti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Radeon RX 5600 XT byl vylepšen, jak se to ovšem projeví? Radeon RX 5600 XT byl vylepšen, jak se to ovšem projeví?
Grafické karty Radeon RX 5600 XT by se měly zítra dostat na trh ideálně už s novými BIOSy, pokud jde o dosud známé modely firem Sapphire a PowerColor, které dostaly lepší nastavení pamětí a GPU. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA Ampere GA103 a GA104: první specifikace nových GeForce? NVIDIA Ampere GA103 a GA104: první specifikace nových GeForce?
Zatímco informace o zrychlování karet AMD Radeon RX 5600 XT jsou zcela reálné, údaje o Ampere GA103 a GA104 od NVIDIE můžeme brát zatím s velkou rezervou. I když je zmiňuje server VideoCardz jako obecně důvěryhodný zdroj.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
V čem se budou lidé prohánět po Měsíci? Lexus ukazuje návrhy lunárních vozidel V čem se budou lidé prohánět po Měsíci? Lexus ukazuje návrhy lunárních vozidel
Jak to bude jednou vypadat na Měsíci, až bude pro lidstvo běžné pořádat na něj výlety a zájezdy? Společnost Lexus představila sedm návrhů lunárních dopravních prostředků, na kterých by mohli návštěvníci Měsíce jezdit.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková