Mozilla chystá do Firefoxu placené předplatné novin a VPN

Mozilla chystá do Firefoxu placené předplatné novin a VPN
, , aktualita
Mozilla chystá placené služby v rámci svého Firefoxu a podle uniklých informací z jejích vlastních stránek by mělo jít o předplatné novin jako alternativa např. k Apple News a služba pro VPN připojení.
K oblíbeným
reklama
Před měsícem jsme vás informovali, že Mozilla chystá placenou verzi Firefox Premium, nejspíš jako internetový prohlížeč s extra funkcemi nebo jako systém těchto příplatkových funkcí. Nyní vychází najevo, že by organizace chtěla přijít se dvěma příplatkovými službami. Jednou z nich je VPN připojení Firefox Private Network za $12,99 měsíčně. Už nyní nabízí společný projekt s Proton VPN, nicméně dle zákulisních informací to vypadá, že tuto službu si Mozilla vyvíjí sama. Hovoří se o tom, že by se betaverze projektu mohla objevit začátkem podzimu.
 
Mozilla Firefox logo
 
Další novinkou by mělo být předplatné novin, něco ve stylu Apple News. Nová služba by měla vzniknout ve spolupráci se startupem Scroll a stát $4,99 za měsíc. Celkově by měla sdružovat články od 12 různých vydavatelů (např. Slate, The Atlantic, BuzzFeed, USA Today, Vox Media), což ale znamená, že mimo USA bude mít služba asi jen malé využití, pokud zde bude vůbec přístupná. O lokalizovaných verzích zatím nepadlo slovo. Tato služba by měla nabídnout články bez reklam, možnost audio přehrávání i synchronizaci napříč platformami.
 
Pokud by to Mozille vyšlo a tyto služby by zaznamenaly slušný ohlas, mohla by tak snížit svou závislost na Googlu, který je jejím hlavním zdrojem financí za to, že je jeho vyhledávač tím výchozím v prohlížeči Mozilla Firefox.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Včera, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Včera, aktualita, Milan Šurkala