Mozilla chystá do Firefoxu placené předplatné novin a VPN

Mozilla chystá do Firefoxu placené předplatné novin a VPN
, , aktualita
Mozilla chystá placené služby v rámci svého Firefoxu a podle uniklých informací z jejích vlastních stránek by mělo jít o předplatné novin jako alternativa např. k Apple News a služba pro VPN připojení.
K oblíbeným
reklama
Před měsícem jsme vás informovali, že Mozilla chystá placenou verzi Firefox Premium, nejspíš jako internetový prohlížeč s extra funkcemi nebo jako systém těchto příplatkových funkcí. Nyní vychází najevo, že by organizace chtěla přijít se dvěma příplatkovými službami. Jednou z nich je VPN připojení Firefox Private Network za $12,99 měsíčně. Už nyní nabízí společný projekt s Proton VPN, nicméně dle zákulisních informací to vypadá, že tuto službu si Mozilla vyvíjí sama. Hovoří se o tom, že by se betaverze projektu mohla objevit začátkem podzimu.
 
Mozilla Firefox logo
 
Další novinkou by mělo být předplatné novin, něco ve stylu Apple News. Nová služba by měla vzniknout ve spolupráci se startupem Scroll a stát $4,99 za měsíc. Celkově by měla sdružovat články od 12 různých vydavatelů (např. Slate, The Atlantic, BuzzFeed, USA Today, Vox Media), což ale znamená, že mimo USA bude mít služba asi jen malé využití, pokud zde bude vůbec přístupná. O lokalizovaných verzích zatím nepadlo slovo. Tato služba by měla nabídnout články bez reklam, možnost audio přehrávání i synchronizaci napříč platformami.
 
Pokud by to Mozille vyšlo a tyto služby by zaznamenaly slušný ohlas, mohla by tak snížit svou závislost na Googlu, který je jejím hlavním zdrojem financí za to, že je jeho vyhledávač tím výchozím v prohlížeči Mozilla Firefox.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP
Společnost AMD významně rozšířila nabídku svých mobilních procesorů o nové Athlony a Ryzeny. Ty jsou určeny především do levných notebooků Chromebok a staví na starších architekturách Zen a Zen+.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Corsair CX-F RGB: zdroje se zkosenými hranami a poprvé i s RGB LED Corsair CX-F RGB: zdroje se zkosenými hranami a poprvé i s RGB LED
Pokud máte pocit, že vám ve skříní barevně nesvítí a nebliká dost komponent, můžete si zvolit jeden z nových zdrojů firmy Corsair. Ta představila své první modely s aRGB podsvícením, jež končí na 750 W. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Říjnová aktualizace Windows 10 verze 20H2 se blíží. Jaké přinese novinky? Říjnová aktualizace Windows 10 verze 20H2 se blíží. Jaké přinese novinky?
Microsoft brzy vydá další významnější aktualizaci pro Windows 10. „October 2020 Update“ bude dostupný volitelně a mnoho nových funkcí od něj nečekejte. Přesto nezůstane zcela beze změn.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft zváží nákup ještě dalších herních studií, jaká už má? Microsoft zváží nákup ještě dalších herních studií, jaká už má?
Microsoft před několika dny překvapil více než sedmimiliardovou akvizicí firmy ZeniMax, s níž pod jeho křídla poputuje také Bethesda, id Software a další studia. Těch už tak Microsoft má celkem 23 a tím svůj apetit asi ještě neukonejšil. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Zdrojový kód Windows XP údajně unikl na web, čeká se na potvrzení Zdrojový kód Windows XP údajně unikl na web, čeká se na potvrzení
Začaly se množit zprávy, že zdrojový kód operačního systému Microsoft Windows XP unikl prostřednictvím fór 4chan a nyní už je dávno rozšířen po všech koutech Internetu a dá se stáhnout prostřednictvím torrentů i jinde. Je to ale opravdu ono?
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů