Mozilla chystá do Firefoxu placené předplatné novin a VPN

Mozilla chystá do Firefoxu placené předplatné novin a VPN
, , aktualita
Mozilla chystá placené služby v rámci svého Firefoxu a podle uniklých informací z jejích vlastních stránek by mělo jít o předplatné novin jako alternativa např. k Apple News a služba pro VPN připojení.
K oblíbeným
reklama
Před měsícem jsme vás informovali, že Mozilla chystá placenou verzi Firefox Premium, nejspíš jako internetový prohlížeč s extra funkcemi nebo jako systém těchto příplatkových funkcí. Nyní vychází najevo, že by organizace chtěla přijít se dvěma příplatkovými službami. Jednou z nich je VPN připojení Firefox Private Network za $12,99 měsíčně. Už nyní nabízí společný projekt s Proton VPN, nicméně dle zákulisních informací to vypadá, že tuto službu si Mozilla vyvíjí sama. Hovoří se o tom, že by se betaverze projektu mohla objevit začátkem podzimu.
 
Mozilla Firefox logo
 
Další novinkou by mělo být předplatné novin, něco ve stylu Apple News. Nová služba by měla vzniknout ve spolupráci se startupem Scroll a stát $4,99 za měsíc. Celkově by měla sdružovat články od 12 různých vydavatelů (např. Slate, The Atlantic, BuzzFeed, USA Today, Vox Media), což ale znamená, že mimo USA bude mít služba asi jen malé využití, pokud zde bude vůbec přístupná. O lokalizovaných verzích zatím nepadlo slovo. Tato služba by měla nabídnout články bez reklam, možnost audio přehrávání i synchronizaci napříč platformami.
 
Pokud by to Mozille vyšlo a tyto služby by zaznamenaly slušný ohlas, mohla by tak snížit svou závislost na Googlu, který je jejím hlavním zdrojem financí za to, že je jeho vyhledávač tím výchozím v prohlížeči Mozilla Firefox.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou
Zakladatel Mozilly Brendan Eich přichází s dalším svým zajímavým produktem. Představil finální verzi prohlížeče Brave, který cílí nejen na soukromí, ale také na reklamy. Za jejich sledování vám bude platit vlastní kryptoměnou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů
Ochota firem se dělit o testovací vzorky svého nového hardwaru se případ od případu značně liší. AMD s velkou ochotou poskytovalo celé testovací sestavy v případě prvních dvou generací Ryzenů. Nyní je to už mnohem horší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11 NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11
O NUC v podání firmy AMD bychom asi správně neměli mluvit, neboť to je formát vymyšlený Intelem pro jeho vlastní minipočítače. Nicméně označení NUC už se vžilo pro malé desktopy určité velikosti a ty nyní konečně dorazí s Ryzeny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows
Společnost IBM zveřejnila závěry svého interního experimentu, který zkoumal výkon zaměstnanců vybavených počítači Mac s příslušným operačním systémem a klasickými PC se systémem Windows. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2 Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2
Rockstar Games tentokrát nepředvedli bezproblémové vypuštění přeportovaného titulu z konzolí na PC. K tomu má nová hra Red Dead Redemption 2 pro osobní počítače daleko. Slíbena byla ale náprava. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře