www.svethardware.cz
>
>
>

Předplatné Apple News+ přináší přes 300 magazínů

Předplatné Apple News+ přináší přes 300 magazínů
, , aktualita
Další novinkou společnosti Apple, která byla představena na včerejší keynote, je předplatné magazínů Apple News+ pro iOS a macOS. Zde se nabízí více než 300 známých magazínů včetně několika novin.
K oblíbeným
reklama
Včerejší keynote společnosti Apple nebyla vůbec o hardwaru, ale o obrovském množství nejrůznějších služeb a předplatných. Právě v takových věcech dnes leží největší peníze. O obsah se zpravidla starají jiní (nepočítáme-li ovšem vlastní obsah), Apple bere provize. Máme zde tak nové kreditní karty Apple Card nebo streamovací službu Apple TV+. Další novinkou je Apple News+, rozšíření tradiční aplikace News o předplatné. Nyní se tak dostanete i k obsahu za paywallem (placeným obsahem). Celkem je tu více než 300 různých magazínů i několik novin.
 
Apple News+
 
Zatímco The New York Times nebo Washington Post s podmínkami nesouhlasily (hovoří se o 50% provizích), najdete tu The Wall Street Journal a LA Times. To vše je k dispozici za $9,99 měsíčně, přičemž aplikace spadá pod možnost sdílení s rodinou, takže ji za jeden poplatek může využívat až 6 členů. Nová aplikace bude součástí updatu na iOS 12.2, v případě počítačů je nutné mít alespoň macOS 10.14.4. Aplikace je prozatím dostupná v USA a Kanadě, někdy kolem podzimu se objeví i v Austrálii a Velké Británii. Na českou mutaci si patrně ještě dlouho počkáme, protože u nás není dostupná ani její předchozí verze News (tu lze nainstalovat např. tím, že si iPhone/iPad lokalizujete pro Spojené státy).
 
Zajímavostí je zvýšené soukromí, takže Apple sám by neměl vědět, co čtete a všechny návrhy na doporučené články by měly pramenit z návrhů umělé inteligence, která sídlí v samotné aplikaci. Není zde ani sledování uživatele pro nabízení relevantních reklam. A jen tak pro zajímavost, Apple tvrdí, že všechny tituly, které zde dostanete za $10 měsíčně, by ročně vyšly na $8000 ($66,6 měsíčně).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BlizzCon 2020 byl zrušen, nepřekvapivě za to může pandemie BlizzCon 2020 byl zrušen, nepřekvapivě za to může pandemie
Populární herní konference BlizzCon je další z mnoha událostí, která bude letos zrušena kvůli koronavirové pandemii. Ta už stojí za odsunutím nebo zrušením mnoha jiných a my tak můžeme jen očekávat jinou formu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel vylepšil své chladiče pro 10. generaci procesorů Core Intel vylepšil své chladiče pro 10. generaci procesorů Core
Intel se rozhodl, že přišel čas na vylepšení BOXovaných chladičů dodávaných k desktopovým procesorům Comet Lake-S, čili k desáté generaci Core. Dodávají se pouze s běžnými 65W a úspornými 35W verzemi, čili ne s odemknutými modely K. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Zachytily teleskopy VLT v oranžovém víru zrod exoplanet? Zachytily teleskopy VLT v oranžovém víru zrod exoplanet?
Sledování okolního vesmíru občas přinese nečekané objevy a jindy zase zklamání z toho, že astronomové ve skutečnosti sledovali fata morganu vyvolanou i jejich vlastními tužbami. I tak je nutné přistupovat k objevu z European Southern Observatory.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
ARM Cortex-X1 nastupuje a slibuje prudký nárůst výkonu ARM Cortex-X1 nastupuje a slibuje prudký nárůst výkonu
Společnost ARM zařazuje do své nabídky nová procesorová jádra Cortex-X1, která byla navržena především pro poskytnutí vysokého výkonu, který bude dobře škálovatelný. K tomu byl zřízen i nový "Cortex-X Custom Program".
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Tiger Lake na 4,4 GHz i GTX 1660 Ti  se ukazuje v NUC 11 Extreme Tiger Lake na 4,4 GHz i GTX 1660 Ti se ukazuje v NUC 11 Extreme
Vypadá to, že procesory Intel Tiger Lake přeci jen budou i desktopové, respektive použité i v malých desktopech třídy Intel NUC. Jeden takový se totiž nyní ukázal v databázi 3DMarku a pracoval na 4,4 GHz. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře