www.svethardware.cz
>
>
>
>

MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000

MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000
, , aktualita
Základní desky s čipovými sadami X570 a potažmo i s jinými pro Ryzen 3000 by se měly odhalit až tehdy, když AMD zavelí. Nicméně společnost MSI už ukázala své nové desky, a to pěkně podrobně ve videu. 
K oblíbeným
reklama
Společnost MSI své desky ukázala v předcomputexovém livestreamu, kde se objevili její zástupci Eric Van Beurden a Pieter Arts. Ti v dlouhé prezentaci ukazují nejdříve jiné produkty, které se MSI chystá vystavovat na Computexu, ale na samotném konci po čase 1:30 se dočkáme i samotných desek. 
 
 
MSI samozřejmě musí dodržovat informační embargo, a tak moderátoři nezmínili ani tu věc, jak se dané desky jmenují. Je ale celkem zřejmé, že jedna ponese označení MEG X570 Ace (MEG jako MSI Enthusiast Gaming) a druhá už byla označena za součást řady Gaming Plus. Na trhu je máme uvidět v druhé polovině roku, což už dávno víme, protože Ryzen 3000 byly oficiálně ohlášeny na třetí kvartál, který začne s červencem. 
 
 
MEG X570 Acer ukazuje svůj černý design s doplňky ve zlaté barvě, přičemž v jejím případě to nevypadá na aktivní chlazení. Nicméně ventilátor tu skutečně je, a to umístěný pod šikmou mřížkou chladiče, který je navíc pomocí heatpipe spojen s vrchními chladiči pro VRM. 
 
Dále tu je robustní napájení, které vypadá na cca 12 fází a zcela jasně už jsou vidět dva 8pinové konektory pro CPU. Máme tu také Wi-Fi plus dva Ethernetové porty a tři dlouhé PCIe x16. Z nich by vrchní dva měly být napojeny na CPU, aby si rozdělily celkem 16 linek rozhraní PCIe 4.0 a třetí slot bude napojen na čipset. 
 
 
Jiné desky MSI, které patří do nižších řad, už své ventilátory na chladičích čipové sady vůbec neskrývají. Dozvídáme se však, že tyto chladiče budou mít tzv. 0dB režim, jaký známe i z moderních grafických karet. Ventilátory se tak zapnou pouze v případě vyšší zátěže, jenomže je otázka, zda to bude mít nějaký praktický význam. Moderní GPU jsou v klidovém provozu velice úsporná a snadno umožní provoz s pasivním chlazením, ale zda to dokáže i X570, to teprve uvidíme. 
 
Vedle verze MEG X570 Ace bychom se také od MSI mohli dočkat modelu Godlike a pokud ano, dozvíme se o tom příští týden. 
 
Zdroj: MSI via YouTube


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru
Společnost Microsoft spustila novou iniciativu Secure-core PC, která by měla zajišťovat vyšší bezpečnost počítačů. Má zajistit to, že operační systém naběhne s ověřeným firmwarem, který nebyl napaden malwarem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra
Oblíbená aplikace NordVPN zaznamenala v minulém roce nepříjemnou událost. Jedno z datových center bylo napadeno a útočníci se dostali k TLS klíčům, což mohlo mít velmi vážné důsledky na bezpečnost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota
Velká Británie, respektive přesněji londýnská společnost Spacebit, se chystá vypustit na Měsíc chodícího robota, který bude chodit v pavoučím stylu. Namísto osmi končetin však bude mít čtyři, což jej řadí spíše vedle Spider Mastermind.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře