www.svethardware.cz
>
>
>
>

MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000

MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000
, , aktualita
Základní desky s čipovými sadami X570 a potažmo i s jinými pro Ryzen 3000 by se měly odhalit až tehdy, když AMD zavelí. Nicméně společnost MSI už ukázala své nové desky, a to pěkně podrobně ve videu. 
K oblíbeným
reklama
Společnost MSI své desky ukázala v předcomputexovém livestreamu, kde se objevili její zástupci Eric Van Beurden a Pieter Arts. Ti v dlouhé prezentaci ukazují nejdříve jiné produkty, které se MSI chystá vystavovat na Computexu, ale na samotném konci po čase 1:30 se dočkáme i samotných desek. 
 
 
MSI samozřejmě musí dodržovat informační embargo, a tak moderátoři nezmínili ani tu věc, jak se dané desky jmenují. Je ale celkem zřejmé, že jedna ponese označení MEG X570 Ace (MEG jako MSI Enthusiast Gaming) a druhá už byla označena za součást řady Gaming Plus. Na trhu je máme uvidět v druhé polovině roku, což už dávno víme, protože Ryzen 3000 byly oficiálně ohlášeny na třetí kvartál, který začne s červencem. 
 
 
MEG X570 Acer ukazuje svůj černý design s doplňky ve zlaté barvě, přičemž v jejím případě to nevypadá na aktivní chlazení. Nicméně ventilátor tu skutečně je, a to umístěný pod šikmou mřížkou chladiče, který je navíc pomocí heatpipe spojen s vrchními chladiči pro VRM. 
 
Dále tu je robustní napájení, které vypadá na cca 12 fází a zcela jasně už jsou vidět dva 8pinové konektory pro CPU. Máme tu také Wi-Fi plus dva Ethernetové porty a tři dlouhé PCIe x16. Z nich by vrchní dva měly být napojeny na CPU, aby si rozdělily celkem 16 linek rozhraní PCIe 4.0 a třetí slot bude napojen na čipset. 
 
 
Jiné desky MSI, které patří do nižších řad, už své ventilátory na chladičích čipové sady vůbec neskrývají. Dozvídáme se však, že tyto chladiče budou mít tzv. 0dB režim, jaký známe i z moderních grafických karet. Ventilátory se tak zapnou pouze v případě vyšší zátěže, jenomže je otázka, zda to bude mít nějaký praktický význam. Moderní GPU jsou v klidovém provozu velice úsporná a snadno umožní provoz s pasivním chlazením, ale zda to dokáže i X570, to teprve uvidíme. 
 
Vedle verze MEG X570 Ace bychom se také od MSI mohli dočkat modelu Godlike a pokud ano, dozvíme se o tom příští týden. 
 
Zdroj: MSI via YouTube


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware
Úřady v Texasu se staly terči koordinovaného útoku vyděračským softwarem, tzv. ransomware. Od pátku jim začaly kolabovat počítače a vyděrači se začali dožadovat výkupného za odemčení zašifrovaných souborů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2 AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2
Gamescom je ideální místo pro představení herních monitorů, a tak firma AOC přijela v plné síle a zařadila do nabídky také tři novinky patřící do řady G2. Jde o rychlé panely pro FreeSync ve dvou velikostech. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX
NVIDIA využila startující Gamescom k prezentaci další vlny AAA her, které budou podporovat její technologie RTX. Můžeme se tak podívat i na videa ukazující, to co ray tracing přinese a zde je o co stát. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu
NVIDIA navázala spolupráci s Microsoftem ve snaze vylepšit jednoduchou grafiku Minecraftu pomocí technologií RTX. Sám Microsoft přitom nedávno zrušil přípravy nového grafického vylepšení této hry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
DRAMeXchange: ceny pamětí DRAM klesají, NAND se drží DRAMeXchange: ceny pamětí DRAM klesají, NAND se drží
Ceny pamětí DRAM jsou dlouhodobě na sestupu a vypadá to, že můžeme ještě počítat s jejich zlevňováním. Dolů by šla i cena NAND Flash, pokud by se Toshibě nestala nepříjemnost s výpadkem proudu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře