www.svethardware.cz
>
>
>
>

MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000

MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000
, , aktualita
Základní desky s čipovými sadami X570 a potažmo i s jinými pro Ryzen 3000 by se měly odhalit až tehdy, když AMD zavelí. Nicméně společnost MSI už ukázala své nové desky, a to pěkně podrobně ve videu. 
K oblíbeným
reklama
Společnost MSI své desky ukázala v předcomputexovém livestreamu, kde se objevili její zástupci Eric Van Beurden a Pieter Arts. Ti v dlouhé prezentaci ukazují nejdříve jiné produkty, které se MSI chystá vystavovat na Computexu, ale na samotném konci po čase 1:30 se dočkáme i samotných desek. 
 
 
MSI samozřejmě musí dodržovat informační embargo, a tak moderátoři nezmínili ani tu věc, jak se dané desky jmenují. Je ale celkem zřejmé, že jedna ponese označení MEG X570 Ace (MEG jako MSI Enthusiast Gaming) a druhá už byla označena za součást řady Gaming Plus. Na trhu je máme uvidět v druhé polovině roku, což už dávno víme, protože Ryzen 3000 byly oficiálně ohlášeny na třetí kvartál, který začne s červencem. 
 
 
MEG X570 Acer ukazuje svůj černý design s doplňky ve zlaté barvě, přičemž v jejím případě to nevypadá na aktivní chlazení. Nicméně ventilátor tu skutečně je, a to umístěný pod šikmou mřížkou chladiče, který je navíc pomocí heatpipe spojen s vrchními chladiči pro VRM. 
 
Dále tu je robustní napájení, které vypadá na cca 12 fází a zcela jasně už jsou vidět dva 8pinové konektory pro CPU. Máme tu také Wi-Fi plus dva Ethernetové porty a tři dlouhé PCIe x16. Z nich by vrchní dva měly být napojeny na CPU, aby si rozdělily celkem 16 linek rozhraní PCIe 4.0 a třetí slot bude napojen na čipset. 
 
 
Jiné desky MSI, které patří do nižších řad, už své ventilátory na chladičích čipové sady vůbec neskrývají. Dozvídáme se však, že tyto chladiče budou mít tzv. 0dB režim, jaký známe i z moderních grafických karet. Ventilátory se tak zapnou pouze v případě vyšší zátěže, jenomže je otázka, zda to bude mít nějaký praktický význam. Moderní GPU jsou v klidovém provozu velice úsporná a snadno umožní provoz s pasivním chlazením, ale zda to dokáže i X570, to teprve uvidíme. 
 
Vedle verze MEG X570 Ace bychom se také od MSI mohli dočkat modelu Godlike a pokud ano, dozvíme se o tom příští týden. 
 
Zdroj: MSI via YouTube


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přehled desktopových procesorů Přehled desktopových procesorů
V článku jsou zastoupeny procesory Intel a AMD do desktopových socketů. Tento přehled bude i nadále pravidelně aktualizován. Dnes přinášíme upravenou verzi obohacenou o nové procesory AMD Ryzen 3000. 
Dnes, článek, Jan Vítek, Petr Popelka98 komentářů
Studie tvrdí, že výpadek GPS by stál miliardu USD denně Studie tvrdí, že výpadek GPS by stál miliardu USD denně
Spojené státy americké zadaly studii, která měla vyhodnotit ekonomické dopady GPS systému. Hodnotil se finanční přínos i hrozba toho, co by se stalo při výpadku. Vyšlo, že výpadek by stál ekonomiku jednu miliardu USD denně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným
Japonsko má novou legislativu, která se týká provozu dronů. Zatímco jiné země řeší především licence pro piloty, Japonsko řeší nezodpovědné létání pod vlivem alkoholu, které se nově bude trestat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice
Automobilka Volvo nedávno představila pozoruhodná autonomní nákladní vozidla Volvo Vera. Ty jsou nejen elektrická, ale především zaujmou tím, že jsou autonomní a dokonce ani nemají kabinu pro řidiče.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
MSI ukázalo "světově první prohnutou herní skříň" MSI ukázalo "světově první prohnutou herní skříň"
Mezi dozvuky Computexu patří MEG Alchemy 700X od společnosti MSI, která si asi řekla, že když můžeme mít prohnuté displeje monitorů, proč by takové nemohly být i skříně. Jak to ale lze skloubit s úložištěm pro běžné komponenty? 
14.6.2019, aktualita, Jan Vítek9 komentářů