www.svethardware.cz
>
>
>
>

Muskův tweet o privátní Tesle už vyšetřují i trestní orgány

Muskův tweet o privátní Tesle už vyšetřují i trestní orgány
, , aktualita
Muskův tweet o tom, že uvažuje o převodu Tesly do soukromého vlastnictví, nadělá asi ještě hodně paseky. Zatímco dosud byl vyšetřován Komisí pro kontrolu cenných papírů, nyní už se do hry vložilo i Ministerstvo spravedlnosti.
K oblíbeným
reklama
To, že Elon Musk dokáže pěkně rozvířit vody, není nic nového. Tentokrát to ale vypadá, že to opravdu už poněkud přehnal. Jeho "slavný" tweet ze 7. srpna, kde oznámil, že uvažuje o převodu Tesly do soukromého vlastnictví za $420 za akcii, totiž zamíří možná až před soud. Zatímco dosud případ vyšetřovala Komise pro kontrolu cenných papírů (SEC - Securities and Exchange Commission), ten se nyní dostal před orgány Ministerstva spravedlnosti (Justice Department). Muskovi tak hrozí soudní líčení za záměrnou manipulaci s cenami akcií. Nutno podotknout, že shorteři, kteří onehdy "vyměkli", přišli dohromady o více než miliardu dolarů. Někteří z nich už i podali žalobu. Pokud nevyměkli, tak si naopak na pár miliard přišli.
 
Elon Musk
 
Zásadním problémem Muskova tweetu bylo to, že neměl souhlas od vedení společnosti a jeho hláška "funding secured" (aneb "financování zajištěno") nebyla pravdivá. Je sice faktem, že pár dní předtím jednal s arabským královským fondem PIF, který už měl 5% podíl v Tesle a měl zájem investovat více, nic však nebylo dohodnutom, natož podepsáno. Ještě se dokonce ani nevědělo, co vlastně takový převod do soukromého vlastnictví obnáší. Není divu, že na základě negativní odezvy se Musk rozhodl nápad s privátní Teslou smést ze stolu.
 
Bohužel, tweet se sice dá smazat a záměr opustit, ale jeho účinky se již odčinit nedají a nyní tak hrozí trestní řízení. Tesla sama potvrdila, že ji Ministerstvo spravedlnosti už kontaktovalo. Zatím nejde o žádné předvolání nebo jiný formální proces, ale jen o žádost o dokumenty, které pomohou v nynějším vyšetřování. Pokud se případ dostane k soudu a ten rozhodne, že tímto Musk záměrně ovlivnil cenu akcií (ty skutečně vyletěly nahoru), může to mít pro něj velmi nepříjemné důsledky.
 
Připomeňme, že PIF místo toho investoval jednu miliardu do konkurenční americké automobilky Lucid, která připravuje luxusní elektromobil Lucid Air a bude tak konkurencí Tesle. Pokud jde o Teslu, hodnota jejích akcií po oznámení vyšetřování prudce klesla až o 8 % (z cca $302 na $278), ale záhy se dostala kousek zpět nahoru a nyní se v after-marketu pohybuje okolo $282.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přehled desktopových procesorů Přehled desktopových procesorů
V článku jsou zastoupeny procesory Intel a AMD do desktopových socketů. Tento přehled bude i nadále pravidelně aktualizován. Dnes přinášíme upravenou verzi obohacenou o procesory Intel Rocket Lake-S a nové Comet Lake-S Refresh.
Dnes, článek, Jan Vítek, Petr Popelka105 komentářů
Překvapením Nvidia GTC 2021 bude i soutěž o GeForce RTX 3090 Překvapením Nvidia GTC 2021 bude i soutěž o GeForce RTX 3090
Zítra bude spuštěna virtuální konference GTC 2021 společnosti Nvidia z kuchyně Jensena Huanga. Ten slíbil i nějaká ta překvapení a jedním z nich budou i schované poklady v rámci prezentace včetně GeForce RTX 3090.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Prodeje PC překvapivě stoupají. I přes nedostatek komponentů Prodeje PC překvapivě stoupají. I přes nedostatek komponentů
Podle nejnovějších dat IDC zažil celosvětový trh s počítači výrazný meziroční růst. I přes pokračující nedostatek komponentů se mělo v 1. čtvrtletí 2021 prodat o polovinu více počítačů než vloni.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Časopis Playbox začne s prodejem fotek a dalších děl jako NFT Časopis Playbox začne s prodejem fotek a dalších děl jako NFT
K módě prodeje NFT se přidává další velký hráč. Bude jím časopis Playboy, který po 67 letech přešel do čistě digitální formy a nyní chce začít prodávat kolekci svých děl, na kterých se podíleli i známí umělci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Neuralink Elona Muska ukázal video makaka, jak hraje Pong svou myslí Neuralink Elona Muska ukázal video makaka, jak hraje Pong svou myslí
Společnost Neuralink Elona Muska se snaží vyvinout rozhraní, které umožní přenášet signály z mozku do různých zařízení. Má pomoci např. paralyzovaným lidem znovu ovládat své končetiny. Prozatím ale umožňuje opicím hrát hru Pong.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře