www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>
>

NASA zveřejnila datum prvního testovacího letu lodi Crew Dragon

NASA zveřejnila datum prvního testovacího letu lodi Crew Dragon
, , aktualita
Kosmická loď Crew Dragon od společnosti SpaceX by se měla při prvním testovacím letu podívat do vesmíru už na začátku příštího roku. Loď poletí prozatím bez posádky a vypraví se k Mezinárodní vesmírné stanici. 
K oblíbeným
reklama
NASA se rozhodla vložit své naděje do dvou soukromých společnosti, které mají za úkol vyrobit pilotované kosmické lodě pro astronauty mířící do vesmíru z území USA. Jednou z těchto společností je i SpaceX Elona Muska, která kvůli Muskově chování bude muset čelit bezpečnostní prověrce
 
 
Datum prvního testovacího letu Crew Dragon prozatím bez astronautů NASA stanovila na 7. ledna příštího roku. Crew Dragon se při letu Demo-1 vydá na cestu k Mezinárodní vesmírné stanici. O něco později se do hry přidá i společnost Boeing, která svou loď Starliner pro přepravu astronautů vyšle do vesmíru v březnu roku 2019. První lety lodí s posádkou jsou předběžně plánovány na červen 2019 pro SpaceX a na srpen příštího roku pro Boeing. 
 
 
Už v létě tohoto roku Národní úřad pro letectví a kosmonautiku představil světu astronauty, které čekají nové mise na palubách těchto kosmických lodí. Loď Crew Dragon by měla být do kosmu vynesena na již dobře známé raketě Falcon 9 taktéž od SpaceX, a to ze stejné startovací rampy, která se používala pro misi Apollo 11 v roce 1969. NASA také uvažuje o tom, že by se pustila do provozování vesmírného turismu, pokud testovací lety kosmických lodí dopadnou dobře. 
 
Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Objevila se zmínka o AMD Ryzen 7 5700U, prý to bude Renoir Objevila se zmínka o AMD Ryzen 7 5700U, prý to bude Renoir
Sotva se objeví jedna generace procesorů, už se řeší ta následující a mnohdy i ta další. Nyní tu máme první zmínky o procesoru AMD Ryzen 7 5700U, který se objevil v uniklém benchmarku. Výsledky ale nejsou moc povzbudivé.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft Edge v betaverzi už v říjnu zamíří na Linux Microsoft Edge v betaverzi už v říjnu zamíří na Linux
Už v červnu minulého roku se hovořilo o tom, že by se mohla objevit verze prohlížeče Edge také pro operační systém Linux. Nemělo by to dlouho trvat a měla by být uvolněna první betaverze nového browseru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Quadro RTX generace Ampere se rýsují, jak vypadají a co nabídnou? Quadro RTX generace Ampere se rýsují, jak vypadají a co nabídnou?
Společnost NVIDIA by v dohledné době měla na trh vypustit také čistě pracovní grafické karty řady Quadro, které budou založeny na čipech rodiny Ampere. Zatím se objevila jedna, a to RTX A6000. Jaká je?
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA GeForce RTX 3090: jak se hraje v rozlišení 8K? NVIDIA GeForce RTX 3090: jak se hraje v rozlišení 8K?
NVIDIA ve své prezentaci nové generace herních karet ukázala také záběry z hraní v rozlišení 8K, na což se nyní zaměřili populární youtubeři Marques Brownlee a Linus z Linus Tech Tips. Jak se na dnešní možnost hrát v 8K dívají oni?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
HP uvádí kompaktní počítače s Windows a Chrome OS pro dobu koronavirovou HP uvádí kompaktní počítače s Windows a Chrome OS pro dobu koronavirovou
HP se přizpůsobuje době koronavirové, která nahrává práci z domova nebo v menších kancelářích. Výrobce proto představil malé desktopy vybavené převážně procesory AMD, ale také monitory či tiskárny.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik