www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>
>

NASA zveřejnila datum prvního testovacího letu lodi Crew Dragon

NASA zveřejnila datum prvního testovacího letu lodi Crew Dragon
, , aktualita
Kosmická loď Crew Dragon od společnosti SpaceX by se měla při prvním testovacím letu podívat do vesmíru už na začátku příštího roku. Loď poletí prozatím bez posádky a vypraví se k Mezinárodní vesmírné stanici. 
K oblíbeným
reklama
NASA se rozhodla vložit své naděje do dvou soukromých společnosti, které mají za úkol vyrobit pilotované kosmické lodě pro astronauty mířící do vesmíru z území USA. Jednou z těchto společností je i SpaceX Elona Muska, která kvůli Muskově chování bude muset čelit bezpečnostní prověrce
 
 
Datum prvního testovacího letu Crew Dragon prozatím bez astronautů NASA stanovila na 7. ledna příštího roku. Crew Dragon se při letu Demo-1 vydá na cestu k Mezinárodní vesmírné stanici. O něco později se do hry přidá i společnost Boeing, která svou loď Starliner pro přepravu astronautů vyšle do vesmíru v březnu roku 2019. První lety lodí s posádkou jsou předběžně plánovány na červen 2019 pro SpaceX a na srpen příštího roku pro Boeing. 
 
 
Už v létě tohoto roku Národní úřad pro letectví a kosmonautiku představil světu astronauty, které čekají nové mise na palubách těchto kosmických lodí. Loď Crew Dragon by měla být do kosmu vynesena na již dobře známé raketě Falcon 9 taktéž od SpaceX, a to ze stejné startovací rampy, která se používala pro misi Apollo 11 v roce 1969. NASA také uvažuje o tom, že by se pustila do provozování vesmírného turismu, pokud testovací lety kosmických lodí dopadnou dobře. 
 
Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet
Odebrání autonomie Kašmíru v Indii má důsledky i na zdejší online život. Vláda zde totiž vypnula internet, aby se lidé nemohli radikalizovat na sociálních sítích, což v důsledku ruší  lidem účty na nich kvůli neaktivitě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420 Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420
Nedostatek 14nm procesorů od Intelu se dá řešit třeba i tím, že se odvolá ukončení výroby stařičkých 22nm procesorů. Intel tak do hry vrací více než 6 let staré Pentium G3420, které se bude opět vyrábět.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane
Soudní proces mezi Elonem Muskem a záchranářem Vernem Unsworthem skončil. Tweet s nařčením z pedofilie soud neshledal takovým, aby Unsworth vyhrál a s tím i získal až 190 mil. USD, které žádal jako odškodnění.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů