www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Netgear Orbi Voice: Wi-Fi extender i chytrý reproduktor

Netgear Orbi Voice: Wi-Fi extender i chytrý reproduktor
, , aktualita
Také společnost Netgear začíná s výrobou chytrých reproduktorů. V tomto případě spolupracovala se společností Harman Kardon a přinesla reproduktor, který dokáže fungovat také jako Wi-Fi extender.
reklama
Před pár hodinami jsme vám představili nový chytrý reproduktor Huawei AI Cube, který v sobě kombinoval funkčnost chytrého reproduktoru a bezdrátového routeru. Dosti podobné zařízení představila také společnost Netgear, známá jako výrobce routerů a jiných síťových prvků. Její chytrý reproduktor nese jméno Orbi Voice a na jeho vývoji spolupracovala společnost Harman Kardon. Výsledkem je kvalitní reproduktor, který má 9cm woofer a 2,5cm tweeter. K tomu ale přidává "chytré" funkce, kde se zas Netgear obrátil k Amazonu a jeho Orbi Voice podporuje technologii Amazon Alexa.
 
Netgear Orbi Voice
 
Díky tomu všemu reproduktor umí nejen přehrávat hudbu (ze služeb Spotify, Amazon Music, Pandora, iHeartRadio, TuneIn, Deezer a dalších), ale také reagovat na příkazy a řídit chytré domácí spotřebiče, případně další funkce, kterými se chlubí reproduktory Amazon Echo. Funkcí navíc je zde ale možnost šíření Wi-Fi signálu, reproduktor totiž funguje jako Wi-Fi extender.
 
Netgear Orbi Voice
 
K tomu ale potřebuje, aby byl spárován s klasickým Wi-Fi routerem Netgear Orbi. I proto sice samotný reproduktor stojí $300, ale nabízen bude také i s routerem ve výhodném balíčku za $430 pro ty, kteří ještě nemají router Orbi. Poněvadž nabízí síťové funkce, nepřekvapí, že nefunguje na baterie, ale je připojen k elektrické síti. Navíc má i dva RJ45 porty. S routerem pak komunikuje na vlastním 5GHz kanále.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek