www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Netgear Orbi Voice: Wi-Fi extender i chytrý reproduktor

Netgear Orbi Voice: Wi-Fi extender i chytrý reproduktor
, , aktualita
Také společnost Netgear začíná s výrobou chytrých reproduktorů. V tomto případě spolupracovala se společností Harman Kardon a přinesla reproduktor, který dokáže fungovat také jako Wi-Fi extender.
K oblíbeným
reklama
Před pár hodinami jsme vám představili nový chytrý reproduktor Huawei AI Cube, který v sobě kombinoval funkčnost chytrého reproduktoru a bezdrátového routeru. Dosti podobné zařízení představila také společnost Netgear, známá jako výrobce routerů a jiných síťových prvků. Její chytrý reproduktor nese jméno Orbi Voice a na jeho vývoji spolupracovala společnost Harman Kardon. Výsledkem je kvalitní reproduktor, který má 9cm woofer a 2,5cm tweeter. K tomu ale přidává "chytré" funkce, kde se zas Netgear obrátil k Amazonu a jeho Orbi Voice podporuje technologii Amazon Alexa.
 
Netgear Orbi Voice
 
Díky tomu všemu reproduktor umí nejen přehrávat hudbu (ze služeb Spotify, Amazon Music, Pandora, iHeartRadio, TuneIn, Deezer a dalších), ale také reagovat na příkazy a řídit chytré domácí spotřebiče, případně další funkce, kterými se chlubí reproduktory Amazon Echo. Funkcí navíc je zde ale možnost šíření Wi-Fi signálu, reproduktor totiž funguje jako Wi-Fi extender.
 
Netgear Orbi Voice
 
K tomu ale potřebuje, aby byl spárován s klasickým Wi-Fi routerem Netgear Orbi. I proto sice samotný reproduktor stojí $300, ale nabízen bude také i s routerem ve výhodném balíčku za $430 pro ty, kteří ještě nemají router Orbi. Poněvadž nabízí síťové funkce, nepřekvapí, že nefunguje na baterie, ale je připojen k elektrické síti. Navíc má i dva RJ45 porty. S routerem pak komunikuje na vlastním 5GHz kanále.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností
Vědci na Binghamton University vyvinuli nový algoritmus umělé inteligence, který je schopen na sociální síti Twitter s vysokou úspěšností rozpoznat uživatele, kteří píší agresivní příspěvky s kyberšikanou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla
Dron v blízkosti letadla byl doposud obvykle průšvih a bylo našlápnuto k velkému maléru. Austrian Airlines je ale k letadlům vyšle záměrně. Budou totiž provádět kontroly stavu letadla místo lidských techniků. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje? Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje?
Americké Department of Energy (DOE) je organizace, která nechává stavět nejsilnější světové superpočítače a ta si nyní všimla společnosti Cerebras. Ta nedávno zaujala AI čipem s 1,2 biliony tranzistorů, který zabírá v podstatě celý wafer.
Včera, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí
Společnost QNAP přichází s novou řadou NAS označenou jako TVS-x72N, která má být cenově výhodná, nicméně o levných produktech jistě nemůžeme mluvit. Ostatně tu jsou procesory Core i3 a rychlá síť. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového? Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového?
Na pozorování další mezihvězdní komety je na rozdíl od té první dostatek času, respektive teprve bude, protože jí bude ještě řadu týdnů trvat, než se k nám přiblíží na nejkratší vzdálenost. Astronomové ale na nic nečekají. 
Včera, aktualita, Jan Vítek