www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Nová karta s TU102 vypadá jako speciál pro GeForce Now, ne nová Ti

Nová karta s TU102 vypadá jako speciál pro GeForce Now, ne nová Ti
, , aktualita
Nedávno jsme se pozastavili nad záznamem ukazujícím na vývoj nového GPU založeného na TU102, které by teoreticky mohlo být určeno pro údajnou GeForce RTX 2080 Ti ve verzi SUPER. Co je nového? 
K oblíbeným
reklama
Dle serveru Tom's Hardware by mělo jít o něco jiného, pokud nám jde o jisté GPU TU102, jež se objevilo v záznamu AIDA 64. My jsme do té doby řešili, zda půjde o novou GeForce RTX 2080 Ti SUPER (nebo 2080 SUPER Ti?), s níž by NVIDIA vytáhla do boje proti AMD. Problém byl už ale ten, že NVIDIA do boje s takovou kartou vůbec nemusí, protože AMD nemá konkurenci ani pro starou Ti, takže proč by si měli u zelených přidělávat starosti a ještě ohrožovat prodeje svých GeForce RTX TITAN? 
 
 
Dle nejnovějších informací ovšem daný čip TU102 zmiňovaný v poznámkách k nové verzi AIDA 64 skutečně existuje, ale přijde do poněkud odlišného koncového produktu. My jsme se přitom nedávno věnovali tomu, že NVIDIA na prvních serverech GeForce Now spouští podporu her s technologiemi RTX, respektive ray tracingu v těchto hrách. A právě v těchto serverech by nové karty měly sloužit. Potvrzeno to ale ještě nebylo a asi ani nikdy nebude, ale uvidíme. 
 
Informace pochází dle zdroje z diskusního fóra GeForce, kde se dozvíme, že karta s GPU RTX T10-8 pracuje v testovacím provozu hůř, než se očekávalo, a to v porovnání s pascalovskou Teslou P40, což má mít co do činění s podporou DX12 a RTX na Windows Server 2012. Jde přitom také o karty vybavené 8 GB paměti, což by i jednoznačně znamenalo osekání šířky sběrnice na úroveň karet RTX 2080 a 2070 a z takového materiálu by se ostatně nová RTX 2080 Ti SUPER stavěla těžko. 
 
Je tak pravděpodobné, že taková karta na trh vůbec nedorazí. AMD by mělo přichystat výkonnější Navi až v příštím roce a to už bychom mohli pomalu vyhlížet další generaci GeForce. Na druhou stranu NVIDIA by asi neměla velký problém s tím, aby na trh takovou kartu vyslala kdykoliv bude třeba a čím později v jejím životním cyklu, tím méně ji to může bolet. Ostatně v hi-endu jde také více než kdekoliv jinde o prestiž a kdyby příští Navi měly ohrožovat dnešní RTX 2080 Ti, nedivili bychom se, kdyby NVIDIA reagovala.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem
Deepfakes jsou čím dál tím větším problémem. Varuje před nimi stabice BBC, která se podílela na tvorbě falešného videa s Borisem Johnsonem a Jeremy Corbynem. Ukazuje, že je stále snazší udělat věrohodný podvrh.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink
Satelity Starlink jsou malé a skladné, a tak si jich jeden Falcon 9 může vzít na palubu celou kopu, čili šedesát. Nyní se přitom podařilo další takovou várku dostat na oběžnou dráhu a učinit další krok ke zprovoznění připravované sítě.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax
Noctua nedávno dostala na trh nové procesorové chladiče Chromax Black a nyní je doplňují ventilátory a příslušenství Chromax. Máme tu konkrétně modely NF-A20, NF-A12x15, NF-A9, NF-A9x14 či NF-A8.
Včera, aktualita, Jan Vítek
InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX
InWin si připravuje pod prostým označením 925 velkou skříň formátu Full Tower, která je tak určena pro výkonné PC sestavy. Sama nabídne krom potřebného místa mohutné tělo z broušeného hliníku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou
Acer na trh přináší monitor Predator CG437K P, který je určen pro ty nejnáročnější hráče. O tom ostatně svědčí už jeho úhlopříčka, ale vedle ní je tu i řada velice zajímavých specifikací a bohatá výbava.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář