www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Nová karta s TU102 vypadá jako speciál pro GeForce Now, ne nová Ti

Nová karta s TU102 vypadá jako speciál pro GeForce Now, ne nová Ti
, , aktualita
Nedávno jsme se pozastavili nad záznamem ukazujícím na vývoj nového GPU založeného na TU102, které by teoreticky mohlo být určeno pro údajnou GeForce RTX 2080 Ti ve verzi SUPER. Co je nového? 
K oblíbeným
reklama
Dle serveru Tom's Hardware by mělo jít o něco jiného, pokud nám jde o jisté GPU TU102, jež se objevilo v záznamu AIDA 64. My jsme do té doby řešili, zda půjde o novou GeForce RTX 2080 Ti SUPER (nebo 2080 SUPER Ti?), s níž by NVIDIA vytáhla do boje proti AMD. Problém byl už ale ten, že NVIDIA do boje s takovou kartou vůbec nemusí, protože AMD nemá konkurenci ani pro starou Ti, takže proč by si měli u zelených přidělávat starosti a ještě ohrožovat prodeje svých GeForce RTX TITAN? 
 
 
Dle nejnovějších informací ovšem daný čip TU102 zmiňovaný v poznámkách k nové verzi AIDA 64 skutečně existuje, ale přijde do poněkud odlišného koncového produktu. My jsme se přitom nedávno věnovali tomu, že NVIDIA na prvních serverech GeForce Now spouští podporu her s technologiemi RTX, respektive ray tracingu v těchto hrách. A právě v těchto serverech by nové karty měly sloužit. Potvrzeno to ale ještě nebylo a asi ani nikdy nebude, ale uvidíme. 
 
Informace pochází dle zdroje z diskusního fóra GeForce, kde se dozvíme, že karta s GPU RTX T10-8 pracuje v testovacím provozu hůř, než se očekávalo, a to v porovnání s pascalovskou Teslou P40, což má mít co do činění s podporou DX12 a RTX na Windows Server 2012. Jde přitom také o karty vybavené 8 GB paměti, což by i jednoznačně znamenalo osekání šířky sběrnice na úroveň karet RTX 2080 a 2070 a z takového materiálu by se ostatně nová RTX 2080 Ti SUPER stavěla těžko. 
 
Je tak pravděpodobné, že taková karta na trh vůbec nedorazí. AMD by mělo přichystat výkonnější Navi až v příštím roce a to už bychom mohli pomalu vyhlížet další generaci GeForce. Na druhou stranu NVIDIA by asi neměla velký problém s tím, aby na trh takovou kartu vyslala kdykoliv bude třeba a čím později v jejím životním cyklu, tím méně ji to může bolet. Ostatně v hi-endu jde také více než kdekoliv jinde o prestiž a kdyby příští Navi měly ohrožovat dnešní RTX 2080 Ti, nedivili bychom se, kdyby NVIDIA reagovala.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu
Společnost Toshiba se úplně zbavuje divize počítačů Dynabook. Výrazně většinový podíl tu už nějakou dobu měl Sharp a nyní mu prodala i zbývající pětinu. Toshiba tak končí s produkty, které ji pomohly proslavit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
8.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
7.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře