www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Nová karta s TU102 vypadá jako speciál pro GeForce Now, ne nová Ti

Nová karta s TU102 vypadá jako speciál pro GeForce Now, ne nová Ti
, , aktualita
Nedávno jsme se pozastavili nad záznamem ukazujícím na vývoj nového GPU založeného na TU102, které by teoreticky mohlo být určeno pro údajnou GeForce RTX 2080 Ti ve verzi SUPER. Co je nového? 
K oblíbeným
reklama
Dle serveru Tom's Hardware by mělo jít o něco jiného, pokud nám jde o jisté GPU TU102, jež se objevilo v záznamu AIDA 64. My jsme do té doby řešili, zda půjde o novou GeForce RTX 2080 Ti SUPER (nebo 2080 SUPER Ti?), s níž by NVIDIA vytáhla do boje proti AMD. Problém byl už ale ten, že NVIDIA do boje s takovou kartou vůbec nemusí, protože AMD nemá konkurenci ani pro starou Ti, takže proč by si měli u zelených přidělávat starosti a ještě ohrožovat prodeje svých GeForce RTX TITAN? 
 
 
Dle nejnovějších informací ovšem daný čip TU102 zmiňovaný v poznámkách k nové verzi AIDA 64 skutečně existuje, ale přijde do poněkud odlišného koncového produktu. My jsme se přitom nedávno věnovali tomu, že NVIDIA na prvních serverech GeForce Now spouští podporu her s technologiemi RTX, respektive ray tracingu v těchto hrách. A právě v těchto serverech by nové karty měly sloužit. Potvrzeno to ale ještě nebylo a asi ani nikdy nebude, ale uvidíme. 
 
Informace pochází dle zdroje z diskusního fóra GeForce, kde se dozvíme, že karta s GPU RTX T10-8 pracuje v testovacím provozu hůř, než se očekávalo, a to v porovnání s pascalovskou Teslou P40, což má mít co do činění s podporou DX12 a RTX na Windows Server 2012. Jde přitom také o karty vybavené 8 GB paměti, což by i jednoznačně znamenalo osekání šířky sběrnice na úroveň karet RTX 2080 a 2070 a z takového materiálu by se ostatně nová RTX 2080 Ti SUPER stavěla těžko. 
 
Je tak pravděpodobné, že taková karta na trh vůbec nedorazí. AMD by mělo přichystat výkonnější Navi až v příštím roce a to už bychom mohli pomalu vyhlížet další generaci GeForce. Na druhou stranu NVIDIA by asi neměla velký problém s tím, aby na trh takovou kartu vyslala kdykoliv bude třeba a čím později v jejím životním cyklu, tím méně ji to může bolet. Ostatně v hi-endu jde také více než kdekoliv jinde o prestiž a kdyby příští Navi měly ohrožovat dnešní RTX 2080 Ti, nedivili bychom se, kdyby NVIDIA reagovala.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google Chrome vylepší systém karet a synchronizaci Google Chrome vylepší systém karet a synchronizaci
Oblíbený internetový prohlížeč Google Chrome se v průběhu podzimu dočká několika užitečných vylepšení. Především to bude správa otevřených karet, odkazů, ale také jejich synchronizace napříč různými zařízeními.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA testuje autonomní vrtačku ARADS pro hledání života na Marsu NASA testuje autonomní vrtačku ARADS pro hledání života na Marsu
Vrtačka ARADS od vesmírné agentury se už na vyprahlé poušti Atacama testuje nějaký ten pátek. Má sloužit k hledání života na Marsu a nyní se pracuje na autonomním ovládání vrtáku, které je na rudé planetě nezbytností.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků
Citlivým údajem může být i fotografie registrační značky. To postihlo obchodní řetězec Tesco ve Velké Británii, který měl nedávno problém s tím, že databázi snímků RZ svých zákazníků nechal povalovat volně na internetu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek24 komentářů
Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux
Společnost Epic Games nekončí s pravidelným nabízením her zdarma a nyní si připravila rovnou celou Batman Arkham Collection a Lego Batman čítající celkem šest her. Brzy pak přijde do nabídky zdarma i Metro: 2033 Redux.
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek