NVIDIA Ampere ve 3. kvartálu? Výrobci karet už čistí sklady

NVIDIA Ampere ve 3. kvartálu? Výrobci karet už čistí sklady
, , aktualita
V roce 2018 vrcholila druhá vlna těžby kryptoměn na grafických kartách a měla své dopady na nástup prvních GeForce RTX. Nyní už může NVIDIA se svými partnery lépe plánovat a my se dozvídáme, že ti už se připravují na nástup Ampere.
K oblíbeným
reklama
Před dvěma lety tak právě probíhal už znatelný útlum zájmu o grafické karty, neboť na trh přišly nové ASIC zvládající i těžbu Etherea, které bylo hlavním cílem těžby na grafikách. Ta velice brzy přestala být zajímavá a tuto situaci nezvládla z hlediska své předpovědi především NVIDIA, která skončila společně se svými AIB partnery se sklady plnými GPU a karet, o něž byl pramalý zájem.
 
Těžaři už nekupovali, ceny karet byly stále vysoké kvůli někdejšímu nedostatku a jen neochotně se dostávaly alespoň na původní úroveň, a tak není divu, že lidé raději už čekali na to, co přinese nová generace. Nebýt toho všeho, pravděpodobně jsme se dočkali karet Turing dříve než na konci prázdnin. 
 
 
Dnes už může NVIDII brzdit v rozletu leda koronavir, který má ale jiné projevy než mělo opadnutí těžby kryptoměn na grafikách. Dopad může být ale stejný v neochotě lidí kupovat nový hardware, ovšem na druhou stranu si NVIDIA mohla daleko lépe pohlídat produkci a zaplnění skladů a Ampere se na trh nyní také ještě nechystá. Ale kdo ví, jak bude ekonomická situace vypadat za půl roku. 
 
Dle již smazané zprávy serveru China Times máme očekávat, že Ampere přijde na trh v průběhu třetího kvartálu, což by znamenalo, že NVIDIA odhalí své karty dříve než AMD
 
Další informace je ta, že AIB partneři NVIDIE začínají s čištěním skladů, čili dle toho se dají očekávat cenové škrty či jiné pobídky ke koupi stávajících GeForce RTX 2000. A vedle toho už začíná být jasné, že karty RTX 2080 Ti Super se opravdu nedočkáme a NVIDIA tohoto žolíka nakonec nevytáhne. 
 
Uvidíme, zda nám Jensen Huang něco z toho potvrdí ve své prezentaci chystané na 14. května. Samozřejmě neočekáváme, že by hned představil herní Ampere, ale mohl by alespoň naznačit, kdy přijde nová generace. 
 
Dle China Times také máme očekávat alespoň tři nová herní GPU představená najednou, takže by mohlo jít o RTX 3080 Ti, RTX 3080 a RTX 3070, po nichž se objeví další, ale až v příštích kvartálech. Pokud jsou také informace o čištění skladů správné, měli bychom to poznat na cenách karet během příštích týdnů. Spíše ale půjde o karty RTX, neboť modely GTX generace Turing v nejbližší době nahrazeny nebudou, takže není důvod se jich zbavovat.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře