reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

NVIDIA i AMD získávají pozitivní ohlasy analytiků

25.9.2018, Jan Vítek, aktualita
NVIDIA i AMD získávají pozitivní ohlasy analytiků
NVIDIA v poslední době nesbírala velké pochvaly od analytiků. Ovšem i mezi nimi se samozřejmě najdou různé názory a ty pozitivní přicházejí z Bank of America. Doporučení investovat se také objevila ve spojitosti s AMD. 
Merrill Lynch spadající pod Bank of America vidí NVIDII v dobrém světle s ohledem na to, že bude dle předpokladů pokračovat silná poptávka po generaci Pascal a pak bylo zmíněno to, že i když veřejnost nebude mít tak velký zájem o čipy Turing, NVIDIA je může nasadit na kartách pro umělou inteligenci. To je bezesporu pravda, neboť Turing je architektura, která pokračuje ve šlépějích Volty a také obsahuje jádra Tensor. 
 
 
Dle společnosti Merrill Lynch je tak nyní NVIDIA stále vhodná společnost pro investice a reaguje také na dřívější negativní hodnocení tím, že je označuje za pravděpodobně krátkozraké, jak uvádí analytik Vivek Arya. Poukazuje na aktuální lepší dostupnost karet Pascal a s ní spojené nižší ceny a že i tato generace má zákazníkům co říci. Řada lidí nemusí být ochotna vynaložit tak velké prostředky na nákup nové karty rodiny RTX, ale právě proto tu jsou i staré Pascaly. 
 
Ostatně analýza od Morgan Stanley si všímala jen toho, co GeForce RTX představují teď hned a vůbec nebrala v potaz jejich možný potenciál. Jedním dechem je třeba dodat, že tyto karty skutečně mohou představovat neúspěšnou generaci, o tom není sporu. Ale nemusí, a právě proto je předčasné mluvit o zklamání. 
 
Jak také už bylo uvedeno, generace Turing je velice silná také v umělé inteligenci, kde se projektuje velký růst a NVIDIA je v této disciplíně obzvláště silná. Čili pokud Turing zklame jako herní generace, v případě AI to může být zcela jiné. 
 
Co se týče společnosti AMD, ta by mohla přijít s čipy Polaris 30, ale na ty herní veřejnost rozhodně nečeká se stejnými nadějemi jako na Navi. Nejjistěji se jeví nástup 7nm čipů Vega před koncem tohoto roku, ovšem ty do herního světa zasáhnout nemají a co se týče příchodu Navi, zatím nevíme nic bližšího. RBC Capital Markets a jejich Mitch Steves ale také mají slova uznání pro tuto firmu a nepřekvapivě jde především o jeho výkon na trhu s procesory x86. I zde se mluví o potenciálně velkém průlomu, jak jsme se zmínili zrovna včera. Steves pokračuje, že sám věří v sílu připravovaných produktů AMD a v potenciál této firmy získat větší podíl na trhu. 
 
Zdroj: wccftech


reklama