www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA má nové ovladače, hry zdarma i tři další monitory G-Sync Compatible

NVIDIA má nové ovladače, hry zdarma i tři další monitory G-Sync Compatible
, , aktualita
NVIDIA může ohlásit hned tři novinky. Jednak po dlouhé době rozšiřuje základní nabídku monitorů s označením G-Sync Compatible, které jsou tak původně pro FreeSync a dále má k dispozici nové ovladače i nové hry nabízené zdarma ke kartám.
K oblíbeným
reklama
Zákazníky budou asi povětšinou zajímat právě ony hry zdarma, které v řadě případů dokáží slušně zvednout hodnotu prodávaných karet. V tomto případě jde o "RTX bundle" s názvem Triple Threat, takže ten se týká výhradně grafických karet GeForce RTX, a to navíc pouze modelů RTX 2080 a RTX 2080 Ti. Ostatně ani není divu vzhledem k tomu, že jde o tři zásadní tituly včetně dvou horkých novinek, a sice Metro Exodus, Anthem a Battlefield V. Ovšem ani zájemci o RTX 2070 a RTX 2060 úplně neostrouhají, jen si mohou vybrat pouze jednu ze tří jmenovaných her. 
 
 
NVIDIA už na CES 2019 ohlásila základní nabídku monitorů s označením G-Sync Compatible. Těch bylo dosud pouze dvanáct a jde o monitory určené původně pro FreeSync, které prošly firemními testy, a mohou být díky tomu využity pro základní synchronizaci na kartách GeForce. Dané testy přitom jsou nastaveny evidentně velice přísně, když jimi prošel pouze tucet modelů z cca čtyř set testovaných.
 
Otázka tak je, zda nejsou nastaveny až zbytečně moc přísně, aby se náhodou neukázalo, že se dá takto využít téměř každý monitor s FreeSync. Ostatně nedlouho po CES se ozvala i společnost MSI, která se asi cítila dotčena, že mezi tuctem vyvolených není žádný její model. Hlásila tak do světa, že až na pár výjimek jsou všechny její monitory pro FreeSync kompatibilní i s G-Sync.
 
Nicméně poté už toto téma utichlo a ožívá až nyní, kdy byl seznam G-Sync Compatible rozšířen o další tři modely, jejichž seznam firmu MSI opět nepotěší:
  • BenQ XL2540-B/ZOWIE XL LCD
  • Acer XF250Q
  • Acer ED273 A
Nakonec tu máme nové ovladače Game Ready, které jsou už od včerejšího dne k dispozici. Nové GeForce Graphics Drivers 419.35 WHQL nabízí optimalizace pro Apex Legends a dále pak pro hry The Division 2 a Devil May Cry 5, které přijdou na trh v prvním případě v pátek a v druhém příští týden. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem
Ray tracing má na letošním GDC velkou pozornost a věnuje se mu řada firem. Mezi nimi jsou i Epic Games v jejichž Unreal Enginu bylo vytvořeno demo Troll. Samotný engine s podporou ray tracingu bude také brzy k dispozici. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné? GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné?
Výsledky spojené s grafickou kartou GeForce GTX 1650 se objevily v benchmarku Final Fantasy XV a vyhrabal je jako obvykle TUM APISAK. Hlavní informace je, že GTX 1650 by měla mít víceméně stejný výkon jako GTX 1050 Ti. Je to dost? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Valve konečně ukázali novou podobu Steamu Valve konečně ukázali novou podobu Steamu
Ve světle zpráv o nástupu obchodu Epic Games Store působí Steam jako platforma, jejíž provozovatel se ještě nevzpamatoval z utrženého šoku. Nicméně my bychom se brzy měli dočkat alespoň přepracovaného rozhraní slibovaného už řadu let. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami
Automobilka Volvo oznámila, že od roku 2020 bude do vozů instalovat systémy, které budou rozpoznávat chování řidiče. Kamery budou snímat, zda se nedívá např. na mobil a systém bude i vyhodnocovat, zda není opilý.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala