NVIDIA prý odložila nástup RTX 3060 Ti na prosinec

NVIDIA prý odložila nástup RTX 3060 Ti na prosinec
, , aktualita
Nevíme, zda je to pravda a je zřejmé, že se to nedozvíme a NVIDIA ani nemá co oznamovat a vysvětlovat. Grafické karty GeForce RTX 3060 Ti totiž ještě ani nebyly oficiálně představeny, nicméně očekávali jsme je tento měsíc. 
K oblíbeným
reklama
NVIDIA dle Expreview aktuálně plánuje vypuštění karet GeForce RTX 3060 Ti na 2. prosince. Dříve však mělo platit datum 17. listopadu, čemuž by se i dalo věřit vzhledem k tomu, že v Číně už odstartoval i předprodej těchto karet. Vedle nich jsou navíc inzerovány i GeForce RTX 3060, které mají dorazit ještě později. 
 
 
Sama NVIDIA se ovšem o GeForce RTX 3060 Ti dosud oficiálně ani slůvkem nezmínila a i kdyby ano, dalo by se očekávat, že stejně jako v případě RTX 3070 jen potichu změní datum dostupnosti. Nakonec je ale stejně možné, že předchozí informace byly mylné a že se na 17. listopadu chystá a chystalo pouze představení karty RTX 3060 Ti, která by se mohla stát mírně výkonnější alternativou pro RTX 2080 Super. 
 
Pokud ale jde o odklad, pravděpodobně se jedná o snahu počkat na naskladnění většího počtu karet. My máme za sebou vypuštění RTX 3070 v minulém týdnu a ačkoliv NVIDIA slibovala, že zásoby budou mnohem větší než v případě RTX 3080 (či snad dokonce RTX 3090), nakonec to vyšlo nastejno. Jednoduše řečeno, je jedno, jestli do obchodu dorazí pár set kusů namísto několika desítek, když jsou stejně v okamžiku vyprodané a většina zákazníků může jen smutně koukat na informace o budoucím zahájení prodeje, neznámých cenách, atp. 
 
NVIDIA zatím v případě RTX 3060 Ti nemusí řešit konkurenci, neboť tato karta zatím nemá připraveného žádného soupeře. Navi 10 jsou v podstatě mimo hru stejně jako RTX 2000 a nové známé Radeony začínají až na 579 USD, takže do segmentu karty RTX 3060 Ti s očekávanou cenou 400 USD nezasahují. Tato situace se ale může do prosince změnit. 
 
GeForce RTX 3060 Ti naváže na RTX 2060 Super, s níž bude sdílet naprosto stejný paměťový subsystém s 8 GB GDDR6 o propustnosti 448 GB/s. NVIDIA pak využije GPU GA104 z karet RTX 3070, které zde bude mít 4864 CUDA jader na 1410 až 1665 MHz. Celkové TBP karty se dostane na 180 W. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TSMC si vyhradí část produkce pro automotive, důvodem jsou americké sankce TSMC si vyhradí část produkce pro automotive, důvodem jsou americké sankce
Tchaj-wanské Ministerstvo financí ohlásilo, že se dohodlo se společností TSMC na tom, aby ta vyhradila část své produkce výrobě čipů využívaných v automobilech. Příčina je přitom zakopána v amerických sankcích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Musk vypíše soutěž o nejlepší technologii zachytávání CO2, vítěz získá 100 mil. USD Musk vypíše soutěž o nejlepší technologii zachytávání CO2, vítěz získá 100 mil. USD
Elon Musk je znám tím, že chce pomoci lidstvu zbavit se fosilních paliv. Jedním z nových projektů bude i soutěž o nejlepší systém zachytávání oxidu uhličitého, přičemž ve hře je cena ve výši 100 milionů USD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
NVIDIA žádá výrobce, aby udávali TGP a takty mobilních grafických karet NVIDIA žádá výrobce, aby udávali TGP a takty mobilních grafických karet
NVIDIA nedávno potvrdila, že nová generace mobilních grafických karet GeForce už nebude rozdělena na základní Max-P a slabší Max-Q pro úspornější či tenčí počítače. Jak ale zákazník zjistí, co si kupuje? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Digitimes: Intel se firmě TSMC ještě neupsal Digitimes: Intel se firmě TSMC ještě neupsal
V posledních dnech a týdnech se mluvilo o tom, že Intel se jistojistě chystá využít výrobní kapacity firmy TSMC k výrobě procesorů či snad dalších produktů, ovšem dle Digitimes žádná taková dohoda ještě neexistuje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Cyberpunk 2077 dostal patch na verzi 1.1, herní vylepšení přijdou později Cyberpunk 2077 dostal patch na verzi 1.1, herní vylepšení přijdou později
Studio CD Projekt Red o víkendu vypustilo do světa první velkou záplatu pro Cyberpunk 2077, která verzi hry povýší na 1.1 a je určena pro PC, konzole i Stadii. Jde především o ladění, opravy, přičemž herní vylepšení ještě nečekejme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře