www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA zažila silný kvartál, připravuje po Ampere vícečipovou generaci Hopper?

NVIDIA zažila silný kvartál, připravuje po Ampere vícečipovou generaci Hopper?
, , aktualita
NVIDIA se může pochlubit tržbami, které se opět dostaly nad hranici 3 miliard dolarů. Není to sice tak dobré jako před rokem, ale mezikvartální růst je obrovský. Vedle toho se můžeme pobavit o kódovém označení Hopper. 
K oblíbeným
reklama
Třetí kvartál fiskálního roku 2020 pro NVIDII skončil 27. října a nyní již víme, že se jí během něj podařilo utržit 3,01 miliard dolarů. To představuje meziroční pokles z 3,18 miliardy, ale mezikvartální růst z 2,58 miliardy a ukazuje se, že NVIDIA se pomalu vrací k tržbám z doby před krizí na trhu s grafickými kartami, kterou přineslo opadnutí druhé vlny těžby kryptoměn. 
 
 
NVIDIA sice dokázala zvýšit marže, ovšem i kvůli vyšším provozním výdajům je nakonec čistý zisk i zisk na akcii o více než čtvrtinu nižší než přeed rokem. Když se ale podíváme na mezikvartální srovnání, pak naopak vidíme o více než 60 procent vyšší čistý zisk, a to vše dle GAAP principů. Tabulka Non-GAAP je pro meziroční srovnání výsledků NVIDIE už mnohem přívětivější. 
 
Jensen Huang k tomu řekl, že za dobré výsledky mohou především prodeje herních karet a serverových produktů. Mluvil tak především o řadě RTX a ray tracingu, respektive o "realismu v počítačové grafice" a pak o umělé inteligenci, která se zase týká oněch serverových produktů. NVIDIA se také chystá 20. prosince všem akcionářům vyplatit dividendy 0,16 USD na akcii. 
 
Výhled na poslední kvartál fisk. roku 2020, který nezahrnuje dopady akvizice firmy Mellanox, udává tržby kolem 2,95 miliard (+/- 2 %), silný růst na trhu s datovými centry a sezónní pokles příjmů z notebookových GPU. Marže mají být stejné nebo mírně vyšší a provozní výdaje 1 miliardu či 800 milionů (GAAP a non-GAAP). 
 
A co Hopper? Tato generace by měla následovat po připravované Ampere a NVIDIA by tak měla uctít památku Grace Hoppera, který jako počítačový vědec programoval systém Harvard Mark I a sloužil americkým zájmům během 2. světové války. Nyní již smazaná zpráva z Twitteru (@kopite7kimi) také zmínila, že Ampere se chystá na první polovinu roku 2020, což odpovídá tomu, co jsme slyšeli nedávno. 
 
No a především by generace Hopper už měla zahrnovat MCM, čili vícečipové moduly, neboli GPU složená z více samostatných a propojených částí. Nemělo by přitom jít o kombinaci jednoho GPU a více pamětí, neboť o tom by nemělo smysl vůbec mluvit. S přihlédnutím ke kadenci NVIDIE by se dalo očekávat, že Hopper by mohl nastoupit nejdříve v roce 2022.  
 
Zdroj: TZ NVIDIA 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
Včera, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků
Služba Uber zveřejnila svou bezpečnostní zprávu za uplynulé dva roky. Bohužel nebylo vše bez problémů a jen v USA se objevily tisíce případů sexuálních útoků, desítky úmrtí při nehodách a několik vražd.
Včera, aktualita, Milan Šurkala