www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA zažila silný kvartál, připravuje po Ampere vícečipovou generaci Hopper?

NVIDIA zažila silný kvartál, připravuje po Ampere vícečipovou generaci Hopper?
, , aktualita
NVIDIA se může pochlubit tržbami, které se opět dostaly nad hranici 3 miliard dolarů. Není to sice tak dobré jako před rokem, ale mezikvartální růst je obrovský. Vedle toho se můžeme pobavit o kódovém označení Hopper. 
K oblíbeným
reklama
Třetí kvartál fiskálního roku 2020 pro NVIDII skončil 27. října a nyní již víme, že se jí během něj podařilo utržit 3,01 miliard dolarů. To představuje meziroční pokles z 3,18 miliardy, ale mezikvartální růst z 2,58 miliardy a ukazuje se, že NVIDIA se pomalu vrací k tržbám z doby před krizí na trhu s grafickými kartami, kterou přineslo opadnutí druhé vlny těžby kryptoměn. 
 
 
NVIDIA sice dokázala zvýšit marže, ovšem i kvůli vyšším provozním výdajům je nakonec čistý zisk i zisk na akcii o více než čtvrtinu nižší než přeed rokem. Když se ale podíváme na mezikvartální srovnání, pak naopak vidíme o více než 60 procent vyšší čistý zisk, a to vše dle GAAP principů. Tabulka Non-GAAP je pro meziroční srovnání výsledků NVIDIE už mnohem přívětivější. 
 
Jensen Huang k tomu řekl, že za dobré výsledky mohou především prodeje herních karet a serverových produktů. Mluvil tak především o řadě RTX a ray tracingu, respektive o "realismu v počítačové grafice" a pak o umělé inteligenci, která se zase týká oněch serverových produktů. NVIDIA se také chystá 20. prosince všem akcionářům vyplatit dividendy 0,16 USD na akcii. 
 
Výhled na poslední kvartál fisk. roku 2020, který nezahrnuje dopady akvizice firmy Mellanox, udává tržby kolem 2,95 miliard (+/- 2 %), silný růst na trhu s datovými centry a sezónní pokles příjmů z notebookových GPU. Marže mají být stejné nebo mírně vyšší a provozní výdaje 1 miliardu či 800 milionů (GAAP a non-GAAP). 
 
A co Hopper? Tato generace by měla následovat po připravované Ampere a NVIDIA by tak měla uctít památku Grace Hoppera, který jako počítačový vědec programoval systém Harvard Mark I a sloužil americkým zájmům během 2. světové války. Nyní již smazaná zpráva z Twitteru (@kopite7kimi) také zmínila, že Ampere se chystá na první polovinu roku 2020, což odpovídá tomu, co jsme slyšeli nedávno. 
 
No a především by generace Hopper už měla zahrnovat MCM, čili vícečipové moduly, neboli GPU složená z více samostatných a propojených částí. Nemělo by přitom jít o kombinaci jednoho GPU a více pamětí, neboť o tom by nemělo smysl vůbec mluvit. S přihlédnutím ke kadenci NVIDIE by se dalo očekávat, že Hopper by mohl nastoupit nejdříve v roce 2022.  
 
Zdroj: TZ NVIDIA 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Herní GDC se neruší a grafická GTC zatím také ne, těšit se můžeme na březen Herní GDC se neruší a grafická GTC zatím také ne, těšit se můžeme na březen
Nedávno jsme se dozvěděli o zrušení konference Mobile Worlds Congress 2020, která se měla konat v Barceloně. Přirozeně se tak vynořily obavy o rušení dalších akcí podobného ražení, takže jaké jsou nejnovější zprávy?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hamás napadal telefony izraelských vojáků malwarem, lákal je na ženy Hamás napadal telefony izraelských vojáků malwarem, lákal je na ženy
Válka mezi Izraelem a palestinským Hamásem se odehrává na více frontách. Jednou z nich je i sledování pomocí mobilních telefonů malwarem. K tomu využili populární metodu catphishingu, kdy se vydávali za atraktivní ženy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Po Kingdom Come bude zdarma Assassin's Creed: Syndicate Po Kingdom Come bude zdarma Assassin's Creed: Syndicate
Po hře Kingdom Come: Deliverance, kterou Epic Games ve svém obchodě až do tohoto čtvrtka nabízí zcela zdarma, přijde další hra, respektive dvojice her a jednou z nich bude Assassin's Creed: Syndicate. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
TrendForce očekává problémy s dodávkami notebooků, monitorů dalšího hardwaru TrendForce očekává problémy s dodávkami notebooků, monitorů dalšího hardwaru
Během minulého týdne se měly po poněkud mrazivých oslavách v Číně opět začít rozjíždět továrny, ovšem ukázalo se, že leckde chybějí pracovníci. Nyní tu máme už přesnější čísla od TrendForce, která ukazují dopad na výrobu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jensen Huang: nejpopulárnější herní konzole budou notebooky s GeForce Jensen Huang: nejpopulárnější herní konzole budou notebooky s GeForce
Letos se dočkáme nových herních konzolí firem Sony a Microsoft, jejichž nástup se bezprostředně týká také NVIDIE či jiných společností orientovaných na PC hardware. A Jensen Huang opět brojí proti konzolím.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře