www.svethardware.cz
>
>
>
>

Osmijádrový Coffee Lake S se ukázal v Sandře

Osmijádrový Coffee Lake S se ukázal v Sandře
, , aktualita
Intel už evidentně má k dispozici vzorky procesoru Coffee Lake S vybaveného osmi jádry, na nějž asi čeká i AMD, aby proti němu nasadilo procesor Ryzen 7 2800X. Nový Core i7 se už ukázal ve výsledcích Sandry. 
reklama
Nový osmijádrový Intel se tak dostal do databáze společnosti SiSoftware i se svými osmi fyzickými a šestnácti logickými jádry, která ovšem byla zatím taktována na frekvenci 2,6 GHz. To však asi není zrovna hodnota, na niž Intel cílí, ale to bude spojeno právě s tím, že jde zatím o inženýrský vzorek. 
 
 
Databáze nám také prozradila, že tento procesor bude mít dle očekávání 16 MB paměti L3 cache a pak osmkrát 256 kB L2 cache. Očekává se také, že jej budou podporovat základní desky i s čipsetem Z370 nebo jinými ze 300 Series, a tedy ne pouze chystaný Intel Z390
 
AMD se už dříve nechalo slyšet, že svůj dosud neohlášený procesor Ryzen 7 2800X schovává pro případ nouze a není tak těžké vytušit, že ten přijde právě s nástupem osmijádrového Coffee Lake-S. Můžeme očekávat, že v ten moment si Intel opět vezme prvenství s ohledem na vícevláknový výkon desktopových procesorů. Tomu se AMD bude snažit zabránit a lze očekávat, že se mu to podaří alespoň s ohledem na poměr výkonu a ceny. I když je tu otázka, co právě s cenami provede Intel. 
 
Krom toho zbývá zjistit, na jakých taktech bude nové osmijádro Intelu pracovat. Bude však bezpochyby vyráběno novým 14nm++ procesem, takže maximální takt určitě nebude nízký. Mohl by dosáhnout 4,7 GHz jako v případě Core i7-8700K, nebo může být i podstatně vyšší. Ostatně už 8. června by měl na trh přijít výroční procesor Core i7-8086K se šesti jádry a taktem 4 až 5,1 GHz. Takt všech zatížených jader ale pochopitelně tak vysoký nebude a lze jej odhadnout na cca 3,5 GHz, což bude záviset i na stanoveném TDP. 
 
V červnu by už mohly přijít na svět inženýrské vzorky, které se budou blížit finálnímu produktu, tak si počkejme. Ostatně i první 6jádrové Coffee Lake-S se v databázi Sandry nejdříve objevily jako pouze 3,1GHz. 
 
Zdroj: SiSoft


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Evropsko-japonská sonda vyzkoušela dosud nejsilnější iontové motory Evropsko-japonská sonda vyzkoušela dosud nejsilnější iontové motory
Vesmírná sonda BepiColombo Mercury je výsledkem spolupráce evropské agentury ESA a japonské JAXA. Míří k Merkuru, na jehož oběžné dráze se má usídlit, a to s využitím dosud nejsilnějšího iontového pohonu, jaký byl kdy vyroben. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Google genderově vyvažuje svůj Překladač Google genderově vyvažuje svůj Překladač
Aby se některé pohlaví necítilo diskriminováno v Překladači společnosti Google, ten nyní zavádí genderově vyvážené překlady, které by měly ve vybraných jazycích zobrazovat všechny možné varianty překladu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nové Windows 10 mají problém s instalací ovladačů NVIDIA, jak jej vyřešit? Nové Windows 10 mají problém s instalací ovladačů NVIDIA, jak jej vyřešit?
Pokud si provedete čistou instalaci systému Windows October 2018 Update, můžete se setkat s chybou, která vám znemožní nainstalovat rovněž nové grafické ovladače od NVIDIE, a to s hláškou "NVIDIA Installer cannot continue". Co dál?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
DeepMind poodhalil AlphaZero, neporazitelnou AI pro Go i šachy DeepMind poodhalil AlphaZero, neporazitelnou AI pro Go i šachy
Projekt DeepMind poodhalil více údajů o umělé inteligenci pro hraní deskových her díky publikaci článku na toto téma. AlphaZero se totiž dokáže učit bez pomoci člověk a umí nejen hru Go, ale zvládá i klasické šachy nebo hru shogi.
8.12.2018, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Další Far Cry dorazí už v únoru, přijde New Dawn Další Far Cry dorazí už v únoru, přijde New Dawn
Do velice obsáhlé herní franšízy Far Cry už necelý rok po vydání Far Cry 5 přibyde další titul, a sice post-apokalyptický New Dawn. Ten dorazí už 15. února a vedle toho se můžeme podívat na výsledky udílení Game Awards. 
8.12.2018, aktualita, Jan Vítek6 komentářů