www.svethardware.cz
>
>
>
>

Osmijádrový Coffee Lake S se ukázal v Sandře

Osmijádrový Coffee Lake S se ukázal v Sandře
, , aktualita
Intel už evidentně má k dispozici vzorky procesoru Coffee Lake S vybaveného osmi jádry, na nějž asi čeká i AMD, aby proti němu nasadilo procesor Ryzen 7 2800X. Nový Core i7 se už ukázal ve výsledcích Sandry. 
K oblíbeným
reklama
Nový osmijádrový Intel se tak dostal do databáze společnosti SiSoftware i se svými osmi fyzickými a šestnácti logickými jádry, která ovšem byla zatím taktována na frekvenci 2,6 GHz. To však asi není zrovna hodnota, na niž Intel cílí, ale to bude spojeno právě s tím, že jde zatím o inženýrský vzorek. 
 
 
Databáze nám také prozradila, že tento procesor bude mít dle očekávání 16 MB paměti L3 cache a pak osmkrát 256 kB L2 cache. Očekává se také, že jej budou podporovat základní desky i s čipsetem Z370 nebo jinými ze 300 Series, a tedy ne pouze chystaný Intel Z390
 
AMD se už dříve nechalo slyšet, že svůj dosud neohlášený procesor Ryzen 7 2800X schovává pro případ nouze a není tak těžké vytušit, že ten přijde právě s nástupem osmijádrového Coffee Lake-S. Můžeme očekávat, že v ten moment si Intel opět vezme prvenství s ohledem na vícevláknový výkon desktopových procesorů. Tomu se AMD bude snažit zabránit a lze očekávat, že se mu to podaří alespoň s ohledem na poměr výkonu a ceny. I když je tu otázka, co právě s cenami provede Intel. 
 
Krom toho zbývá zjistit, na jakých taktech bude nové osmijádro Intelu pracovat. Bude však bezpochyby vyráběno novým 14nm++ procesem, takže maximální takt určitě nebude nízký. Mohl by dosáhnout 4,7 GHz jako v případě Core i7-8700K, nebo může být i podstatně vyšší. Ostatně už 8. června by měl na trh přijít výroční procesor Core i7-8086K se šesti jádry a taktem 4 až 5,1 GHz. Takt všech zatížených jader ale pochopitelně tak vysoký nebude a lze jej odhadnout na cca 3,5 GHz, což bude záviset i na stanoveném TDP. 
 
V červnu by už mohly přijít na svět inženýrské vzorky, které se budou blížit finálnímu produktu, tak si počkejme. Ostatně i první 6jádrové Coffee Lake-S se v databázi Sandry nejdříve objevily jako pouze 3,1GHz. 
 
Zdroj: SiSoft


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei možná přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei možná přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick
Společnost Epic Games ukázala ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick, ačkoliv tato technika vykreslování obrazu se při prezentaci hry nedostala zrovna do popředí. A přitom je využita pro řadu prvků. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Adobe varuje zákazníky, že musí využívat nové aplikace Creative Cloud, aby jim nehrozil postih Adobe varuje zákazníky, že musí využívat nové aplikace Creative Cloud, aby jim nehrozil postih
Adobe je známý jako softwarová společnost, která si osvojila model předplatného a moderní pojetí "prodeje" softwaru. Zákazníci si nekupují kopii, nýbrž stornovatelnou licenci na využití produktu a co s tím může přicházet, nám nyní Adobe předvádí naživo. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek
Hubble se podíval na galaxii, již kolize změnila v rodiště nových hvězd Hubble se podíval na galaxii, již kolize změnila v rodiště nových hvězd
Kdysi spirální galaxie NGC 4485 se v dávné minulosti téměř srazila s mnohem větší galaxií NGC 4490. Srážka nebyla přímá, ale i tak změnila menší galaxii v rodiště nových hvězd, na něž se nyní blíže podíval Hubble. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen "Picasso" odhalují své takty AMD Ryzen "Picasso" odhalují své takty
AMD už dokončuje svou novou generaci desktopových APU, což jsou čipy, které nesou kódové označení Picasso. A máme tu opět známého thajského leakera, který nám prozradí, jaké takty můžeme očekávat. O takty totiž zde půjde především. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek