www.svethardware.cz
>
>
>
>

Osmijádrový Coffee Lake S se ukázal v Sandře

Osmijádrový Coffee Lake S se ukázal v Sandře
, , aktualita
Intel už evidentně má k dispozici vzorky procesoru Coffee Lake S vybaveného osmi jádry, na nějž asi čeká i AMD, aby proti němu nasadilo procesor Ryzen 7 2800X. Nový Core i7 se už ukázal ve výsledcích Sandry. 
reklama
Nový osmijádrový Intel se tak dostal do databáze společnosti SiSoftware i se svými osmi fyzickými a šestnácti logickými jádry, která ovšem byla zatím taktována na frekvenci 2,6 GHz. To však asi není zrovna hodnota, na niž Intel cílí, ale to bude spojeno právě s tím, že jde zatím o inženýrský vzorek. 
 
 
Databáze nám také prozradila, že tento procesor bude mít dle očekávání 16 MB paměti L3 cache a pak osmkrát 256 kB L2 cache. Očekává se také, že jej budou podporovat základní desky i s čipsetem Z370 nebo jinými ze 300 Series, a tedy ne pouze chystaný Intel Z390
 
AMD se už dříve nechalo slyšet, že svůj dosud neohlášený procesor Ryzen 7 2800X schovává pro případ nouze a není tak těžké vytušit, že ten přijde právě s nástupem osmijádrového Coffee Lake-S. Můžeme očekávat, že v ten moment si Intel opět vezme prvenství s ohledem na vícevláknový výkon desktopových procesorů. Tomu se AMD bude snažit zabránit a lze očekávat, že se mu to podaří alespoň s ohledem na poměr výkonu a ceny. I když je tu otázka, co právě s cenami provede Intel. 
 
Krom toho zbývá zjistit, na jakých taktech bude nové osmijádro Intelu pracovat. Bude však bezpochyby vyráběno novým 14nm++ procesem, takže maximální takt určitě nebude nízký. Mohl by dosáhnout 4,7 GHz jako v případě Core i7-8700K, nebo může být i podstatně vyšší. Ostatně už 8. června by měl na trh přijít výroční procesor Core i7-8086K se šesti jádry a taktem 4 až 5,1 GHz. Takt všech zatížených jader ale pochopitelně tak vysoký nebude a lze jej odhadnout na cca 3,5 GHz, což bude záviset i na stanoveném TDP. 
 
V červnu by už mohly přijít na svět inženýrské vzorky, které se budou blížit finálnímu produktu, tak si počkejme. Ostatně i první 6jádrové Coffee Lake-S se v databázi Sandry nejdříve objevily jako pouze 3,1GHz. 
 
Zdroj: SiSoft


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Valve na Steamu ruší video sekci Valve na Steamu ruší video sekci
Společnost Valve nezačala rok 2019 dobře. Na konci minulého roku se najednou objevila konkurence v podobě Epic Games Store, která rychle vyrostla ve vážnou hrozbu a nyní tu máme zprávu o zrušené video sekci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví
Výzkumníci firmy Google se zaměřili na podstatu exploitů Spectre a Meltdown, aby zodpověděli otázku, nakolik představují problém nejen pro Intel, ale i jiné společnosti ne nutně vyrábějící procesory x86. Co k tomu mohou říci?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino
Společnost Sphero rozjela na Kickstarteru kampaň, která se týká financování dálkově ovládaného autíčka, které bude kompatibilní s minipočítači Raspberry Pi, Arduino i BBC micro:bit. Zájem je obrovský a cílová částka padla během chvíle. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CPU chladiče Noctua nyní běžně obsahují montážní sady pro AMD AM4 CPU chladiče Noctua nyní běžně obsahují montážní sady pro AMD AM4
Noctua sice už dávno nabízí chladiče ve speciálních verzích SE-AM4, které jsou určeny i pro moderní procesory AMD Ryzen do patice AM4. Nyní se příslušné montážní sady dostanou do všech chladičů Noctua jako jejich hlavní výbava. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft chystá nový odlehčený systém jako konkurenci pro Chromebooky Microsoft chystá nový odlehčený systém jako konkurenci pro Chromebooky
Na konci ledna se objevila zpráva o jistém systému Windows 10 Lite, který by byl založen na notně osekaných Windows 10. Není jisté, že se bude takto jmenovat, ale ukazuje se, že něco takového si Microsoft opravdu chystá a půjde o jiný OS než obvykle. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář