www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ovladač pro PlayStation 5 by mohl mít dotykový displej

Ovladač pro PlayStation 5 by mohl mít dotykový displej
, , aktualita
Sony už dříve naznačilo, že konec PlayStationu 4 se pomalu blíží. Nástupce by podle nejnovějšího patentu mohl mít vylepšený herní ovladač DualShock vybavený dotykovým displejem, ale zatím se jedná o nepotvrzenou informaci.
K oblíbeným
reklama
Přibližně každých šest až sedm let přichází na trh nová generace herní konzole od Sony. A vše zatím nasvědčuje tomu, že už možná koncem příštího roku bude představen PlayStation 5. O připravovaném zařízení jsme už leccos četli a nyní můžeme do skládačky přidat informace o herním ovladači. Sony si totiž zaregistrovalo nový patent, který ukazuje gamepad vybavený dotykovým displejem. Jinak je design velmi podobný současnému modelu DualShock 4, dokonce i údajný displej se nachází na stejném místě, kde nyní nalezneme touchpad.
 

Současný ovladač Sony DualShock 4
 
Patent neupřesňuje, k čemu by displej sloužil, ale můžeme spekulovat o zobrazování dodatečných informací ze hry (např. mapu či ukazatel zdraví), přístup k rychlému nastavení nebo chat s ostatními hráči. I přesto, že ovladač s displejem dává smysl, není jisté, zda s ním Sony v budoucnu opravdu počítá. Často si totiž výrobci registrují patenty „jen pro jistotu“, ačkoliv s uvedením produktu třeba vůbec nepočítají. Podle některých interpretací dokonce patent popisuje současný gamepad DualShock 4. Na druhou stranu se patent objevil právě v době, kdy Sony už jistě pracuje na PlayStationu 5, takže spojení s novým ovladačem by znělo vcelku logicky.
 
John Kodera, který od letošního roku vede divizi PlayStation, vypustil do světa informaci, že čtvrtá generace herní konzole se blíží konci své životnosti. Na základě spekulací by měl být PlayStation 5 představen do konce příštího roku, ale podle analytiků by včasné uvedení na trh mohl ohrozit nedostatek některých komponentů. Z hardwarového hlediska se zdá, že PlayStation 5 bude využívat APU s jádry AMD Ryzen.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků
Citlivým údajem může být i fotografie registrační značky. To postihlo obchodní řetězec Tesco ve Velké Británii, který měl nedávno problém s tím, že databázi snímků RZ svých zákazníků nechal povalovat volně na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux
Společnost Epic Games nekončí s pravidelným nabízením her zdarma a nyní si připravila rovnou celou Batman Arkham Collection a Lego Batman čítající celkem šest her. Brzy pak přijde do nabídky zdarma i Metro: 2033 Redux.
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit
Jupiterův měsíc Io patří mezi geologicky činná tělesa Sluneční soustavy a brzy by to mohl velice názorně ukázat. Erupce jeho vulkánu zvaného Loki byla už dříve několikrát úspěšně předpovězena a nyní se očekává další. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem
Společnost QNAP si připravila novou verzi operačního systému pro své modely NAS, a sice QTS 4.4.1. Ta představuje nové funkce pro cloudová a hybridní cloudová úložiště či řešení Fibre Channel. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek