www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ovladač pro PlayStation 5 by mohl mít dotykový displej

Ovladač pro PlayStation 5 by mohl mít dotykový displej
, , aktualita
Sony už dříve naznačilo, že konec PlayStationu 4 se pomalu blíží. Nástupce by podle nejnovějšího patentu mohl mít vylepšený herní ovladač DualShock vybavený dotykovým displejem, ale zatím se jedná o nepotvrzenou informaci.
K oblíbeným
reklama
Přibližně každých šest až sedm let přichází na trh nová generace herní konzole od Sony. A vše zatím nasvědčuje tomu, že už možná koncem příštího roku bude představen PlayStation 5. O připravovaném zařízení jsme už leccos četli a nyní můžeme do skládačky přidat informace o herním ovladači. Sony si totiž zaregistrovalo nový patent, který ukazuje gamepad vybavený dotykovým displejem. Jinak je design velmi podobný současnému modelu DualShock 4, dokonce i údajný displej se nachází na stejném místě, kde nyní nalezneme touchpad.
 

Současný ovladač Sony DualShock 4
 
Patent neupřesňuje, k čemu by displej sloužil, ale můžeme spekulovat o zobrazování dodatečných informací ze hry (např. mapu či ukazatel zdraví), přístup k rychlému nastavení nebo chat s ostatními hráči. I přesto, že ovladač s displejem dává smysl, není jisté, zda s ním Sony v budoucnu opravdu počítá. Často si totiž výrobci registrují patenty „jen pro jistotu“, ačkoliv s uvedením produktu třeba vůbec nepočítají. Podle některých interpretací dokonce patent popisuje současný gamepad DualShock 4. Na druhou stranu se patent objevil právě v době, kdy Sony už jistě pracuje na PlayStationu 5, takže spojení s novým ovladačem by znělo vcelku logicky.
 
John Kodera, který od letošního roku vede divizi PlayStation, vypustil do světa informaci, že čtvrtá generace herní konzole se blíží konci své životnosti. Na základě spekulací by měl být PlayStation 5 představen do konce příštího roku, ale podle analytiků by včasné uvedení na trh mohl ohrozit nedostatek některých komponentů. Z hardwarového hlediska se zdá, že PlayStation 5 bude využívat APU s jádry AMD Ryzen.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková