Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Podpora Windows 7 za rok končí, je čas na upgrade

15.1.2019, Radan Tuhý, aktualita
Podpora Windows 7 za rok končí, je čas na upgrade
Windows 7 byl ještě donedávna nejpopulárnějším operačním systémem pro počítače a laptopy, mnoho uživatelů jej tedy stále využívá. Tomuto systému ale za rok končí podpora a přestanou vycházet bezpečnostní aktualizace, je tedy čas přejít na novou verzi.
Společnosti Microsoft se podařilo dosáhnout s edicí Windows 7 velkých úspěchů. Kromě velké uživatelské základny z řad běžných uživatelů si tento systém pořídila a integrovala spousta malých i velkých organizací. V roce 2015 byla navíc uživatelská základna Windows 7 natolik velká, že převýšila součet Windows XP, Windows 8 a 8.1 dohromady.
 

Je ale dobré brát v úvahu aktuální vývoj. Microsoft aktivně vyvíjí aktuální edici svého desktopového operačního systému Windows 10, čili aby se mohl plně soustředit na tento vývoj (a zároveň poskytovat ještě bezpečnostní aktualizace Windows 8.1), je potřeba v nějaké fázi podporu již starých systémů ukončit. Tato chvíle za rok nastane právě pro Windows 7, konkrétně 14. ledna 2020. Je tedy čas začít plánovat přechod na novější edici.

Pokud se ptáte, na jakou edici by bylo nejlepší přejít, je možné se inspirovat aktuálními čísly, která máme k dispozici. Windows 10 jsou již od začátku letošního roku populárnější než sedmičky, navíc se jedná o poslední edici Windows, která je Microsoftem aktivně vyvíjená. Mělo by tedy dávat největší smysl pořídit právě tuto edici.

Pro srovnání všech možností ještě uvedeme, že podpora Windows 8.1 bude končit 10. ledna 2023. Firmy a organizace budou mít možnost si navíc podporu Windows 7 prodloužit, a to až o tři roky.