reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Přenosný monitor Lenovo ThinkVision M14t lze ovládat aktivním stylusem

, , aktualita
Přenosný monitor Lenovo ThinkVision M14t lze ovládat aktivním stylusem
Lenovo představilo nový přenosný monitor s dotykovým ovládáním, který si klade za cíl usnadni pracovní povinnosti mimo kancelář. K interakci lze využít také aktivní digitální pero. Připojení k počítači zajišťuje USB-C.
Přenosný monitor Lenovo ThinkVision M14t lze ovládat aktivním stylusem
Mobilní monitory sice zůstávají spíše okrajovou záležitostí, přesto postupně získávají stále větší oblibu. Především mezi uživateli, kteří často pracují mimo kancelář, ale přesto ke své práci potřebují více monitorů. V minulosti se jednalo o skoro neřešitelný problém, ale při použití notebooku a přenosného monitoru lze vytvořit kancelář prakticky kdekoliv. Jedničkou v segmentu mobilních monitorů sice zůstává Asus, ale vybírat můžete i z nabídky jiných výrobců včetně Lenova, které do své nabídky přidalo novinku ThinkVision M14t. Vychází z již prodávaného modelu ThinkVision M14, ale hlavním rozdílem se stala podpora dotykového ovládání.
 
 
Displej se vyznačuje úhlopříčkou 14 palců a rozlišením Full HD (1920 x 1080 pixelů). Výrobce slibuje široké pozorovací úhly a maximální jas 400 nitů, takže problémem by neměla být ani práce venku. K interakci s operačním systémem nebo aplikacemi lze využít prsty (displej zvládne rozeznat až deset dotyků najednou) nebo aktivní stylus, který se nachází v základním balení. S jeho pomocí umí obrazovka rozlišit až 4 098 úrovní tlaku, proto se hodí i pro náčrty a jiné složitější úkoly. Displej lze používat na výšku nebo na šířku. V obou případech oceníte integrovaný stojan na zadní straně monitoru. Zatímco ve většině případů dáte přednost horizontální orientaci, při práci s dokumenty se zase může hodit otočit displej vertikálně.
 
 
Ke změně orientace dojde díky zabudovanému senzoru automaticky (není potřeba další software ani ovladače), podobně jako to známe ze smartphonů a tabletů. Výrobce použil tenké rámečky po třech stranách a především udržel hmotnost monitoru na pouhých 698 g. Pro připojení k notebooku či jinému zařízení slouží dva konektory USB Type-C. Pomocí jediného kabelu lze přenášet nejen obraz, ale také monitor napájet. Není tedy nutné hledat zásuvku pro monitor, ale k napájení postačí samotný laptop. Pro pohodlnou práci lze měnit úhel náklonu displeje a nechybí ani filtr modrého světla, který byl certifikován organizací TÜV Rheinland.
Lenovo ThinkVision M14t se na pultech obchodů objeví v říjnu s cenovkou 450 dolarů, v přepočtu asi 10 600 Kč bez DPH. Konkrétní informace o dostupnosti ani ceně na českém trhu zatím nemáme k dispozici.
 
 


reklama
reklama
reklama