www.svethardware.cz
>
>
>

Přenosný monitor Lenovo ThinkVision M14t lze ovládat aktivním stylusem

Přenosný monitor Lenovo ThinkVision M14t lze ovládat aktivním stylusem
, , aktualita
Lenovo představilo nový přenosný monitor s dotykovým ovládáním, který si klade za cíl usnadni pracovní povinnosti mimo kancelář. K interakci lze využít také aktivní digitální pero. Připojení k počítači zajišťuje USB-C.
K oblíbeným
reklama
Mobilní monitory sice zůstávají spíše okrajovou záležitostí, přesto postupně získávají stále větší oblibu. Především mezi uživateli, kteří často pracují mimo kancelář, ale přesto ke své práci potřebují více monitorů. V minulosti se jednalo o skoro neřešitelný problém, ale při použití notebooku a přenosného monitoru lze vytvořit kancelář prakticky kdekoliv. Jedničkou v segmentu mobilních monitorů sice zůstává Asus, ale vybírat můžete i z nabídky jiných výrobců včetně Lenova, které do své nabídky přidalo novinku ThinkVision M14t. Vychází z již prodávaného modelu ThinkVision M14, ale hlavním rozdílem se stala podpora dotykového ovládání.
 
 
Displej se vyznačuje úhlopříčkou 14 palců a rozlišením Full HD (1920 x 1080 pixelů). Výrobce slibuje široké pozorovací úhly a maximální jas 400 nitů, takže problémem by neměla být ani práce venku. K interakci s operačním systémem nebo aplikacemi lze využít prsty (displej zvládne rozeznat až deset dotyků najednou) nebo aktivní stylus, který se nachází v základním balení. S jeho pomocí umí obrazovka rozlišit až 4 098 úrovní tlaku, proto se hodí i pro náčrty a jiné složitější úkoly. Displej lze používat na výšku nebo na šířku. V obou případech oceníte integrovaný stojan na zadní straně monitoru. Zatímco ve většině případů dáte přednost horizontální orientaci, při práci s dokumenty se zase může hodit otočit displej vertikálně.
 
 
Ke změně orientace dojde díky zabudovanému senzoru automaticky (není potřeba další software ani ovladače), podobně jako to známe ze smartphonů a tabletů. Výrobce použil tenké rámečky po třech stranách a především udržel hmotnost monitoru na pouhých 698 g. Pro připojení k notebooku či jinému zařízení slouží dva konektory USB Type-C. Pomocí jediného kabelu lze přenášet nejen obraz, ale také monitor napájet. Není tedy nutné hledat zásuvku pro monitor, ale k napájení postačí samotný laptop. Pro pohodlnou práci lze měnit úhel náklonu displeje a nechybí ani filtr modrého světla, který byl certifikován organizací TÜV Rheinland.
Lenovo ThinkVision M14t se na pultech obchodů objeví v říjnu s cenovkou 450 dolarů, v přepočtu asi 10 600 Kč bez DPH. Konkrétní informace o dostupnosti ani ceně na českém trhu zatím nemáme k dispozici.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Konfigurace Intel Alder Lake: jednoduché to nebude Konfigurace Intel Alder Lake: jednoduché to nebude
Server Coreboot ukázal obsah souboru se všemi možnými konfiguracemi procesorů Intel Alder Lake-S a Alder Lake-P. Vypadá to, že nám Intel svou nabídku dokáže znepřehlednit, za což bude moci především nová hybridní architektura. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Vermeer se ukázal: vzorek Ryzen 9 4950X/5950X s takty až 4,8 GHz AMD Vermeer se ukázal: vzorek Ryzen 9 4950X/5950X s takty až 4,8 GHz
Igor Wallossek se podělil o nové informace o chystaných procesorech generace Zen 3 a konkrétně o modelech Ryzen. Objevily se totiž inženýrské vzorky, které ukazují na turbo až 4,8 GHz. A to může být časem jen vyšší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel potvrzuje, Tiger Lake dorazí za necelý měsíc, promluví i Raja Koduri Intel potvrzuje, Tiger Lake dorazí za necelý měsíc, promluví i Raja Koduri
Vypuštění či alespoň představení procesorů Tiger Lake na začátku září bylo očekávané, ale dosud ne potvrzené. Nyní tu už ale máme přímo od Intelu potvrzení, že pozvánky pro média na blížící se virtuální událost se opravdu týkají těchto CPU. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další oběť ransomwaru od Maze s 10 TB ukradených dat: Canon USA Další oběť ransomwaru od Maze s 10 TB ukradených dat: Canon USA
Společnost Canon má teď trochu těžké období. Ze serverů cloudové služby image.canon kvůli chybě zmizely fotky uživatelů, nyní je celé její americké zastoupení terčem útoku vyděračského softwaru, tzv. ransomwaru.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nimbus počítá s SSD ExaDrive s kapacitami až 400 TB Nimbus počítá s SSD ExaDrive s kapacitami až 400 TB
Společnost Nimbus vyrábí SSD s obrovskými kapacitami. Její ExaDrive nabídne kapacity 50 TB i 100 TB, nicméně zástupci společnosti se nechali slyšet, že do budoucna počítají i s kapacitami 200 TB a dokonce i 400 TB.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře