www.svethardware.cz
>
>
>
>

Principal Engineer Intelu odchází za AI

Principal Engineer Intelu odchází za AI
, , aktualita
Francois Piednoël působící dlouhá léta na pozici Principal Engineer, odchází z Intelu, a to z vlastní vůle. Tento dlouholetý vedoucí inženýr důležitých projektů ve firmě pracoval už od roku 1997 a nyní se chce uplatnit jinde, a to v oblasti AI. 
K oblíbeným
reklama
Francois Piednoël za svých dvacet let v Intelu stačil pracovat na široké řadě procesorových designů a především se podílel na přechodu od architektury Pentium 4 "Netburst" k procesorům Core, což ukončilo jednu éru firmy AMD. Piednoël se mimo to podílel na vývoji procesorů Katmai. Conroe, Penryn, Nehalem a pak celé řady Sandy Bridge až Kaby Lake i Skylake-X a jeho stopy nesou i procesory Atom. 
 
 
Ve svém tweetu nás informuje prostě o tom, že podal výpověď a těší se na další "dobrodružství". V dalším tweetu upřesnil, že se chystá pustit do oblasti umělé inteligence. Objevil se i dotaz ohledně toho, zda se snad nechystá přejít k AMD, s čímž by se ostatně AI nevylučovala, když AMD má ve svém portfoliu příslušně zaměřené moderní akcelerátory, ovšem na to Piednoël odpověděl rezolutním "NIKDY!". To však později vysvětlil, že nejde primárně o antipatii k firmě AMD, ale spíše o to, že jeho znalosti o technologiích Intelu jsou tak hluboké, že by po takovém rozhodnutí mohl ihned očekávat u svých dveří klepající právníky. 
 
V těchto dnech, kdy Intel trošku upadá v nemilost kvůli své agresivní kampani představující nové procesory Xeon nebo kvůli uspěchané generaci Skylake-X mající problémy s přehříváním, by bylo snadné tento odchod vidět jako důsledek možných neshod s vedením společnosti. Nicméně o tom můžeme přinejlepším jen spekulovat. 
 
Sám Piednoël uvádí, že už je po 20 letech unaven z procesorových platforem a že je čas dělat něco jiného. 

Zdroj: Twitter
reklama
Nejnovější články
Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice
Intel se rozhodl, že na trh vypustí 10nm procesory Xeon W-3300, které představují to nejbližší, co má tato firma k dispozici na motivy High-End Desktopů (HEDT). Jedná se ovšem spíše o konkurenci pro Threadrippery Pro, i když stále jen s omezeným výkonem.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC
Uprostřed srpna proběhne konference Hot Chips 33, kde bude mezi hlavní témata patřit 3D či obecně pokročilé pouzdření počítačových čipů, a to v podání prezentujících z firem TSMC, Intel a AMD. Na co se můžeme těšit? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal
Dobrá zpráva přichází od leakera zvaného Ulysses, který mluví o dalším slušném pokroku ve výkonu, který má předvést budoucí generace GeForce zvaná Ada Lovelace. Má jít totiž o podobný nárůst, jaký ukázal přechod z Maxwellu na Pascal. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3 Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3
Rozhraní Thunderbolt ve verzi 3 i 4 nabízí propustnost 40 Gb/s, čili v tomto ohledu mezigenerační pokrok nic nového nenabídl, ale právě vyvíjená verze Thunderbolt 5 by už díky PAM3 měla propustnost zdvojnásobit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek