www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Problémy s tiskem ve Windows 10 nekončí. Microsoft přiznává další chyby

Problémy s tiskem ve Windows 10 nekončí. Microsoft přiznává další chyby
, , aktualita
Microsoft tento týden definitivně opravil modrou obrazovku smrti, která se mohla objevit při tisku z vybraných tiskáren. Nedávné aktualizace ovšem mohly způsobit i prázdné stránky nebo jiné chyby při tisku. I tyto problémy byly vyřešeny.
K oblíbeným
reklama
Minulý týden jsme informovali o závažné chybě, která způsobila vrásky na čele majitelům některých tiskáren. Kvůli potížím s ovladači postihla některé počítače tzv. obrazovka modré smrti (BSOD) s kódem „APC_INDEX_MISMATCH“. Důvodem měla být nekompatibilita s ovladači postihující převážně podnikové tiskárny od značek jako Kyocera, Ricoh nebo Zebra. Problémy přinesla březnová kumulativní aktualizace pro Windows 10 ve verzích 20H2, 2004, 1909, 1809 a 1803. Microsoft po několika dnech přispěchal s řešením, které vyžadovalo použití příkazového řádku.
 
 
Následně přišlo komfortnější řešení v podobě volitelné kumulativní aktualizace, který je distribuována prostřednictvím služby Windows Update. Patche nesou označení KB5001565, KB5001566, KB5001567 nebo KB5001568 – v závislosti na verzi Windows 10. Ačkoliv Microsoft vyřešil jeden problém související s tiskárnami, zdá se, že několik dalších přetrvává. Naštěstí v tomto případě nejde o tak závažné chyby, které by způsobily pád operačního systému, přesto mohou znepříjemnit nebo dokonce znemožnit každodenní tisk. Chyba byla opět popsána v kumulativních aktualizacích KB5000802, KB5000808, KB5000809 a KB5000822, které byly vydány 9. března nebo 15. března 2021.
 
Kromě BSOD totiž updaty způsobily ještě chybu při tisku dokumentů. Jeden z uživatelů si stěžoval, že se tiskly pouze některé fotografie nebo faktury bez grafických prvků. Ze štítkovačů Dymo zase lezly pouze prázdné štítky. Další z uživatelů si postěžoval, že po březnové aktualizaci se staly běžné situace, kdy tiskárny ve firmě vytiskly pouze první stránku několikastránkového dokumentu, nebo se na papíře objevila pouze část stránky. Microsoft tyto potíže přiznal a uvedl, že se vyskytují při tisku grafických prvků z vybraných aplikací. Konkrétně se objevují následující chyby:
  • Prvky dokumentu (včetně čárových kódů, QR kódů a grafických prvků, jako jsou loga) mohou být vytisknuty jako plné černé/barevné rámečky nebo mohou zcela chybět.
  • Mohou chybět řádky v tabulkách. Také se mohou objevit další problémy se zarovnáním nebo formátováním.
  • Tisk z některých aplikací nebo na některé tiskárny může mít za následek prázdnou stránku nebo štítek.
I tyto problémy naštěstí Microsoft vyřešil, i když v samostatné kumulativní aktualizaci, která vyšla koncem tohoto pracovního týdne pod označením KB5001649, KB5001648, KB5001638 a KB5001634. Hotfixy by měly být dostupné prostřednictvím služby Windows Update. Někteří uživatelé ovšem tvrdí, že při instalaci tímto způsobem se mohou vyskytnou další potíže, proto doporučují využít offline instalační balíčky.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nvidia uvádí CPU Grace na ARMu: 10× výkonnější než DGX s procesorem x86 Nvidia uvádí CPU Grace na ARMu: 10× výkonnější než DGX s procesorem x86
Nvidia přichází s novým procesorem a chce konkurovat platformě x86 se serverovými procesory na bázi ARMu. Její nové CPU Grace má nabídnout až 10× větší výkon v HPC a výpočtech AI proti řešení DGX s procesory x86.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Corsair uvádí klávesnici K70 RGB TKL a dvojici myší Sabre (RGB) Pro Corsair uvádí klávesnici K70 RGB TKL a dvojici myší Sabre (RGB) Pro
I na český trh se v tichosti dostala trojice novinek od Corsairu: kompaktní herní mechanika bez numerického bloku a dvě lehké herní myši, které jsou dostupné s podsvícením RGB i bez něj. Jaké jsou parametry a ceny?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AMD Ryzen 7 5700G ve finální verzi otestován AMD Ryzen 7 5700G ve finální verzi otestován
Vypadá to, že vypuštění nových APU Ryzen 5000 pro desktopy už na sebe nenechá dlouho čekat, a tak se brzy dozvíme, zda ta budou k dispozici i pro volný prodej v maloobchodě. Mezitím tu máme model Ryzen 7 5700G.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Comet Lake nyní i na 3,5palcové minidesce Comet Lake nyní i na 3,5palcové minidesce
Společnost Aaeon specializující se na malé desky pro komerční systémy si připravila speciální model s paticí LGA 1200, který je tak určen pro desktopové procesory Intel Comet Lake. Co taková 3,5" deska nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Noctua připraví nové montážní kity pro LGA 1700 a dnešní chladiče Noctua připraví nové montážní kity pro LGA 1700 a dnešní chladiče
Desktopové procesory Intel se s nástupem další generace zvětší, respektive prodlouží, ovšem dle reakce firmy Noctua nebude zcela nutné pořizovat nový procesorový chladič. Noctua nám opět připraví nové montážní sady. 
Včera, aktualita, Jan Vítek