www.svethardware.cz
>
>
>
>

Radeon Image Sharpening nyní i na Vegách

Radeon Image Sharpening nyní i na Vegách
, , aktualita
Společnost AMD postupně rozšiřuje podporu technologie Radeon Image Sharpening na více a více kartách. Minule to potkalo grafické karty s čipy Polaris a nyní se mohou těšit ti, kteří využívají Vegu. 
K oblíbeným
reklama
Radeon Image Sharpening je funkce pro doostřování obrazu, která slouží i jako konkurence pro DLSS, i když nyní spíše pro Freestyle Sharpening Filter. AMD svůj RIS představilo nejdříve pro nové grafické karty Radeon s čipy Navi, ovšem poté přišla i podpora na kartách Radeon RX 470, RX 480, RX 570, RX 580 a RX 590 díky ovladačům Radeon Adrenalin 19.9.2. Nyní přichází ovladače Radeon Adrenalin Software 19.9.3 a podpora grafických karet s čipy Vega. 
 
 
Jak ukazuje aktualizovaný výpis, pro Vegy platí to samé co pro generaci Polaris, čili podpora RIS v rámci Windows 10 a dvou API DirectX12 a Vulkan. Mezi podporované karty pak patří Radeon RX Vega 56 a 64, Radeon Vega Frontier a Radeon VII. Tím to má AMD v podstatě zkompletované, protože asi nelze čekat, že by zprovoznilo podporu RIS na ještě starších kartách než Polaris. 
 
Vedle toho AMD informuje, že nové ovladače byly vyladěny pro titul Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint.
 
Server Tom's Hardware také informuje, že se máme brzy dočkat karet Radeon RX 5500, které přinesou konkurenci pro GeForce GTX 1660. Nastoupit by měly navíc velice brzy, a to prý už 7. října, takže následující pondělí. Procesor AMD Ryzen 5 3500 by měl přitom (možná i s doprovodem) přijít na trh ještě dříve, a to už tuto sobotu, ale to jsou všechno nepotvrzené informace. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corsair přichází s DDR4-5000 moduly Vengeance LPX Corsair přichází s DDR4-5000 moduly Vengeance LPX
Na trhu s paměťovými moduly se objevují nové extrémně rychlé paměti od společnosti Corsair, modely Vengeance LPX ve verzi DDR4-5000. Ty tak dosahují velmi vysoké frekvence 5000 MHz, vyžadují však vysoké napětí 1,5 V.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Prodeje PC jsou na vzestupu, přijde příznivý závěr roku? Prodeje PC jsou na vzestupu, přijde příznivý závěr roku?
Někteří analytici předpovídali, že trh s počítači PC nečeká dobré období a že jej bude ovlivňovat nedostatečná nabídka Intelu i obchodní válka USA s Činou a rostoucí cla. Ale jsou tu i pozitivní dopady.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD má v ovladačích kód pro ray tracing už od července AMD má v ovladačích kód pro ray tracing už od července
Společnost AMD oficiálně ray tracing na svých grafických kartách nepodporuje a ani nečekáme, že by se to mělo v případě dnes dostupných modelů měnit. Ovšem AMD se obecně na podporu ray tracingu připravuje, to je jisté.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Zen 3 prý nabídne 8% nárůst IPC a o 200 MHz vyšší takty Zen 3 prý nabídne 8% nárůst IPC a o 200 MHz vyšší takty
Poměrně slušný pokrok by měly nabídnout procesory AMD založené na architektuře Zen 3, a tedy 7nm+ výrobním procesu firmy TSMC. Dle nezaručených informací máme očekávat asi o 200 MHz vyšší takty a 8% zvýšení IPC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Chystá Intel velkou cenovou ofenzívu proti AMD? Chystá Intel velkou cenovou ofenzívu proti AMD?
Intel by mohl brzy spustit to, co od něj řada lidí očekávala již podstatně dříve, a sice téměř celoplošné zlevňování svých procesorů kvůli nástupu konkurence. V tomto ohledu tu ovšem máme zatím jen fámy.
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů