www.svethardware.cz
>
>
>
>

Radeon Image Sharpening nyní i na Vegách

Radeon Image Sharpening nyní i na Vegách
, , aktualita
Společnost AMD postupně rozšiřuje podporu technologie Radeon Image Sharpening na více a více kartách. Minule to potkalo grafické karty s čipy Polaris a nyní se mohou těšit ti, kteří využívají Vegu. 
K oblíbeným
reklama
Radeon Image Sharpening je funkce pro doostřování obrazu, která slouží i jako konkurence pro DLSS, i když nyní spíše pro Freestyle Sharpening Filter. AMD svůj RIS představilo nejdříve pro nové grafické karty Radeon s čipy Navi, ovšem poté přišla i podpora na kartách Radeon RX 470, RX 480, RX 570, RX 580 a RX 590 díky ovladačům Radeon Adrenalin 19.9.2. Nyní přichází ovladače Radeon Adrenalin Software 19.9.3 a podpora grafických karet s čipy Vega. 
 
 
Jak ukazuje aktualizovaný výpis, pro Vegy platí to samé co pro generaci Polaris, čili podpora RIS v rámci Windows 10 a dvou API DirectX12 a Vulkan. Mezi podporované karty pak patří Radeon RX Vega 56 a 64, Radeon Vega Frontier a Radeon VII. Tím to má AMD v podstatě zkompletované, protože asi nelze čekat, že by zprovoznilo podporu RIS na ještě starších kartách než Polaris. 
 
Vedle toho AMD informuje, že nové ovladače byly vyladěny pro titul Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint.
 
Server Tom's Hardware také informuje, že se máme brzy dočkat karet Radeon RX 5500, které přinesou konkurenci pro GeForce GTX 1660. Nastoupit by měly navíc velice brzy, a to prý už 7. října, takže následující pondělí. Procesor AMD Ryzen 5 3500 by měl přitom (možná i s doprovodem) přijít na trh ještě dříve, a to už tuto sobotu, ale to jsou všechno nepotvrzené informace. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA otestovala motor pro příští měsíční mise NASA otestovala motor pro příští měsíční mise
Pokud se chce NASA v dohledné době vrátit na Měsíc, měla by se na to už zcela vážně připravovat. My se nyní přitom můžeme podívat na test jednoho z raketových motorů, který se má v misích Artemis uplatnit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Steven Seagal dostal pokutu 314.000 USD za propagaci podvodné kryptoměny Steven Seagal dostal pokutu 314.000 USD za propagaci podvodné kryptoměny
Herec Steven Seagal bude muset zaplatit pokutu 314 tisíc dolarů za matoucí propagaci kryptoměny Bitcoiin2Gen. Stal se její tváří v roce 2018 a jen o chvíli později byla shledána jako podvod s pyramidovým schématem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Intel testuje Command Centre a jeho funkci pro vysílání streamů Intel testuje Command Centre a jeho funkci pro vysílání streamů
Intel by měl pomalu postupovat k vydání svých prvních samostatných grafických karet po modelu 740 a k tomu bude potřebovat i příslušnou softwarovou výbavu. Nyní je tu jako novinka pro Command Centre také funkce pro streamování. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Core i9-9900KS nejspíše končí v očekávání brzkého nástupu 10. generace Core i9-9900KS nejspíše končí v očekávání brzkého nástupu 10. generace
Core i9-9900KS byl uveden na trh loni na podzim jako pokus Intelu ještě jednou využít svou výhodu ve schopnosti 14nm procesu dosáhnout vyšších taktů. Tento procesor tak nabídl ty nejvyšší, jakých byl Intel schopen. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
EIZO uvádí svůj první monitor s HDR1000 a kalibračním senzorem EIZO uvádí svůj první monitor s HDR1000 a kalibračním senzorem
EIZO si připravilo svůj první monitor, který nabídne HDR1000 a zabudovaný kalibrační senzor, z čehož je už zřejmé, že ColorEdge Prominence CG3146 je určen především pro profesionály. Co dalšího nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek