www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Rocket Lake-S mají přijít v polovině března

Intel Rocket Lake-S mají přijít v polovině března
, , aktualita
Jde zatím o nezaručené informace, dle nichž Intel nebude čekat až do samotného závěru prvního čtvrtletí na to, aby vypustil na trh procesory Rocket Lake-S. A krom toho tu máme také novinky o Alder Lake-S. 
K oblíbeným
reklama
Nové informace pocházejí od serveru HKEPC, dle nějž bychom si měli být schopni pořídit procesor Rocket Lake-S od 15. března, čili za necelý měsíc. Sám Intel dosud prozradil, že tyto procesory představí ještě během tohoto kvartálu, kvůli čemuž někteří měli za to, že půjde opravdu jen o jejich představení a že fyzicky dostupné budou až v dubnu. 
 
 
Intel přitom už umožnil výrobcům desek dostat na trh nové modely s čipovými sadami Intel 500 Series, i když ty se na náš trh dostávají jen pomalu, ale není divu, když procesory, jež mají naplno využít jejich možností, tu ještě nejsou a několik týdnů ani nebudou. 
 
Dále se od HKEPC dozvídáme, že příští modely v podobě Alder Lake-S mají být tvořeny procesem 10nm Enhanced SuperFin (ESF), čili nejnovější dostupnou iterací 10nm procesu, která by měla být už poslední, ale zrovna na toto opravdu nelze spoléhat, zvláště když bude 7nm proces opožděn. I tak je ale daný proces lepší, než jaký Intel dnes používá pro výrobu procesorů Tiger Lake. Dle serveru VideoCardz přitom Intel už sám dříve potvrdil, že Alder Lake budou vyráběny 10nm procesem ESF, čili by měla nastat ta neobvyklá situace, že desktopové procesory Intelu využijí v daný čas modernější proces než mobilní. 
 
Opět se také píše o tom, že Intel chce procesory Alder Lake-S představit už v září, nicméně to nemá znamenat, že zanedlouho poté vstoupí na trh. Ve skutečnosti se na něm mají objevit nejdříve v prosinci, čili lze počítat s tím, že pokud tomu tak opravdu bude, z prezentace nové generace se moc podrobností nedozvíme a to podstatné už budeme do té doby dávno vědět (či tušit). 
 
Co se týče výkonu, jaký Alder Lake-S mají nabídnout, o tom jsme se zmiňovali už včera.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře