GeForce RTX 3060 se ještě neprodávají, ale jejich ceny už rostou

GeForce RTX 3060 se ještě neprodávají, ale jejich ceny už rostou
, , aktualita
Grafické karty GeForce RTX 3060 by měly vstoupit do prodeje až 25. února, čili za deset dní. Jejich ceny přitom již rostou, neboť někteří prodejci je již mají v nabídce, a tak je možné už sledovat vývoj cen. 
K oblíbeným
reklama
Vypadá to, že trh s grafickými kartami ještě nevyčerpal nový příděl absurdních situací, které způsobuje celkový nedostatek zboží na trhu. Je přitom zřejmé, že NVIDIA si s vypuštěním GeForce RTX 3060 na trh dává na čas a zřejmě chce zajistit, aby byly zásoby co nejbohatší, stejně jako když pozdržela vydání karet RTX 3070. 
 
 
Jenomže my stejně nečekáme nic jiného, než velice rychlé vyprodání dostupných karet s tím, že zvláště na západě se o jejich zásoby poperou i scalpeři. GeForce RTX 3060 se vyprodají téměř hned, jakmile vstoupí do prodeje, což je zřejmé už jen vzhledem k tomu, že na trhu nejsou žádné dostupné alternativy. Kdokoliv tak má zájem o výkonnější herní kartu, bude se snažit o koupi nové RTX 3060. Prodejci to samozřejmě dobře ví, a tak přichází už nyní na řadu zvyšování cen naskladňovaných karet a my můžeme na částky blízké doporučeným 329 dolarům zapomenout. 
 
ceny v polském ProShopu: alespoň 2799 zlotých (16 tisíc korun)
 
Podívat se můžeme na ceny v Polsku nebo západních ProShopech, kde už nyní visí částky alespoň 500 eur, za něž bychom běžně chtěli už spíše mnohem silnější GeForce RTX 3070. 
 
V evropském obchodě PCDIGA už také mají za sebou první vývoj cen karet jako ZOTAC Twin Edge či Twin Edge OC, které byly původně "nabízeny" za 490,00 a 599,90 eur.  Nyní jejich ceny vzrostly a kupodivu se k sobě i značně přiblížily, neboť činí 689,00 a 699,90 eur. A to už je zase cena, která by měla platit spíše pro GeForce RTX 3080. 
 
Prodejci přitom už musí velice dobře vědět, jak na tom budou prvotní zásoby karet, neboť za zbylých deset dní minus dva víkendové se toho už moc nestihne. Šance pro hráče získat slušnou sestavu za rozumnou cenu tu tak zůstává snad jen v případě hotových sestav, ale pochopitelně ne každý má zájem o celý nový počítač a navíc to bude chtít vybírat spíše mezi výrobky velkých firem jako Dell, HP, Lenovo či alespoň mezi velkými lokálními značkami. 
 
NVIDIA už mimochodem také potvrdila, že karty GeForce RTX 3060 s 12 GB paměti GDDR6 vstoupí na trh právě 25. února. Sama si ale nepřipravila verzi Founders Edition, a tak už ani nebude muset řešit ceny či cenové rozdíly, což je pro její marketing pochopitelně jednodušší. 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře